Nejlepší program pro bezpečnou e-mailovou komunikaci

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 10. 9. 2013 19:14

No já to myslel z tý strany, že se mi někdo cizí nabourá do mailu :mrgreen: . Jinak vím... ;-)
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 10. 9. 2013 19:48

Proč by se tam někdo naboural? A komunikaci budu používat šifrovanou.

To on si počká až to poputuje mezi smtp servery nešifrovaně a odchytí.....

Proto nezasílat hesla mailem a hned je přes stránky https:// změnit pokud si necháš heslo poslat.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 10. 9. 2013 20:58

No tak klasicky přes kontrolní otázku nebo když nějak zjistí heslo. Pak si projde historii mailů a ví najednou polovinu přístupových údajů k různým službám. Proto je dobrý všechny tyhle maily mazat. Nic víc jsem v tom sdělit nechtěl.

O tom jak je na tom smtp s bezpečností naprd se s tebou nehádám ;-) .
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 9. 2013 21:00

soban: odchytit mail mezi smtp serverem gmailu a prichozim serverem treba seznamu je nasobne slozitejsi nez chytit odesilane http heslo wiresharkem apod. Mozna to bylo mysleno hlavne na moznost odchyceni v ramci site ISP.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suk 10. 9. 2013 22:20

sidbin píše:Vezmu malování, napišu vzkaz, změním barvu textu jeden stupeň nad bílou, přejmenuju na blbla.txt, zazipuju pod heslem *******************************, přejmenuju na blbla.jpg, vložím do wordu, zahesluju a pošlu v mailu

A NSA si může políbit *****.

A vyhoda proti prostymu zazipovani textu je v cem?
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jxjl 10. 9. 2013 22:35

Rozhodně GnuPG, nebo cokoliv jiného, co umí OpenPGP. Pod linuxem víceméně standard podporovaný všemi klienty, pod win bída, ale i zde se najdou. Pak samozřejmě taková ta pravidla jako nenechávat emaily na serveru ležet déle, než je potřeba, mít email u důvěryhodné firmy (obzvláště po kauze NSA, bych se vyhnul čemukoliv americkému) a spol.
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod VjaceCZ 11. 9. 2013 06:19

Nargon píše:Když někomu chci něco důvěrného tak buď zvednu ***** od počítače a řeknu mu to z očí do očí a nebo použiju alespoň ten telefon.


Přesně tak. A při komunikaci telefonem používám šifrované SMS pro citlivé údaje. Třeba Babel - je to pro iOS i Android, funguje to přes normální SMS, žádné servery, klíče k (de)šifrování jsou na telefonu a trial na 50 SMS je zdarma. Používám to asi měsíc a ještě jsem těch 50 ani nevyčerpal...
VjaceCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 11. 9. 2013 20:24

Zašifrováno i bez počítače...

AOM DR, OTSOKTE TOVVZLOHÍ $EOEEMU.ŠEKO PÍEZADSHAVOSU LESTNATN VNNBZERO $$A ZÝ HONU, $SADET,NRISA ETRÝUC $PSNK,UPNLBAĚ .PUVEĎ, $RTALÝBAPA ÍOOMÍST
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 12. 9. 2013 07:08

kostiku, ty chytrej kluku, dej sem stranku A4 takovyho textu a myslim, ze kdejakej student druhaku na informatice ti to louskne.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků