Nejlepší antivirus pro domácí použití

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod minka 17. 11. 2011 15:10

Po letech nebo delsi dobe a tvrdite ze mate cisty system pokuj je to tak musite to necim overit ne?Projetim necim jinym nez vasim antivirem?Od kaspera http://www.kaspersky.com/antivirus-removal-tool?form=1 a navod je to free na projeti vzdy stahujte aktulni verzi navod http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=58179
minka
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 19. 9. 2013 20:13

Protože se svět internetové a počítačové bezpečnosti vyvíjí velice rychle, tak opět po dvou letech hledáme ten nejlepší antivirus pro domácí či osobní použití.
Jaký antivirus nabízí nejlepší poměr míry bezpečnosti, přehledného ovládání, uživatelské přívětivosti a dobré ceny? Vaše tipy a argumentace budou použity při tvorbě nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod yorg 19. 9. 2013 20:35

MSE a mozek k tomu.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod Hrdlodus 19. 9. 2013 20:35

Pro běžné osobní použití, pokud má člověk (legální) Windows, stačí řešení od Microsoftu.
V jiném případě kterýkoliv bezplatný antivir.
A lidé, kteří počítačům rozumí (na úrovni čtenáře Živě), to zvládnou i bez antiviru, pokud se chovají běžný způsobem, při němž je riziko infekce minimální. Ale, pokud nepracuje na slabém netbooku, tak mu ta pojistka v podobě antiviru neublíží.
Alespoň řešení od Microsoftu mě naprosto nijak neobtěžuje. Aktualizace jsou automatické a jinak jsem si antiviru za dva roky všiml, co bych spočítal na prstech jedné ruky.
Hrdlodus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tom.suky 19. 9. 2013 20:44

ESET
sice je placený, ale nesetkal jsem se s false positive a můj počítač je stále čistý (teda snad :-) ).
Největší "uživatelská" přednost je, že zřejmě neexistuje alternativa, která by měla lépe uhlazený design, jednodušší nastavení (avšak profesionálové si také určitě přijdou na své) a výborně vyřešené, nijak nerušící notifikace. Oceňuji upozornění na systémové aktualizace, které mám v systému kvůli neustálé a otravné aktualizaci databáze defenderu vypnuté, avšak je možné, že to dělají i jiné antiviry..
tom.suky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod k0Seek 19. 9. 2013 20:58

Za ta léta se člověk naučí opatrnosti a získá jakýsi šestý smysl na co nekliknou a kam nevlézt. Jak tu někdo psal rozum a MSE většinou stačí a poštu dneska už zkontrolují mailový provideři..
k0Seek
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 19. 9. 2013 21:07

Jedine ESET NOD. Nejlepsi vysledky, ale hlavne minimalni otravovani a zatez pocitace.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Terminator3 19. 9. 2013 21:13

AVG free edition
Terminator3
Junior

Odeslat příspěvekod scrand 19. 9. 2013 21:19

Comodo
scrand
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 19. 9. 2013 21:21

Norton 360 - dostatecne blbuvzdorne komplexni reseni se vsim, co k blbuvzdornemu komplexnimu reseni patri. Optimalne systemove v konfiguraci s TPM validaci. Utechou zustava, ze se porad drzi na spici. Cim vetsi prava nabyva troll, tim neschopnejsim se libovolny kalibr stava. Trolla zastavi ovsem 7.62 x 39mm z kratke vzdalenosti.

Az to zase budete transformovat, tak si alespon najdete vysledky testu. Vir v klasickem chapani jsem nevidel uz hodne dlouho.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod n.marek 19. 9. 2013 21:39

Taky mam vsude Microsoft Security Essentials. Nevim jakou to ma uspesnost v nalezech, protoze me nikdy nic neblika (nestahuju p****iny).
Jednou za uherak jeste projedu pc pres Spybot a jsem v klidu.

PS: ani vlastne nezkousim jiny antiviry, driv jsem si i kupoval Kaspersky, ale vyhoda v tom vlastne nebyla...
n.marek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 19. 9. 2013 21:46

avast free
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod z_o_o_m 19. 9. 2013 21:51

Ptat se BFU na pomer bezpecnost - cena vyjde nastejno jako dotaz na to, ktery raketovy motor je lepsi - jeee, tento plamen je cervenejsi, urcite bude lepci :D :D

A kdyz uz sme u toho pomeru - antiviry zadarmo maj ten pomer nejlepsi, protoze kvalita je obstojna a cena 0 ;)
z_o_o_m
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 9. 2013 21:59

Samotný antivirus (free|placený) je v podstatě k ničemu, protože
Matysek píše:Vir v klasickem chapani jsem nevidel uz hodne dlouho.

Lze to srovnat s domem, který má zamčenou nízkou branku do zahrady, ale všechna okna a dveře dokořán otevřená. :roll:
Smysluplný je pouze komplexní bezpečnostní systém.
Použitelný samozřejmě není zadarmo.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dejvidek 19. 9. 2013 22:44

Používám léta Norton Internet Security a nebo Norton 360, vůbec neobtěžuje, zkušený uživatel ale může nastavit hromadu věcí např. na firewallu a i na slabších počítačích o něm nevíte. Dá se pořídit za cca 300Kč/rok/licence.
dejv
dejvidek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka