FireFox vytazi CPU na 100%

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod forx 4. 2. 2008 16:36

Mám zvláštny problém - od istého času, ako som sa snazil "poupratovat" vo svojom PC prostrednictvom roznych programov ako Norton system works, Spyware terminator, CCcleaner, Ad ware, mi prestal fungovat Fire Fox. Neviem, ci to ma nejaky suvis, ale kedze sa do PC velmi nevyznam, radsej som sa o tom zmienil. Taktiez som si odniekal stiahol Speed Fan v tuzbe umlcat hluk svoho PC, tiez som sa vrtal v procesoch beziacich na pozadi a tie, o ktorych som usudil, ze bezia zbytocne a tudiz mi spomaluju komp, som porusil. Ako vravim, ked som dokoncil toto dielo (skazy), zistil som, ze FF vobec nenabieha, ostane prazdne okno a Spravca uloh hlasi vytazenie CPU na 100%... Ked ale v procesoch zrusim Foxa, vytazenie sa vrati na normal. Explorer a Opera idu normalne. Nakolko som sa Na Fire Fox dost zvykol, rad by som ho pouzival aj nadalej. Vedel by niekdo odhadnut, ci taketo spravanie kompu moze mat na svedomi nejaky virus a hlavne, ako sa toho zbavit???
Ďakujem!
forx
Junior

Odeslat příspěvekod forx 4. 2. 2008 16:50

... este dodatok - v ten den som este stiahol a nainstaloval nejaky screen saver (uz je prec)... Inak bezi mi na pozadi 47 procesov, co sa mi tiez zda vela.
forx
Junior

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 4. 2. 2008 23:59

Najprv treba skúsiť spustiť Firefox v núdzovom režime, či to nemá na svedomí nejaký doplnok:
Zavrieť Firefox a potom
Štart > Programy > Mozilla Firefox > Mozilla Firefox (Safe Mode)
alebo
Štart > Spustiť >
Kód: Vybrat vše
"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -safe-mode

Ako spustiť núdzový režim Firefoxu
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod forx 5. 2. 2008 08:31

... ty drdo, v tom safe mode to ide. Takze mam tam len nejake blbe nastavenie???
forx
Junior

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 5. 2. 2008 11:07

Nie nastavenie, ale niektoré rozšírenie. Treba ich v núdzovom režime po jednom zakazovať v Správcovi doplnkov, po zakázaní normálny reštart Firefoxu. Keď nabehne Firefox normálne, ten posledný zakázaný doplnok to bol.
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod forx 5. 2. 2008 11:30

Parada, uz to ide. Bol to Add-one pre Winamp. Stiahol som si najnovsiu verziu, ktora sa mi mimochodom velmi nepozdava, a to mi robilo tu sarapatu. Inak, teraz som si vsimol o kolko viac vytazuje Fire fox oproti Opere procak. Pri nacitavani stranok mu da Lisiak o dost viac zabrat. Je to normal?
Takze vrela vdaka za pomoc!!!
forx
Junior