Pocitac zavirovany vlastni hlouposti

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hallogen 28. 4. 2010 10:49

Chlapeček včera v noci seděl na netu,ráno po zapnutí nejde spustit Explorer,nabíhá stránka s jakýmsi antispywarem... hxxp://antispyware-system.com/purchase?pchwin&r=50.13 blokuje to všechny pokusy o spuštění jakéhokoli antyspawaru včetně HijackThis. Nevíte někdo co s tím kromě reinstalace windows a následné vraždy vlastního syna??? >:-( Díky
Naposledy upravil Levlard dne 29. 4. 2010 08:59, celkově upraveno 3
Důvod: Upraven nazev vlakna dle pravidel fora, nastaveno normalni pismo, opraven odkaz.
+++
Hallogen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JVIC 28. 4. 2010 11:14

Postupoval bych opačně. Zabít rodiče, co má co chlapeček sedět v noci u internetu ;-]
JVIC
Junior

Odeslat příspěvekod Hallogen 28. 4. 2010 11:19

JJ...."chlapečkovi" je 25let..takže o chození spát po večerníčkovi... :mrgreen: Nicméně bych uvítal radu jak se toho zbavit
Naposledy upravil KineCZek dne 28. 4. 2010 11:49, celkově upraveno 1
Důvod: Odstranena prebytecna citace, nastaveno normalni pismo.
+++
Hallogen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redmond 28. 4. 2010 11:28

Teraz uz je neskoro plakat nad rozliatou blbostou. Vlastnik PC by mal byt aj jeho spravcom, to znamena ze nastavi pravidla a obmedzenia....cize prevencia pred "chlapeček".
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 28. 4. 2010 11:34

Zkusit odvirovat v nouzovém režimu
Zkusit vyndat disk z počítače a odvirovat ho v jiném počítači
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 4. 2010 11:40

Hlavne se proboha nauc psat nazvy temat podle pravidel, NEPSAT tucne a NEPSAT barevne.

Jak Tve psani, tak hlavne Tvuj nazev tematu je striktne PROTI pravum.

-- 28. 4. 2010 12:42 --

Plus jsem zapomnel dodat, ze predesly prispevek, primo nad Tebou, se necituje.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Hallogen 28. 4. 2010 12:30

Perfektní,tak jsem napsal něco ne zrovinka v souladu s pravidly...asi mohu mohu být rád ,že jste mi to rovnou nesmázli,omluva stačí ..nebo popel na hlavě????. Nicméně mléko je rozlito ....a jen tak utřít nepůjde....jak se dostanu do nouzového režimu?????????
+++
Hallogen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 4. 2010 12:34

nouzovej režim teď neřeš, i v nouzovým režimu musíš přesně vědět, co máš dělat...a to teď nevíš...

hijackthis je takovej základ...sám o sobě nic nevyřeší, ale lecos ukáže...

nejblbější ochranou těchto svinstev je zablokování aplikací dle filename...přejmenoval jsi hijackthis.exe třeba na chlapečkova_medicína.exe?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Levlard 29. 4. 2010 08:57

Kernel má pravdu, že by mělo stačit ty programy přejmenovat. Jenom, taktikou těch falešných antispyware většinou není blokovat konkrétní programy, ale ukončovat v paměti jakékoli nesystémové procesy. Ty programy proto přejmenuj na názvy známých souborů patřících OS -> například: iexplore.exe, winlogon.exe atd.
Life is short. Live while you can.
Levlard
VIP uživatel