Jaký je nejlepší antivirus podle čtenářů Živě.cz?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 17. 11. 2011 15:35

Patrně hloupá otázka ale,na PC mám od léta koupenou roční licenci na jedno PC Norton Internet Security 2011 = naprostá spokojenost dobrá investice,ochrana,spolehlivost a komplexní,jak proti dnes již vzácným virům tak spam,spyware,adwarte a dalších..
Na netbooku eMachines 350 používám k plné spokojenosti MeeGo tedy os s linuxovým jhádrem a prakticky další z mnoha distribucí linuxu tentokrát od intelu,také spokojenost ale je i zde nějaké bezpečnostní řešení vůbec potřeba a nutné? mám netbook prakticky jen na internet plus nějakou hudbu či mluvené slovo na pozadí,v případě preoblému bych volil nejjednodušší cestu tedy znovuinstalaci MeeGo z USB flashky při níž je možnost pevný disk v mém případě SSD Corsair NOVA 64GB naformátovat,to probíhá metodou rychlé formátování natvrdo to ssdčkám podle všeho neprospívá,mám něco začít shánět nebo ne?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod audiobullys 24. 12. 2011 01:45

to mas meego to bych neresil , na to viry asi nebudou psany. pokd se neobjevi naka info, pozor systemy meego napada virus tak to zatim nema cenu resit.

co se tyce antiviru za poslednich 11 let jsem prosel ledasco.
vzdycky jsem odinstalovaval pote co to nebylo schopny poznat virus.
avg, kaspersky, avast, outpost a pak jsem mel dlouho nod32 .
predtim to byly takove bezvyznamne viry. ale co jsem chytnul na noda to byla pekna svinucha, to pak uz nesel znova nainstalovat system az do konce spravne ,at se tam dalo cokoliv od xp, pres visty tak i 7. pak jsem presedlal na norton, dlouho bezplatna verze, a pred rokem jsem si koupil i norton 360 na 3 licence, ktery jsem plne vyuzil. nedavno jsem si nainstaloval Cod mf3 a ten smejd me kazdou chvili otravuje nakou hrozbou. tak jsem se rozhodl neprodlouzit a odinstalovat. nainstaloval jsem si tedy od MS, tak uvidim jak to bude fungovat .
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glock69 21. 3. 2012 21:04

Který free antivir je v současné době nejrozumější? Jsou o tolik horší než placené verze?
glock69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 21. 3. 2012 21:31

Rozumny ma byt uzivatel, nikoliv antivir.

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LamiX 21. 3. 2012 22:10

treba takove COMODO ma lepsi vysledky nez vetsina placenych reseni a podle nekterych testu patri dokonce mezi TOP 5 vsech znamejsich AV/FW

kazdopadne ja uz zadnej AV nepouzivam protoze to akorat zatezuje system neustalym scanovanim vsech operaci a ve vysledku mi to za tech par desetileti co mam PC nikdy nic nenaslo

asi jsem podle hodnoceni kolegy Pragla "rozumny uzivatel" :) ale nechci to zakriknout
rebelian modus
LamiX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek Slíž 23. 3. 2012 21:14

Free antiviry poskytují základní ochranu. U placených antivirů už se setkáš s mnoha pokročilými funkcemi, které tě lépe ochrání v mnoha oblastech, na které už free antiviry nedosáhnou. ;-)

Jak již bylo napsáno, rozumný by měl být především uživatel. :-)
Mirek Slíž
Kolemjdoucí



Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 26. 3. 2012 18:18

k "zavirování FTP" je potřeba celá sekvence na sebe navazujících průserů a když tuhle sekvenci projdeme až k samotné špičce ledovce, existuje šance, že svinstvo, který je za to zavirování odpovědný, tam nadále vesele koexistuje i s jakýmkoliv nainstalovaným a aktivním bezpečnostním balíkem...

takže do budoucna:
- nepoužívej nezabezpečenej FTP protokol
- nepoužívej FTP klienty bez možnosti šifrování souboru s uloženými loginy
- neukládej loginy k FTP serverům
- zbav se rezidentního keyloggeru/loginthiefa

to byla reakce na příspěvek, kterej mezitím zmizel... ale já su hrdé šovinista, já se nesmažu!
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod O_oCZ 7. 9. 2012 20:15

Podle mě je nejlepší MSE a občas to projedu to ESET Online Scannerem, protože ty pokročilejší viry dokážou obejít třeba i avast,norton,AVG,avira,atd...Skrátka to občas projedu nějakym online antivirem, který jsou podle mě nejlepší a zadarmo!
O_oCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 9. 2012 13:22

Kód: Vybrat vše
Skrátka to občas projedu nějakym online antivirem, který jsou podle mě nejlepší a zadarmo!

Časem si zvykneš že existuje něco jako modní tema,nedavno to byly předimenzovane zdroje vydáváne jako absolutní nutnost,ted hodně frči že desetkrat vykonějši notas než stolní PC před čtyřma rokama není schopnej hrat bez přehřatí a kolapsu ani piškvorky,no a existuje stale téma léta letoucí spolehlivě produkující zcela protikladne nazory a vysledky - nejlepší antivir i když nic takovýho pochopitelně neexistuje.ale jako recyklační tema super.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WoCZek 8. 9. 2012 17:01

Ve Win 8 má Defender vlastnosti MSE, antivir netřeba (a Office 2013 editaci PDF, netřeba za*raný Adobe Reader a spol.)
Obecně je antivir netřeba
Počítač je jako jeho uživatel, žádnou logiku v tom nehledejte.
Avatar společnosti RIM neznamená, že jsem s ní nějakým způsobem spjat.
WoCZek
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků