po zapnuti nt, vsechny soubory 1kb

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 7. 2011 15:25

No, obnova ve Win pro 50 GB dat, nevím nevím. Kolik jsi vyhradil pro záložní kopie souborů? 5 procent velikosti disku? Deset? A máš vůbec W7?

Data pravděpodobně leží v nealokovaném prostoru disku, je ale otázka, jestli nemají přepsané začátky. Vhodný nástroj na obnovu dat z NTFS filesystému by mohl něco vytáhnout.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Proofy 20. 7. 2011 15:27

win 7 tam je, kolik % to nevim. obnova tam je, ale nejde. vypada, ze tomu brani nejaky proces, ktery na tohle vsechno "dohlizi"
Proofy
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 20. 7. 2011 18:55

Člověk by si měl stanovit nač stačí. Ty už připojuješ ten napadený disk do jiného počítače? Pak by mohl fugovat GetDataBack for NTFS.
V daném napadeném počítrači musíš nejprve identifikovat škodlivý proces, odstranit a pak možná nějaká obnova, např. uživatelsky velmi přívětivý GetDataBack for NTFS. - Ohledně toho procesu, co FAQ sekce?
Nebo varianta Testdisk z live CD, na který je mnohem schopnější při obnově dat, je zadarmo, ale musí se číst návod a není to na chvilku.
Pokud se jedná o nějaké soubory ke stažení z netu, je jednodušší to stáhnout znovu.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hovnous 28. 12. 2011 00:28

originálně se jmenuje White Ant, jde o malwar, který mění velice rychle délku souborů fyzicky na 22 bytů, u některých texťáků vpisuje text "hacred by cr0wer ^.^" se zalomením řádku, jinak 22 mezer. Exe soubor se musí pustit, pak nadělá datovou paseku (všechny jednotky a všechny soubory, s právem přístupu, neskryté a nechráněné proti přepisu), nikam se rezidentně neukládá a nemnoží. Antiviry (Esential, Kaspersky, aj. ho nedetekují!!!) Já starý osel (programoval jsem na ZX Spektrum-u a s viry se pral na 386 naposled, otupen Linuxy jsem věřil připitomělým vistám, že *****, který dotírá požadavky na hromadnou změnu dat, zvesela pustí aniž by kladl připitomělé dotazy, typu opravdu...) jsem si stáhl šachový motor z uloz.to, antivir nic, program sachy.exe s velikostí 2Mb jsem najivně pustil. Musel ho dělat mentální defekt, kterého proklínám, ale radost mu nedělám, neboť jsem se jen poučil, že hovnousy stojí za *****.
hovnous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 12. 2011 06:34

Pokud umi jenom toto....
Kód: Vybrat vše
otupen Linuxy jsem věřil připitomělým vistám, že *****, který dotírá požadavky na hromadnou změnu dat, zvesela pustí aniž by kladl připitomělé dotazy, typu opravdu...)

Že to řešiš,vkladam cd-usb,reboot,mačkam dejme tomu del - podle desky že jo.Spouštim prostředi winre ze zachraneho disku jehož vytvořeni mně Visty nabizely.Požadavek - obnova z bitove kopie.Cesta k bitove kopii.Obnovit kam.Mačkam enter.Jdu si uvařit kavu.Hotovo.Samozřejmě šlo by to řešit jinak - on nic neměnil jenom využil vlastnost NTFS ale proč,že jo?Jedině že by člověk neměl bitovou kopii ale to se stava jenom absolutnim začatečnikům.
Jsem byvaly atarista,sinclairista a vube osmibitak,prošel jsem řadou systemů včetně všechmožnych linuxových distribucí - nesvaděj to na vistu - moc ji v oblibě nemam ale na vlastni blbost,provedls akci za jakou se nemusi stydět ani člověk co poprve viděl PC.
Ty připotoměle Visty by kladly poměrně dost dotazů pokud by ovšem člověk měl věci nastaveny tak jak mají byt.
Jinak toto je exemplarni přiklad proč není špatny věc nejdriv staženou věc spustit v sandboxie - i kdyby jenom proto abych věděl jestli je to za co se deklaruje...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 12. 2011 11:17

Červeně je to správně! :-D
Mod by to měl umístit trvale na úvodní stránku fóra jako výstražný příklad pro každého, kdo
- stahuje z webu cracky;
- vypne/nezapne základní bezpečnostní prvky OS;
- brouzdá z účtu s admin právy;
- zkouší sw v reálném OS místo virtuálního.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Předchozí stránka