Podvodná stránka: www.downloads-portal.sk

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kolcagin 3. 11. 2009 18:54

Dneska prisiel email s fakturou o zaplateni 60 EUR za vyuzivanie sluzieb http://www.downloads-portal.sk, ktore su inde uplne zadarmo. Jedna sa o dobre vymysleny internetovy podvod, ktory je podla mna v sulade zo zakonom a vyuziva nepozornost uzivatelov. 95% uzivatelov si pri registracii na stranku necita zmluvne podmienky a to je velka chyba. Tiez som si ich neprecital, ale od teraz uz budem. Pri registracii suhlasite, ze budete platit 5 EUR mesacne po dobu 24 Mesiacov za uplne zbytocnu stranku. Stranka na ktorej je par odkazov na zdarma siritelny software. Podvodnici maju zmluvu napisanu tak aby sa nedala vypovedat. Informacie o tom ze budete platit maju dobre skryte pod patickou stranky aby si to normalny clovek nevsimol. A ak nevypovedate zmluvu do 2 tyzdnov od registracie prichadzate o moznost odstupenie od zmluvy. Pred ani po registracii som ani netusil, ze by mohlo ist o spoplatnenu sluzbu. Az o 2 mesiace mi prisiel email z fakturou. Je to 6 tyzdnov po vypovednej lehote takze zmluvu nemozem zrusit.

Ak niekoto vie poradit ako dalej postupovat budem vdacny
kolcagin
Junior

Odeslat příspěvekod miso1999 3. 11. 2009 19:34

Jednoducho nezaplať. Vyčkaj a keď sa nič nebude diať si v suchu. Ked sa ozvú aby si zaplatil povedz im že správa sa k tebe nedostala lebo nepoužívaš tú webovú adresu. A zvyšok ti poradia v právnej poradni ktorú nájdeš na superforum.cz

http://pauza.zive.cz/forum-630/Reklamac ... 1ef51337ca
miso1999
Junior

Odeslat příspěvekod Ondrej29 3. 11. 2009 19:40

Takych sa nas tu najde asi viac. Akoze vobec som si nebol vedomy, zeby sa registraciou na stranky uzatvarala nejaka zmluva. A nie ze este bude treba platit, za nieco co sa je free a da sa kedykolvek a odkialkolvek stiahnut z netu.
Ondrej29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kolcagin 3. 11. 2009 19:47

Chystas sa to zaplatit?
kolcagin
Junior

Odeslat příspěvekod Ondrej29 3. 11. 2009 19:49

Zatial nie. Napisal som im mail, uvidim co odpisu.
Ondrej29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 11. 2009 19:55

Nevim, zda je to podvod. Vypada to spise na naprosto legalni zalezitost, spolehajici se na neznalost uzivatelu. Nastavim to jako dulezite.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. (KineCZek)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod kolcagin 3. 11. 2009 19:56

no ved to, maju to pravne pokrite. Ale tiez nezaplatím, uvidím ako sa to vyvinie.
kolcagin
Junior

Odeslat příspěvekod facility 3. 11. 2009 20:02

Tak tomoto vravim ryza..... :D
Asi si zalozim zivnost :tleskani
Abit IP35 pro,e2180@3Ghz,6GB Ram,8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,
Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,CM690, LCD Samsung 24"
Win XP SP3 NASA2 & Win7Ultimate 64bit Microsoft World Domination Total Control Edition
facility
Junior

Odeslat příspěvekod ebobous 3. 11. 2009 20:14

Tak sa pripajam k diskusii.. mam obdobny mail... haluz na tom je, ze tych 60 Eur je len za prvy rok... vedomky-nevedomky sme sa im upisali na dva roky
tak neviem, navrhujem zaplatit len za dva mesiace 10Euro a odstupit od zmluvy... ale este neviem, ci to takto ide...
Niet nad serioznost slovenskych firiem!! ... btw... aspon uz budeme citat
ebobous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 3. 11. 2009 20:14

A podepisoval jsi nejake papiry?
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod ebobous 3. 11. 2009 20:15

papiere ziadne neposielali... len aktivacny mail...

Vitajte na portáli downloads-portal.sk
Na aktiváciu vášho prístupu kliknite prosím na nasledovnú adresu:
http://www.downloads-portal.sk/a/zbytok som vymazala
V prípade, že adresa bude rozdelená na dva riadky, skopírujte celú adresu do vášho prehliadača.

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli.

Váš team z www.downloads-portal.sk
ebobous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 11. 2009 20:21

Kód: Vybrat vše
papiere ziadne neposielali... len aktivacny mail..

Aktivační email?Nic víc?Takže faktura přijde na email?Dejme tomu na můj email nas.at@gmail.com
No spiš spolehají na to že se někdo chytne na fakturu - není šance dokazat že jste si to objednali Vy - tedy Jiří Novak bytem v .... narozen v....rodne číslo....
Tady se bude max. vyhrožovat a spolehat na slabé nervy - nic to nestojí jen par mailů a par takových co zaplatí se najde a o to jde o nic víc.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ebobous 3. 11. 2009 20:31

presne tak... faktura prisla v PDF na mail... s komplet osobnymi udaj
ebobous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 3. 11. 2009 20:35

I s rodnym cislem? Daval jsi jim ho? Jak je to na slovensku? Je taky RC osobni udaj? V CR nesmi bez tveho souhlasu tyto udaje mit a muzes je klidne naprasit. Problemy budou mit oni.

Email klidne smaz a nic neplat.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod Dochturek 3. 11. 2009 20:42

Zdarec lidi prisel mi ten podvodnicky mail ta faktura a le vzdit tam nejsou zadne mee osobni udaje kromne mena prijmeni a bydliska a nic jsem jim nepodepsal ja si myslim ze jim nic nezaplatim
Dochturek
Kolemjdoucí

Další stránka