AVG Free vs. Avira Free vs. Avast! 4.8 Home Edition

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod alabama 15. 6. 2009 20:47

Ahojte,

viem, že je tu 1000 podobných tém, niektoré z nich som aj prečítal, no stále sa neviem rozhodnúť. Potrebujem free zabezpečenie PC (domáce účely) a neviem ktorý AV mám vybrať z horeuvedených.

Avast som mal pred 2 rokmi, Aviru a AVG free ešte nie /z AVG som mal Internet Security trial/.
V PC mám zatiaľ Spyware Terminator so zapnutým rezidentným štítom a Comodo firewall 3.9.

Ktorý AV z free riešení hodí najviac ku kombinácii so Spyware Terminatorom a Comodo??
Aké máte skúsenosti?

Ďakujem :-)
alabama
Junior

Odeslat příspěvekod audis 15. 6. 2009 20:53

mel sem avast a kerio. ted mam avast a comodo. oboje ok. doporucuju avast. avira free nema pop3scaner a nejaky dalsi scanery. jinak pry dobry. zkousel sem ji tyden, nejak mi blbly aktualizace. nevim. avg neuvazuju.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mcmichal 15. 6. 2009 21:05

Já mám teď všude nainstalovaný Avast, myslím, že je hodně v pohodě. AVG jsem měl naposledy 7, teď už nevím jak to je. Aviru rozhodně nebrat - nevím, jestli za něco stojí jako AV (asi jo), ale POŘÁD otravuje, abych si koupil plnou verzi a nenechá si domluvit... Snad přece nejsem debil a vím, že mám AV zadarmo a když bych chtěl něco placeného tak pokud budu spokojený s tím co mám (ale budu chtít něco navíc), tak nemám důvod hledat jinde. Avira takhle nepřemýšlí a sere každou chvilku s koupí licence.
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior

Odeslat příspěvekod alabama 15. 6. 2009 21:08

Díky za pomoc, no nahodil som teraz Aviru, uvidím ako sa správa. Možno že Avast má väčšiu, širšiu ochranu, ale či je taký dobrý ako Avira, neviem...

A ešte niečo: Treba Comodo FW doladiť po nainštalovaní?? Ty si ešte niečo nastavoval v programe??

A čo myslíš mám odinštalovať Spyware Terminator alebo môžem nechať (s Avirou)??

Díky
alabama
Junior

Odeslat příspěvekod negr 15. 6. 2009 21:13

Jednoznačně Aviru. Naprosto nenáročná, ani o ní nevíš. Detekce výborná (nejlepší ze zmiňovaných)

mcmichal: reklama se zobrazí pouze po aktualizaci. Nastavení frekvence aktualizací je triviální, takže reklamu nemusíš vidět třeba celý měsíc. Já mám aktualizace vypnuté a provádím je manuálně, takže odkliknout jedno okýnko s reklamou není nic náročného.
-We gotta get out of here dude!
-Why?!
-C4 yourself!
negr
Junior

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 16. 6. 2009 08:48

Potvrdzujem, jednoznacne Aviru, ma najlepsiu detekciu zo vsetkych AV na svete (ak nastavis heuristiku na max), nie len free. Okrem toho detekuje aj spyware, cize mozes vyhodit slaby Spyware terminator, radsej si nahod nejaky lepsi ondemand scaner ako SuperAntispyware. POP3 je zbytocny, staci mat normalneho email klienta ako Windows Live Mail, ktory default otvara text emailov v txt. Okrem toho ze je nenarocna, tak o nej vies, len ked nieco detekuje, to je jedina "nevyoda", ze sa neda nastavit automaticka akcia ako zmazat alebo karantena. Notifikacia reklamy sa da lahko vypnut. Tot vse.

http://www.elitekiller.com/files/disabl ... ir_nag.htm

P.S. Doporucujem nastavit updatovanie na invisible. ;)
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod M4jkeee 16. 6. 2009 10:38

Také se přikláním k Aviře a k tomu, že tohle je x-té zbytečné téma ve kterém bude každý tvrdit něco jiného.

btw. mám Aviru + Comodo FW a no problem. Reklamu Aviry jsem vypnul tak, že v Comodo Defense jsem update.exe zakázal spouštět avnotify.exe a je klid ;-)
M4jkeee
Junior

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 16. 6. 2009 11:02

To je pravda, pokial ide o to, ktory AV je najlepsi, tak to je subjektivne, ale pokial ide o detekciu, tak Avira je najlepsia, to je proste fakt dokazany roznymi testami ako AV Comparatives a pod. ;)
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod -vasek- 16. 6. 2009 11:07

M4jkeee píše:btw. mám Aviru + Comodo FW a no problem. Reklamu Aviry jsem vypnul tak, že v Comodo Defense jsem update.exe zakázal spouštět avnotify.exe a je klid ;-)

Nemohl by jsi se rozepsat trochu jako pro blbce? O:-)
Zní to zajímavě. Ale já se v tom comodo defence nějak nemůžu vyznat. :)
-vasek-
Junior

Odeslat příspěvekod M4jkeee 16. 6. 2009 16:01

To vasek: Defense je pro běžné usery zbytečná záležitost, ptže stejně všechno povolí. Ale pokud tě to zajímá: (Předpokládám že máš češtinu) v hlavním okně nahoře Defense+ > vlevo Pokročilé > Pravidla zabezpečení počítače > pokud tam nemáš update.exe (nejspíš C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\update.exe) tak ho přidej. Vybereš vlastní pravidla a přejdeš do Přístupová práva, kde klidně můžeš mít vše povolené, jen upravíš Spouštění aplikací - pokud je povoleno avnotify.exe tak to odstraníš a do blokovaných přidáš "složka s Avirou"\avnotify.exe Pak už jen nějaké to OK a Použít a je to! ;-)
M4jkeee
Junior

Odeslat příspěvekod -vasek- 16. 6. 2009 16:57

M4jkeee: Díky moc. To by mě nenapadlo, ale funguje to super. :) Jinak sice jsem psal pro blbce, ale tak hrozné to zase není. :)
-vasek-
Junior

Odeslat příspěvekod alabama 16. 6. 2009 18:31

OK, díky každému za názor. Nahodil som Aviru, Spyware Terminátor (možno vymením na SuperAntispyware alebo Ad-aware free) a Comodo FW 3.9.,
alabama
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 17. 6. 2009 21:28

alabama: není moc dobré mít dva rezidentní štíty spuštěné současně.
Ta Avira má rezidentní kontrolu na spyware a ten Spyware Terminátor taky.
Doporučil bych toho Terminátora vypnout rezidentní štít a používat ho jen jako občasný scanner.
Jinak co se týče reklamy u Aviry tak to zase není taková tragédie, navíc se mi to okno zobrazuje jen jednou denně a to se mi auto update spouští i 3x za den.
foto1977
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 6. 2009 21:38

O tom samem popatnactimiliontedevitisetosmdesatctyrtisicisedmistepadesatetreti? Aneb at zije flamewar. :-D

K tematu: Pouzij tajuplnou funkci HLEDAT a projdi si existujici vlakna. Na toto tema jich je na foru bezpocet.

L.O.C.K
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor