Antivir od Microsoftu

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DevAstor 9. 10. 2010 10:40

ousteen: Já se zatím nesetkal s tím aby MSE nebyl na některém počítači pouze šílený zpomalovač, takže taky nechápu.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jan Gottwald 9. 10. 2010 10:50

ousteen: Já testoval MSE na Windows XP pouze jednou a to na na notebooku, který nebyl taky nějak extra rychlý. Vytěžování procesoru jaké uvádíte Vy, jsem ale opravdu ani jednou (pokud MSE tedy zrovna něco nekontroloval) neviděl. Řekl bych spíš, že může být problém i v těch a řekněme to na rovinu "archaických" Windows XP. Dlouhodobě jsem MSE provozoval od jeho beta verze na Win Vista 32bit a teď na Win 7 64bit a ani jednou jsem podobný problém neviděl. A co takto sleduji oficiální diskuzi MSE, tak nejvíce všech problémů tam tvoří právě uživatelé Windows XP. Asi to není nejvhodnější antivir na tento systém.
Jan Gottwald
Junior

Odeslat příspěvekod ousteen 9. 10. 2010 11:37

No každopádně je to zajímavé. Dnes od rána zkouším různý nastavení, ale bohužel zatím nic nepomohlo. Další veliké zpomalení je při stažení nějakého souboru + následná antivirová kontrola (firefox), která trvá dost dlouho i u malých souborů (zase srovnávám s avastem). :hm Těžko říct. Myslím ale že to standardní chování nebude a něco se tam bije. :/ Jen přijít na to co to způsobuje. Jinak ta úloha, která dává největší zátež...je msmpeng.exe. To je ve windows 7 nebo vistě tuším standardní součást defenderu, který je zde integrován. Ve win XP nic takového není..možná proto je to na těch novějších systémech rychlejší. :hm Ale to je jen spekulace, protože až tak tomu zase nerozumím..
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 9. 10. 2010 11:48

S těmi XP - možná to nebude těmi XP samotnými, ale tím, že XP bývají obvykle na slabším hardware. Moje zkušenost je také ta, že je MSE šílený zpomalovač, instaloval jsem ho na řadě počítač, ale všechno XP.

Třeba panel nástrojů "Plocha" (s 80 ikonami) mi na XP s MSE na počítači s P4 3,06 GHz, 1 GB RAM, nabíhá snad 5 minut. V Total Commanderu načtení adresáře s exe soubory trvá klidně 2 minuty. Při jakékoliv větší manipulaci s exe soubory se vyplatí MSE vypnout, pokud člověk nechce umřít nudou.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ousteen 9. 10. 2010 11:59

Tak to je přesně ono Petře. Naprosto stejně mi to běží tady taky. Jen je tedy s podivem, proč ten antivir pak všichni doporučují na slabší PC, netbooky apod. :hm
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod Jan Gottwald 9. 10. 2010 12:04

outseen: MsMpEng.exe je rezidentní proces MSE. U mě na Windows 7 64bit momentálně teď zabírá třeba 80 MB v paměti. Dost uživatelů dělá ještě chybu v tom, že na Windows XP mají nainstalovaný Windows Defender a MSE dohromady. Což je naprostý nesmysl. MSE totiž zjednodušeně řečeno Windows Defender má už v sobě. Bohužel Windows XP už jsou tak staré, že po instalaci MSE nedokáží Defendera samy vypnout a dost lidí ani netuší, že jim běží na pozadí a hádá se s MSE. Windows Vista a 7 jej automaticky po instalaci MSE deaktivují. Ve Vašem případě bych zkusil smazat Spyboota, jelikož je Vám stejně k ničemu. MSE obsahuje také ochranu proti spywaru. A hlavně se podívejte, jestli nemáte čistě náhodou nainstalovaného a aktivního Windows Defendera.

-- 9. 10. 2010 13:18 --

Ještě bych rád uvedl odkaz z oficiálního MSE fóra na odinstalační utility ostatních antivirových řešení http://social.answers.microsoft.com/For ... a4c25a1f91
Dost uživatelů stále ani v dnešní době neumí správně odinstalovat program. A to je bohužel u antiviru velice důležité! Po starém antiviru by neměly v počítači zůstat prakticky žádné soubory. Netvrdím, že je to Váš případ, ale určitě bych se snažil kompletně PC pročistit alespoň CCLeanerem http://download.piriform.com/ccsetup236.exe
Vím, že nemá smysl kvůli MSE formátovat počítač, ale dal bych snad i ruku do ohně za to, že po čisté instalaci by bylo vše v pořádku. Ony totiž Windows XP mají o dost větší tendenci se samy "zasviňovat" než novější systémy.
Jan Gottwald
Junior

Odeslat příspěvekod ousteen 9. 10. 2010 12:21

Defender tam na 100% nemám. Jak už jsem psal výše, rezidentní spyboot je vypnutý - používám ho pouze jednou za čas na ruční scan, takže tohle na to nemá vliv. No nic. Jak to tak vypadá, tak dám zpátky Avast, který byl bez problémů a hlavně tak moc nezpomaloval počítač. :-l Každopádně díky.

Edit: Dříve tam byl Avast Home, odinstalovaný klasicky přes jejich rozhraní. Čištění registrů apod. jsem provedl. Bohužel tohle také nepomohlo. Mám tady ještě netbook s windows 7 (1 GB ram, intel atom) tak to zkusím ještě pro zajímavost nahodit tam jak se to bude chovat. Zatím díky.
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod Jan Gottwald 9. 10. 2010 12:28

ousteen: Za málo. Snažil bych se pomoci víc, ale Windows XP jsem měl už před nějakým pátkem a bohužel mě nic jiného nenapadá :-) S Avastem ale chybu také neuděláte. Je to jedno z nejlepších a nejkomplexnějších řešení na trhu, které je zdarma. Já přešel na MSE jen kvůli tomu, že má zase nejlepší integraci do systému a je vytvořeno jeho tvůrcem. No a v neposlední řadě mám rád minimalistické programy bez tuny různých rezidentních štítů atd... které mají ve výsledku stejnou funkčnost jako ten jeden, který je v MSE.

Edit: Zkuste, na ten výsledek s Windows 7 jsem velice zvědavý! Tipuji, že bude vše OK, ale nechám se překvapit ;-)
Jan Gottwald
Junior

Odeslat příspěvekod ousteen 9. 10. 2010 12:47

:) Přesně tak. Dobrá integrace + antivir od tvůrce systému se mi taky líbí a nerad bych ho opouštěl. Navíc je to hodně jednoduchý program, nic neobtěžuje atd. Ještě se ale zeptám...ty automatické aktualizace probíhají jen přes windows update?? Nebo je to nezávislé na tomto? Ač mám legální windows XP, mám úplnou automatiku aktualizací vypnutou - pouze upozornění a stahuju až na to mám čas. Dodnes jsem si ale nevšimnul nějakého upozornění, že došlo k aktualizaci MSE, tak se raději zeptám.

Jinak ještě mě napadlo odstranit ten Keiro firewall (který také bere hodně výkonu, i když ne tak razantě) a namísto něj pak používat jen ten integrovaný z XP + mám ještě hardwarový firewall v routeru... šlo by to za to nahradit se stejnou kvalitou?. Samozřejmě v kombinaci s MSE. Používám internet banku, FTP přístupy na webhosting a VPS atd. Mělo by to být bezpečné. Musím se to snažit co nejvíce vyladit, abych MSE mohl používat i nadále. Avast je skvělý progam, ale právě co nevidět už nebudu moct využívat tu free verzi, což je taky jeden z důvodů, proč jsem MSE nainstaloval.
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 10. 2010 13:03

Kód: Vybrat vše
ale právě co nevidět už nebudu moct využívat tu free verzi, což je taky jeden z důvodů, proč jsem MSE nainstaloval.

Free se po 12 měsicich prodlužuje dalším mailem,nebo současný stroj bude převeden na firemní ůčely?Protože jiný scenař si nedovedu představit - myslim že free se ve firmě nesmí použivat vůbec.Doma na věky věkův.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jan Gottwald 9. 10. 2010 16:12

ousteen: Aktualizace MSE se provádí nezávisle na tom, jak máte nastavený Windows Update. Já jej mám nastavený pouze na upozorňování na nové aktualizace a přesto si MSE updaty stahuje sám a bez problému. Windows Update nesmí být pouze deaktivovaný. Co se týká firewallu, tak to Vám bohužel moc neporadím. Odjakživa používám pouze integrovaný a myslím, že normálnímu uživateli musí stačit. Je pravda, že ve Windows XP ještě není tak kvalitní jako ve Windows 7 a pokud byste chtěl zkusit nějaký jiný, zkuste se podívat na doporučená softwarová zabezpečení dle stránky viry.cz - http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=6152
Jinak u Avastu Free jde opravdu ta licence bez problému prodloužit pouze novou registrací, takže jej měnit nemusíte.
Jan Gottwald
Junior

Odeslat příspěvekod facility 9. 10. 2010 17:07

Samotny MSE si u mna pri startu OS dava zhruba 11 sekund na nabeh ovladacov a sluzieb.Inak fpohode :-)
Po startu si bere v pameti cca 80 MB.
Abit IP35 pro,e2180@3Ghz,6GB Ram,8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,
Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,CM690, LCD Samsung 24"
Win XP SP3 NASA2 & Win7Ultimate 64bit Microsoft World Domination Total Control Edition
facility
Junior

Odeslat příspěvekod ousteen 9. 10. 2010 21:28

O prodloužení free licence u Avastu samozřejmě vím. Používám ho už pár let na osobním počítači a spokojenost. Ale právě budu ten počítač za pár týdnů využívat k podnikání a pak to už nepůjde zdarma používat a bude nutné ho odstranit (aby to bylo v souladu s licencí). Proto musím najít nějaké alternativní řešení. Jinak bych asi neměnil :-) Díky všem za Vaše rady. MSE ještě během zítřka vyzkouším na netbooku s win 7.
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod Jan Gottwald 10. 10. 2010 13:55

ousteen: Ještě jsem trochu pátral na MSE fóru a na podobný problém jako je Váš - což je to vytěžování procesoru, bylo odpovězeno následující pořadí úloh, které by měl uživatel zkusit provést nebo zkontrolovat. Zkuste se na to podívat: http://social.answers.microsoft.com/For ... 23d15d4e18
Jan Gottwald
Junior

Odeslat příspěvekod ousteen 13. 10. 2010 20:48

Jan Gottwald: Díky moc. Mrknu na to a vyzkouším. Jinak mám nové informace. Konečně jsem měl chvilku čas a otestoval jsem ten antivir během 2 dnů na netbooku s windows 7. A světe div se, na netbooku, který je mimochodem slabší (intel atom) než zmiňované stolní PC (s win XP) běhá MSE naprosto bez problémů. Nic není zpomalené, všechno ok. Takže to bude nejspíš tím XPčkem, nebo zanešením systému na desktopu. :idea: Na tom netbooku je to dokonce rychlejší než s Avastem. :-)
ousteen
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka