ozývání se cizích hlasů z reproduktorů

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kodelin 6. 2. 2008 10:04

Dobrý den,mám takový problém a nevím si s ním rady

Můj problém je v tom že když zapnu reproduktory logitech-x240,tak se mi z nich začnou ozývat nějaké hlasy.Mám antivir NOD32 a několikrát jsem spustil hloubkovou analýázu a nic to nenašlo.Nevím co s tím mám dělat.Díky
kodelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zara 6. 2. 2008 10:11

nejspis chytas nejaky radio
zara
Junior

Odeslat příspěvekod Laxius 6. 2. 2008 10:15

Skus a pozriet ci to mas spravne zapojene vzadu, je mozne ze si niektory reprak zapojil na miesto anteny, alebo podobne :)
Laxius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chupacabras 6. 2. 2008 10:21

Nepozeral si náááhodou ten film White Noise :)

1. Čo sú to za hlasy?
2. Keď zapojíš iné repráky, tak sa to prejavuje tiež?
3. Keď tieto tvoje Logitech pripojíš na iný zdroj, prejavuje sa to?
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mareklak 6. 2. 2008 10:27

nezapínáš náhodou nějak i mikrofon? já jednou takhle poslouchal sýkorky za oknem (mikrofon ležel na parapetu) a furt jsem nevěděl odkud
mareklak
Junior

Odeslat příspěvekod kodelin 6. 2. 2008 10:29

já mám totiž dva výstupy na reproduktory,vzadu mám analogový a ve předu digitální do kterého to mám zapojit?
kodelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 6. 2. 2008 11:46

Už se to i zde probíralo. Jedná se o jev dříve dobře známý: na tvé přívodní kabely se chytá rádio (zpravidla místní stanice), to se na nelinearitě vstupních obvodů jakž takž detekuje a máme tu cizí signál. Dokonce byly popsány případy, kdy ta detekce probíhala na špatně provedené plombě (skutečně, na zubu!), takže nešťastník slyšel stále v hlavě nějaké hlasy či hudbu.
Odpomoc je snadná: Do obou kanálů (je to stereo) co nejbíže vsupu, nebo i dovnitř, zapojit do série nevelký odpor (tak 1 kOhm) a za něj k zemi dát keramický kondenzátor (pod 6.8nF).
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chupacabras 6. 2. 2008 13:29

[quote="Pytlík";Dokonce byly popsány případy, kdy ta detekce probíhala na špatně provedené plombě (skutečně, na zubu!).n/quote]
Toto je technický nezmysel. Navyše to bolo niekoľko krát už vyvrátené. Ja som tiež počul tú rozprávku o tej ženskej, že chytala rádio na plombu. Je to iba rozprávka.
To len na okraj.
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M.a.j.o. 8. 2. 2008 17:33

Ked reproduktory vydavaju tie zvuky mas zapnute, alebo vypnute pripojenie na internet, alebo je to rovnake v oboch pripadoch?
M.a.j.o.
Junior

Odeslat příspěvekod expert_na_it 8. 2. 2008 17:43

toto som zazil asi pred 11 rokmi, ked som mal 16bitovu SoundBlaster Pro kompatibilnu zvukovku so zabudovanym 4W zosilnovacom. Za idealnych podmienok bolo pocut z reprakov tiche ale zretelne radio. Tie idealne podmieky nastavali len velmi zriedka. Vzdy som to vyuzil a prilozil som si repraky na usi ako sluchatka, po chvilke sa to ale vytratilo :-(, ked som pocitac aj so zvukovkou predal, musel som si zadovazit kartu, ktora obsahovala FM tuner
expert_na_it
Junior

Odeslat příspěvekod kodelin 8. 2. 2008 20:54

zvukovou kartu mám integrovanou na základní desce asus p5n-e sli a zvukovka se jmenuje realtek a když se to ozývá jsem připojený k internetu
kodelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malotraktor 8. 2. 2008 21:03

Přesně stejný problém jsem měl nedávno taky. Pak jsem se dlouho zamyslel a přestal kouřit trávu a hlasy přestaly. Doporučuji udělat to stejné :o)
malotraktor
Junior

Odeslat příspěvekod kodelin 8. 2. 2008 21:17

Přesně stejný problém jsem měl nedávno taky. Pak jsem se dlouho zamyslel a přestal kouřit trávu a hlasy přestaly. Doporučuji udělat to stejné Surprised)

Výš co ty tvoje rady si můžeš nechat pro sebe
kodelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RobinJugas 8. 2. 2008 23:02

No , zajímavé mám X530 a dělá mi to taky, chytám tam rusáky, občas aj frantíky.Fakt! Ale nevím, mám totiž kabel od tv rovnou za pc skříní, takže to připisuju tomu, nedalo by s eto řešit nějak jinak než odporama tak?
Spokojený uživatel Windows XP.
RobinJugas
Junior

Odeslat příspěvekod kodelin 9. 2. 2008 10:55

jo já taky většinou chytám rusáky
kodelin
Kolemjdoucí

Další stránka