Nejlepší program pro práci s hesly

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mzel2806 25. 2. 2011 20:03

KeePass ;-)
mzel2806
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 25. 2. 2011 21:16

Také používám KeePass. Naprosto mi dostačuje.
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod MrGizmof 25. 2. 2011 23:42

Keepass, portable síce nepoužívam lebo som paranoidný ale inak super program. Stačí mi jedno heslo, keyfile a ostatné neviem vôbec :-D . Ctrl + V je potom už fakt super, za sekundu zadané heslo.
MrGizmof
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod psychocowboy 26. 2. 2011 03:16

Stickypassword v praci, doma nic. :)
psychocowboy
Junior

Odeslat příspěvekod osxfil 26. 2. 2011 06:28

Jednoznačně 1Password - mám ho na obou Macích i na iPadu. Automatická synchronizace mezi všemi zařízeními, kromě hesel i správa identit, sériových čísel k aplikacím, poznámek a vlastně všeho, k čemu by se neměl nikdo jiný dostat. Sice za peníze, ale je to výtečný nástroj.
osxfil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eoff 26. 2. 2011 15:37

já jedině LastPass - ukládá hesla na internetu (šifrovaně v cloudu), takže k nim je přístup odkudkoliv (jen je nutný LaatPass plugin v prohlížeči). Stačí mi teda jediný heslo, ostatní jsou generovaná a nic mi už nechybí... :-)
eoff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod golfman 26. 2. 2011 17:16

Používám už několik let program Password Saver, synchronizovaný na všechny požívané počítače přes Dropbox. Mylím, že jsou všechny programy pro správu hesel podobné, záleží fakt jenom, jaké se komu líbí graficky.
golfman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shadowland 26. 2. 2011 19:04

Jednoznacne KeePass Password Safe, doma na PC nainstalovany a na usb kluci v portable verzii. Umoznuje rozne typy sifrovania. Paci sa mi aj to ze sa da kluc ulozit osobitne, takze ho spolu s heslom musite zadat - umiestnenie. Je zadarmo. Skusal som aj platene programy - trial verzie ale nesplnili to co mi tento program dal zadarmo. Pouzivam ho viac ako 5 rokov.
shadowland
Junior

Odeslat příspěvekod sputnikone 26. 2. 2011 22:37

Seahorse
sputnikone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EtHANBB 26. 2. 2011 23:22

Určite LastPass ... heslá zaheslované v cloude a free pre všetky OS ... som spokojný užívateľ ;-)
EtHANBB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod five-min 27. 2. 2011 13:13

eoff píše:já jedině LastPass - ukládá hesla na internetu (šifrovaně v cloudu), takže k nim je přístup odkudkoliv (jen je nutný LaatPass plugin v prohlížeči). Stačí mi teda jediný heslo, ostatní jsou generovaná a nic mi už nechybí... :-)

Nj, taky nad tímto uvažujem ale nevím jak moc je to bezpečné...
Ale zajímá mě toto:
Předpokládám, že to je Lastpass, ale to funguje jen s Premium verzí. Existuje něco free? Díky

LastPass není free? Synchronizaci můžu využívat jen po zaplacení nebo jak je to myšleno?
five-min
Junior

Odeslat příspěvekod fernis 27. 2. 2011 19:44

Koukam, ze je tu vice lidi co pouzivaji Sticky Password, tak se take pridavam. Super program, dela co potrebuji a naucil me se poradne se chovat na netu, pouzivat hromadu hesel, ktere mi sam tvori. Super je, ze si muzu nosit tu databazi sebou na USBcku, takze parada. Libi se mi, ze je to ceska firma, takze kdyby nekdy, neco, nahodou haprovalo (coz nastesti nebyl jeste ten pripad) tak si je najdu:-)
fernis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petak69 4. 3. 2011 15:26

Mně se nejvíce osvědčila kombinace KeePass na PC, KeePassDroid na telefonu a LastPass pro méně důležitá hesla na webových stránkách. A soubor keepass.kdbx mám uložený v Dropboxu.
Petak69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dede 7. 3. 2011 21:34

V diskuzích o LastPass celkem hodně lidem vadí, že je tento program postavený na Javě. Pak prý je jedno, jak silné má šifrování.
Co to znamená? Nejsem programátor, tak nevím čeho se bát.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 9. 1. 2014 14:05

Po téměř třech letech obnovujeme toto fórum s cílem zjistit, jaký program používáte a je podle vás nejlepší pro práci s hesly. Hledáme software pro jejich generování, správu či bezpečné uchovávání atd.
Lze věřit bezplatnému softwaru, nebo si raději připlatíte za bezpečnější a sofistikovanější systém? Vaše doporučení a argumentace budou použity při tvorbě nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Předchozí stránkaDalší stránka