Linux přes vmware a bezpečnost hesel

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Earthworm 26. 2. 2008 17:00

Mám takový dotaz. Používám různé služby jako např. Paypal a mám docela strach z toho, aby mi někdo neukradnul heslo (např. nějakým keyloggerem nebo jak to je). Jelikož na linux existuje pouze minimum virů, tak se tato hrozba rapidně zmenšuje. Jak je to ale s tím, pokud používám linux na vmware? Může mi takto někdo ukrást heslo? (když ho píšu v linuxu, jestli se třeba v XP zaznamenává, však víte jak to myslím).

Díky za odpověď
Life is Worm!
Nejsem závislý na internetu, i když to tak občas vypadá...
Earthworm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepák 26. 2. 2008 17:34

No odkud si myslis, ze bere tvuj emulovany Linux klavesy? Spravne, z VMWare. Odkud je bere VMWare? Z Windows. Takze samozrejme, ze ti to keylogger muze zachytit. Bezpecnejsi je to v tom smyslu, ze asi sotva dokaze rozlisit, ze zrovna zadavas heslo a do ktere banky ze je. Jsem ochoten verit, ze uz jenom tohle te dostatecne ochrani, protoze neni moc prakticke zkoumat vsech X tisic (milionu?) zmacknutych klaves, jestli nahodou neobsahuji heslo - a stejne pak nevedet, ke ktere strance patri.
pepák
Junior

Odeslat příspěvekod Earthworm 26. 2. 2008 20:16

Myslel jsem si to, ale potřeboval jsem si to ověřit :D
Díky
Life is Worm!
Nejsem závislý na internetu, i když to tak občas vypadá...
Earthworm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mkmt 26. 2. 2008 22:26

spajas dve rozne veci keylogger a virus, co je zasadny rozdiel, mal by si presnejsie specifikovat problem
Naposledy upravil mkmt dne 26. 2. 2008 22:50, celkově upraveno 1
mkmt
Junior

Odeslat příspěvekod mkmt 26. 2. 2008 22:34

inac z praktickej skusenosti: keylogger beziaci na host systeme retazce zadane v guest systeme neodchyti, odskusane vo VMware a logicky to asi bude platne aj pre ine virtualizacne sw
mkmt
Junior

Odeslat příspěvekod Earthworm 27. 2. 2008 09:13

Jo tak to je dobré, myslel jsem si, že to odchytí, tak díky.
Life is Worm!
Nejsem závislý na internetu, i když to tak občas vypadá...
Earthworm
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků