Trojan a tuhnuti PC

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dj-ass 15. 1. 2008 10:50

zdravim , myslite ze je mozne aby mi kvuli virum , win32 a jinych trojanu zatuhaval PC na tvrdy reset? mel jsem avast kterej nejen ze nedokazal resit ty viry , ale i je kolikrat nenasel. ted mam NOD32
a ten vypada nadejneji.diky za pripominky
dj-ass
Junior

Odeslat příspěvekod Ozzy 15. 1. 2008 11:13

Samozřejmě,že je to možné-ještě bych Vám doporučil to krapet "vyšperkovat" o Eset Smart Security 3.0.621.0 namísto NODa32...a nastavit ve firewallu tzv. "Interaktivní režim"-kdy budete mít daleko detailnější přehled i o odchozí komunikaci...trial k vyzkoušení lze stáhnout z domovské stránky Esetu...je i v češtině...nějaký ten antispyware na proskenování taky není k zahození (AVG-Antispyware,Superantispyware,Spyware Terminátor,Spybot... atp...) :wink:
Tolerance je tísnivý pocit, že ten druhý by mohl mít nakonec pravdu.

ROBERT FROST
Ozzy
Junior

Odeslat příspěvekod dj-ass 15. 1. 2008 11:25

ah tak... mockrat Vam dekuji! vyzkousim vse.
dj-ass
Junior

Odeslat příspěvekod Ozzy 15. 1. 2008 11:36

Pochopitelně ten NOD32 před instalací Eset Smart Security odinstalujte(při vypnutém připojení k internetu) -vyhoďte složku Eset z filesů a vyčistěte registry vším-co v PC máte ( např.-TuneUp,Ccleaner,Wise Reg. Cleaner ..apod...)...Restartujte...Při instalaci těch antispywarů je myslím vhodné zvolit možnost "nepoužívat jejich rez. štíty",ale používat je jen k proskenování...aby se Vám to "nefackovalo"... :wink:
Tolerance je tísnivý pocit, že ten druhý by mohl mít nakonec pravdu.

ROBERT FROST
Ozzy
Junior

Odeslat příspěvekod dj-ass 15. 1. 2008 13:40

OK vyzkousim , mockrat Vam dekuji!
dj-ass
Junior

Odeslat příspěvekod Agramon 22. 1. 2008 16:53

Zdravím, koukám že je tu už podobné vlákno, tak to postnu sem..

Můj placený NOD32 mě patrně propustil trojana který se chová tak že skrze aplikaci C:\WINDOWS\system32\winver.exe neustále vytváří v Program Fines soubory jako 123456789.exe NOD jej přesune do karantény, ale během 10 vteřin se vtvoří nový třeba 112254876.exe.

Diagnostika, ani léčba ale žádný konkrétně problém nevyřešila a dokonce ani nenalezla.. čili jak se bránit? Odklepávat okno o nalezenem trojanu každých 10 vteřin naprosto brání v jakékoli práci.. sice jsem si tam nastavil zobrazování každých 10minut a automatické léčení, ale za řešení to nepovažuji.. :(
Naposledy upravil Agramon dne 22. 1. 2008 18:36, celkově upraveno 1
Agramon
Junior

Odeslat příspěvekod Agramon 22. 1. 2008 18:17

celý název viru je (alepsoň dle NODa): "win32/TrojanDownloadr.Alphabet.NAG trojský kůň"
Agramon
Junior