moja ochrana

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hotspot 17. 6. 2008 22:39

Vida, stare dobre pridavani panelu do IE pri instalacich softwaru... Proste na to klikni pravym tlacitkem a odskrtni co nechces.
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Junior

Odeslat příspěvekod nicnevim1 17. 6. 2008 23:04

Nejde to, klikám na to pravým a roleta mi vyjede nefunkční. Jak se mi to přihodilo, že mi tam ten panel naskočil. Já ho tam nechtěla, ale netrap se tím,zase to tak nevadí. Jenomže já mám ráda uklizeno na ploše i na panelu, ale nebudu už tě tím zatěžovat.To je tak, když se do něčeho hrabu.Jenom jsem si chtěla vylepšit bezpečnost pc a už tři dny trávím u pc a spravuji co jsem si nadrobila.Nejvíc mě vyděsil ten vypnutý systém,už jsem viděla můj plat u opraváře.ahoj n
nicnevim
nicnevim1
Junior

Odeslat příspěvekod Vody 18. 6. 2008 00:23

Mám AVG free, xpéčkovský firewall, samozřejmě nejnovější aktualizace a občas pustím adware a viry u mě nikdy nebyly. Někdo to fakt moc přehání.
MB W202 C200 100KW
Vody
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nicnevim1 18. 6. 2008 12:30

hm
nicnevim
nicnevim1
Junior

Odeslat příspěvekod wizpal 18. 6. 2008 18:28

...a viry u mě nikdy nebyly...

Nebo o nich nevíš :-D :-D
Keep It Simple, Stupid!
wizpal
Junior

Odeslat příspěvekod averton 18. 6. 2008 18:59

Tolko antivirakov v jednom kompe :mrgreen: Je ti to zbytocne, ucinost je asi taka ako dat si 3 bezpecnostne pasy a pustit sa proti rychliku ;-)
it´s all about priorities :D
averton
Junior

Odeslat příspěvekod nicnevim1 18. 6. 2008 19:34

To hotspot:Už se to podařilo.Díky.n
nicnevim
nicnevim1
Junior

Odeslat příspěvekod angelfury 21. 6. 2008 15:49

Tolik antiviru je pomerne zbytecne, navic se muzou mezi sebou i tak trochu bit, nezpomaluje te to zbytecne PC mit spustene 3 rezidentni stity?
about:blank

Sókratés: Scio me nihil scire
angelfury
Junior

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 29. 11. 2008 10:34

Dobrý den,
omlouvám se že obnovuji starší téma ale přijde mi to takhle lepší.

Je potřeba ve vistach (home premium sp1 32bit) doinstalovávat nějaky firewall nebo ve vistach už je ten firewall konečně bezpečný?

Díky za odpověď.
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 11. 2008 11:10

j.1.r.k.a píše:Je potřeba ve vistach (home premium sp1 32bit) doinstalovávat nějaky firewall nebo ve vistach už je ten firewall konečně bezpečný?

To je OOO (= obecně oblíbený omyl ;-)
Žádný firewal nikdy nezajistí "konečně" bezpečný OS :-)
K Tvému dotazu:
FW v OS Vista není trapnou parodií jako FW v OS WXP/32. Je převzat z profi OS WXP/64. Je tedy srovnatelný s nejlepšími a nejkvalitnějšími 3-P firewally.
Bezpečnost OS můžeš však zajistit jen Ty sám, jako admin daného OS:
1) nevypínat základní bezpečnostní prvky: UAC, FW, WD apod.;
2) nastavit v politikách (a dodržovat) bezpečná pravidla pro lokální přístup, pro přístup ze sítě a pro instalace SW ;
3) udržovat verze OS a všech programů stále aktualizované;
4) nastavit správně firewall; pokud to nezvládáš: v defaultním nastavení je FW plně použitelný;
5) neinstalovat necertifikované ovladače ani programy;
6) uvědomit si, že za kvalitu a bezpečnost se tvrdě platí: instalovat freeware je vždy nebezpečné.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 30. 11. 2008 15:52

2) nastavit v politikách (a dodržovat) bezpečná pravidla pro lokální přístup, pro přístup ze sítě a pro instalace SW ;

O co prosím jde? Kde se co nastavuje? Díky.

3) udržovat verze OS a všech programů stále aktualizované;

Proč všech programu? Stačí přece jen programy ktere komunikuji s internetem jako např.: prohlížeč atd. ne?

6) uvědomit si, že za kvalitu a bezpečnost se tvrdě platí: instalovat freeware je vždy nebezpečné.

Vždy? Pochybuji že třeba do opery, firefoxu, pspadu, audacity...... by si autoři dovolily nějaký malware do programu dát. Nebo se pletu?
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 11. 2008 16:23

j.1.r.k.a píše:

O co prosím jde? Kde se co nastavuje?

3 základní možnosti:
1) gpedit.msc
2) secpol.msc
3) Registr: HKCU.
Ani jedna z těchto možností není pro začátečníky. Kontaktuj odborníka.

j.1.r.k.a píše:všech programu? Stačí přece jen programy ktere komunikuji s internetem jako např.: prohlížeč atd. ne?

To je fatální omyl. Viz nedávné případy zneužívání animovaných ikon a dalších základních interních součástí OS Windows; popis těchto a podobných zranitelností by vydal na hodně tlustou knihu.

j.1.r.k.a píše: Pochybuji že třeba do opery, firefoxu, pspadu, audacity...... by si autoři dovolily nějaký malware do programu dát. Nebo se pletu?

Autoři solidních programů určitě nikoliv! Zato hackeři zneužívají tyto a podobné programy s velkým potěšením ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 30. 11. 2008 17:40

Autoři solidních programů určitě nikoliv! Zato hackeři zneužívají tyto a podobné programy s velkým potěšením

No jasně. Je proto bezpečnější stahovat takové programy ze stranek autoru nebo je lepší je stahovat ze stranek jako stahuj, slunecnice atd. kde pišou že soubory jsou bezpečné a kontrolované nějakým antivirem a bla bla bla...
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 12. 2008 11:41

Nejde jen o stažení programu, i při vlastní práci může být zneužita bezpečnostní mezera.
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wizpal 1. 12. 2008 20:39

Největší omyl co může být je právě ten, že si lidé myslí, že samotné programy (Office, messenger, ...) nemusí aktualizovat, že to na bezpečnost nemá vliv.
Keep It Simple, Stupid!
wizpal
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka