Vyplatí se placený antivir?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod SGvagon 1. 5. 2012 18:30

strycekgoogle: Právě díky velké reklamní kampani, která vyústí v balast :) ?
SGvagon
Junior

Odeslat příspěvekod Dr. Petr 1. 5. 2012 18:34

Jedna věc, bylo zde napsáno, že placené antiviry jsou pro Firmy a nelze použít Free, dovolil bych si upozornit na vyjímku Microsoft Security Essentials, který můžete využít i u firem. Je tu ale omezení do 10 PC.

http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows/products/security-essentials
Dr. Petr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod strycekgoogle 1. 5. 2012 18:35

Slovem balast můžu nazvat i AVG, který zpomaluje celý PC, co si budeme namlouvat...
strycekgoogle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 1. 5. 2012 19:15

tak avg a avast si fakt nemaji co vycitat. jeden za osmnact a druhy bez dvou za dvacet... no a pokud nekomu ccleaner zprasi promazanim registru jakoukoliv aplikaci tak to neni problem aplikace (no je pravda, ze kdyz nekdo pouziva registry tak je proste hovado)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod strycekgoogle 1. 5. 2012 19:47

Teď ale co si vybrat. Někdo zde doporučuje MSE, že to je klasika a bohatě stačí. Někdo ho zase nedoporučuje a ''nadává na něj''. Avast a AVG jsou zase balast. Takže nejlíp z toho vychází asi ta Avira.
strycekgoogle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimonaut 1. 5. 2012 19:49

MSE má nejnižší HW nároky a moc neotravuje. Dřív jsem kupoval NODa od esetu, ale od doby co vyšel MSE2 jsem zkusil a už jsem zůstal.. a žádnej problém, tak proč platit.
mimonaut

Odeslat příspěvekod Trashman1 1. 5. 2012 20:09

S NOD32 mám na Windows XP Pro a procesoru 3 Ghz tu zkušenost, že při některých stažených souborech vytíží procesor skoro na 99% a nedá se s tím nic dělat a to ani smazáním staženého souboru. Pomůže jedině restart počítače. Takže opravdu dobře VYMAKANÝ antivir. Několik mých známých si provedlo Online kontrolu na stránce Esetu a poté pomohlo jedině přeinstalovat Windows, protože již nešli spustit. Kdo nevěří, ať tam běží. A zajímavě Eset také počítá 30 denní zkušební dobu. Týden před koncem 30 denní lhůty zelené oko antiviru zčervená a antivir přestane stahovat aktualizace.
Trashman1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SGvagon 1. 5. 2012 20:24

Trashman1: Názory jsou různé, ale také jsem vlastníkem Windows XP proffesional a právě Eset online scanner mi mnohokrát pomohl :) .

Za zmínku doporučuji také Rescue LIVE CD antiviry na bázi linuxu (má jej AVG, Avira a Kaspersky) . Jak jistě všichni víme, windows obsahuje skryté soubory, se kterými si ovšem tyto live CD poradí, protože běží bez spuštěného operačního systému. Kontrola je proto důkladnější.
SGvagon
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 5. 2012 20:25

Kód: Vybrat vše
Schválně si udělejte uživatelé Avastu menší pokus. Stáhněte si Ccleaner a proveďte test registru. Výslednou spoušť nemusím ani zmiňovat

pravě jsem provedl - tedy spiš jsem dešifroval co jste měl na mysli a nic,doufam že vystupum ccleaneru rozumite aspon minimalně - čim vic pruhu tim vic adidas neplatí - zkuste si pomoci něj opravit opravdu chybny zaznam kvuli kteremu dejme tomu ma někdo opravdu problem,ono to nejde že?No a potom si z toho snad vyvodite jaky typ chyb ccleaner hlásí...Jinak jak to dělate chlapi?zatěž procesoru - nula,pamět 1-2 procenta,problem žadný.No ale vzhledem k tomu že podle některych zobrazuje reklamy,vyskakuji popupy,nejdou odblokovat zablokovane věci,atd atd,tak se obavám že malička chyba se nachazí nikoliv v Avastu ale na židli.Mam špatnou zpravu - každy AV je bud na nic nebo obtěžujicí pokud ho nenastavi člověk co alespon minimalně tomu rozumí.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SGvagon 1. 5. 2012 20:37

Tak pokud máš „našlapanej“ počítač, zátěž antiviru se tě netýká :) . Jinak s tím ccleanerem, jsem samozřejmě myslel položku Registry a tlačítko Hledej problémy. Jenom by mne zajímalo, kolik problémů Vám to našlo.

Jenom podotýkám, že s registry nemám moc velkou zkušenost a tudíž se v nich nevrtám.
SGvagon
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 5. 2012 20:59

Kód: Vybrat vše
Jenom podotýkám, že s registry nemám moc velkou zkušenost a tudíž se v nich nevrtám.
Tudiž by stalo za zvaženi si ještě jednou přečist můj post.Zkusim to jinak - nevyznate se, ale kupodivu vesele analyzujete jak přičinu tak vystup.
Jinak počitačů mam vic ale dejme tomu core2d s 2giga ram,na kancelařsky desce je našlapanej?Celkem hodně lidí tady piše bohužel věci z kterych je mně jasny že nastaveni ani netuši že takový věci mívají.Myslim že ani neobjevili pravou myš.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Aminux 1. 5. 2012 21:17

Aminux
Junior

Odeslat příspěvekod tom.suky 1. 5. 2012 21:43

Trashman1 píše:S NOD32 mám na Windows XP Pro a procesoru 3 Ghz tu zkušenost, že při některých stažených souborech vytíží procesor skoro na 99% a nedá se s tím nic dělat a to ani smazáním staženého souboru. Pomůže jedině restart počítače. Takže opravdu dobře VYMAKANÝ antivir. Několik mých známých si provedlo Online kontrolu na stránce Esetu a poté pomohlo jedině přeinstalovat Windows, protože již nešli spustit. Kdo nevěří, ať tam běží. A zajímavě Eset také počítá 30 denní zkušební dobu. Týden před koncem 30 denní lhůty zelené oko antiviru zčervená a antivir přestane stahovat aktualizace.

NODa mám na XP i na W7... Mohu potvrdit, že nepatrně zpomaluje počítač, ale nikdy se mi nestalo, že se důsledkem kontroly počítač "sekne", a už vůbec ne na sedmičkách, kde mi vytížení procesoru NODem při stahování 10 souborů dosahuje méně než 1% (2*2,4Gh)
- Ke zpomalování počítače: NOD jako jeden z mála kontroluje všechny procesy spuštěné po startu a při vypínání systému, při otevření, změně, zavření souboru nebo připojení lokálních a síťových disků, takže máte dost velkou šanci, že i když je napadená nějaká aplikace, systém rozběháte bez problémů a ani aplikaci se nepodaří napadnout systém či se přihlásit do sítě.
- Vlastní zkušenost: Po připojení externího disku na 3 počítače s antiviry MSE, Avast a AVG (žádná reakce) jsem si ho připojil i já (NOD) a jen při připojení to vyhodilo 3 hrozby, při prohlížení průzkumníkem další 2 hrozby a v archivech další 2.
- Shrnutí: Kdybych si musel antivir sám platit, asi bych se uchýlil k nějaké neplacené verzi, ale pokud chcete investovat, určitě to není špatná volba a mimo jiné mi řešení ESETu přijde po stránce uživatelského prostředí i nastavení, vyskakování různých upozornění a atd. nejlepší (kam se na ně hrabou ostatní AVGčka, Aviry, Avasty, Kašpersky, McAfee...)
Proč taky nepodpořit slovenskou firmu:-)
tom.suky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SGvagon 1. 5. 2012 23:15

Aminux píše:http://www.zive.cz/bleskovky/test-antiviru-microsoft-security-essentials-totalne-propadl/sc-4-a-156974/default.aspx

Pak mi něco říkejte o MSE.

Článek kdy byl tento test proveden je před necelým rokem, MSE byl vydán 29. září 2009 . Je jasné, že měl ještě nějaké mouchy, které se ovšem postupem času zacelily a dnes se pohybuje kolem 5-10 místa :) . http://www.av-test.org/en/tests/test-re ... nfeb-2012/ Poslední testy naznačují, že má sice slabší ochranu, ale naopak použitelnost a oprava chyb je na hodně slušné úrovni :) .
SGvagon
Junior

Odeslat příspěvekod checheche 1. 5. 2012 23:37

psychocowboy píše:pokud clovek neni uplny trotl, tak antivir ma jen kvuli jedne veci - zavirene flesce, jiny duvod de facto dneska neni...

Na to není potřeba antivir. Stačí zakázat automatické přehrávání z výměnných zařízení a viry mají po srandě (dokud je nepustíte ručně).

kejki3 píše:CCleaner je schopen v auto nastavení rozštrachat i Operu, takže poškození Avastu je klidně možné.

Cože? Pokud je mi známo, tak Opera má veškeré své nastavení v konfiguračních souborech. A do registrů se ukládá leda tak umístění (aby instalátor aktualizace věděl, kam instalovat)...
i5-4590 + MSI B85-G41 PC Mate = (4x3,7 GHz), GTX960 2GB, 8 GB DDR3@1600MHz
checheche
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka