Nejlepší antivirus pro domácí použití

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiri.mazur 19. 10. 2011 13:27

Bego píše:jiri.mazur : muzu se zeptat, proc bych mel pri instalaci her Avast vypinat ? :hm

jinak MSE vazne super, dostacujici ... pripadne ten Avast ...

protože to zpomaluje to je snad jasné pokud má originalku tak neni snad problém.
Promiňte za moji čj.Lépe se my píše v AJ.
jiri.mazur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod e-Jirka 19. 10. 2011 13:28

Microsoft Security Essentials a ruce+mozek.

Jak je to vlastně s těma testama? Není to tím, že někdo srovnává obyčejný antivirus (MSE) s nějakým komplexním balíkem (Norton Internet Security, AVG Internet Security...)?

-- 19. 10. 2011 14:29 --

Jinak z placených antivirů jsem byl spokojený s Nortonem.
Life is not an exact science, it is an art.
e-Jirka
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 10. 2011 13:52

jetelina píše:Co třeba AVG? Mají verzi zadarmo.

AVG? Ani kdyby za něj člověku platili. Kdysi jsem si zaviroval díky AVG PC tak, že jsem ho musel přeinstalovat. Po přeinstalaci jsem zkusil dva jiné antiviry, rovněž zdarma. Jeden mně nenechal infikovaný soubor z webu ani stáhnout, druhý mně sice dovolil stažení, ale ne spuštění.

Jen AVG dovolilo všechno a pak řvalo, že je PC zavirován a léčit nelze, protože zavirované soubory jsou systémové...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Junior

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 19. 10. 2011 13:56

Na různých počítačích, které se mi dostávají do ruky (ať již na nich přímo pracuji, tak třeba spravuji známým) používám několik různých antivirů.

AVG - používám jak placenou, tak neplacenou verzi. AVG 2012 udělala značný pokrok, ačkoli některé verze obsahují věci, které dle mého do antiviru ani do komplexního bezpečnostního balíku nepatří. Každopádně technická podpora se hodí.

Eset Smart Security - používám na notebooku, rezidentní část je poměrně nenáročná, při testech je to o něco horší. Verze Smart Security 4 byla méně náročná na systémové prostředky než AVG 9 a možná i než 2011, srovnání s 2012 jsem neprováděl.

Microsoft Security Essentials - na netbook bych nic jiného nedal, omezené systémové prostředky moc nezatěžuje.

Ani na jednom počítači jsem několik let infekci neměl, když už jsem si něco přitáhl na flash disku, všechny antiviry to odhalily (autorun.inf infekce, o které jsem ještě ke všemu věděl, že tam bude, protože počítače v laborce byly zavirované, ale musel jsem, no).

Každý antivir mohu s klidným svědomím doporučit. Každému se líbí něco jiného.

Na AVG mi vyhovuje technická podpora v češtině a na současný desktop i rozumné systémové požadavky. Také nastavení FW mi přijde o něco příjemnější než u Esetu. Po uvedení 2012 se také o něco změnily ceny, je tedy otázkou, jak moc s to vyplatí. Nenabízí slevu pro studenty. Free verze je obstojná a pokud si chce člověk ochranu (AV + FW + antispam) poskládat sám, poslouží.

Eset je na mém ntb rychlejší a zvolil jsem ho částečně proto, že nabízí studentské slevy (50% na licenci na 1 rok, stačí poslat sken ISICa nebo jiného dokladu o studiu).

MSE - na slabé počítače výhra, malý, rychlý, zdarma. Opět dobrá volba pro ty, co si chtějí ochranu poskládat dle sebe.
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 19. 10. 2011 14:01

MS Security Essentials - nejmenší zátěž systému a pokud člověk vyloženě nedělá blbosti, tak i bezpečí..
Zkoušel jsem leta různé varianty, comodo, AVG free atd.. ale vždy byl nějaký problém, buď mne to moc otravovalo, nebo něco neodchytilo, nebo spomalovalo systém.. ťeď už rok naprosto bez problémů s MSSE - i při občasném dělání pokusů s warezem..
mimonaut

Odeslat příspěvekod X-Lorrien 19. 10. 2011 14:20

Cela dlouha leta jsem nedal dopustit na AVG Free, ovsem tak pul roku zpatky po reinstalaci jsem se rozhodl vyzkouset neco jineho. Zkusil sem par antiviru, az jsem se dostal k Avastu. Kdysi jsem ho nesnasel, protoze byl sam otravnejsi nez kdejaky virus, coz se hodne zmenilo. Nejvice se mi na nem libi sandbox mode, kdy spustena aplikace v sandboxu nikterak neovlivni okolni system.
X-Lorrien
Junior

Odeslat příspěvekod lopaticak 19. 10. 2011 14:23

MSSE, nevite o nem, zadna falesna detekce, v podstate prvni AV co znam, ktery neni z pohledu zateze systemu sam virem;)
Krom toho MSSE lze omezene vyuzivat i pro komercni ucely, napr. pro zivnostniky a male firmy do 5ti pocitacu.
C35i -> S35 -> SL45i -> M55 -> M65 (-> M75)
lopaticak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ahzs 19. 10. 2011 14:28

Základ pro jakékoliv bezpečí, je nepoužívat administrátoská práva - ani nejlepší AV Vám nezabezpečí počítač, pokud pod adminem dáváte do PC cizí flashky a surfujete po "zajímavých" webových stránkách apod.
Na starší PC jsem vždy kupoval NOD32 2.7 - bohužel jeho podpora končí na jaře roku 2012 a firma ESET pro něj již nebude vydávat nové aktualizace.
Ale jinak firmu ESET určitě doporučuji.
Pokud člověk chce ušetřit, tak AV Microsoft Essetianls je dobrá volba. Sice nemá nejmodernější techniky lovení virů (např. podle chování aplikace), ale pokud budete mít pouze práva user, tak Vám pokreje ochranu dostatečně.
Co se týče ostatních freeware AV typu AVG, Comodo (nemluvím o firewallu, ten je nejlepší), či Avast, tak s nimi jsem měl vždy akorát potíže. Oblíbený fór AVG je třeba, že po některých aktualizacích "schová" všechny síťové karty v ovládacích panelech a podobné vtipy. Avast sice překopali od základů, ale stejně jej za dobrý AV nepovažuji.
Ahzs
Junior

Odeslat příspěvekod char_t 19. 10. 2011 14:43

V poslední době nedám dopustit na MSE, nezatěžuje systém, aktualizace neotravují a zatím fungoval na 100%.
Dříve jsem používal Avast, kde mě obtěžovala hlavně každoroční znovuregistrace a poněkud těžkopádné rozhraní, nebo AVG, který ale kromě velké zátěže na systém hlavně totálně selhal a pustil do PC několik zkázonosných virů, které v první řadě odstavily samotné AVG a dál pokračovaly nerušeně - AVG nikdy více.
Slečno, mohu vám ukázat svou sbírku internetových prohlížečů?
char_t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quaker66 19. 10. 2011 14:54

na Windows počítačích, které spravuju, mám celkem dobré zkušenosti s Comodo AV (spolu s firewallem), také Avira, a MSE taky není špatný.
quaker66
Junior

Odeslat příspěvekod petko kotov 19. 10. 2011 15:03

neviem, ci je najlepsi, pretoze nemam laboratorium, v ktorom by som to porovnal, ale pouzivam MSE.
pocitac: AT 486 DX2 s monitorom a klavesnicou
telefon: tesla Isn1832 /tlacidlovy/
hodinky: Prim - Automatic
kava: Jacobs Kronung 250g
oriesky: Erdnusse wurzig-pikant Lorenz snack world 150g
toaletny papier: Tento economy, 3vrstvovy, 68 m
petko kotov
Junior

Odeslat příspěvekod pes502 19. 10. 2011 15:18

Já používám Aviru, pro nekomerční použítí je zadarmo a je to skvělý antivir.
pes502
Junior

Odeslat příspěvekod psychocowboy 19. 10. 2011 15:33

Mozek nebo mozek nekoho, kdo tomu rozumi.

Jako software MSE, nema konkurenci.

Pro blahove a nakrmene reklamou AVG a Avast, jelikoz drzi nektere IT firmy nad vodou : ) .
psychocowboy
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 10. 2011 15:53

Kód: Vybrat vše
30. září 2011, chybné detekce PWS: Win32/Zbot byla identifikována a jako výsledek, Google Chrome nedopatřením blokován

A takovych seků co udělal MSE ti nahažu že o tom bude celý vlákno :-),toto byl jeho posledni velký průšvih kvuli kteremu vyšla aktualizace,MSE je ůplně stejně neschopný - schopný jako jakykoliv jiný AV,samozřejmě některe antiviry jdou ještě vylepšit schopen - neschopen když v nastaveni se začnou vrtat experti co netuši co způsobí heuristika na full a jine volby.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod banner 19. 10. 2011 16:07

Antivir ve FF a firewall na routeru :D a samozrejme rozum :)
banner
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka