Vyplatí se placený antivir?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jaroh 3. 5. 2012 10:10

Veď ja viem, že to myslel ironicky a má pravdu - ľudia naozaj bežne pristupujú k ladničke či práčke "zodpovednejšie", ako k počítaču. Je to konštatovanie stavu a ja s tým konštatovaním súhlasím.
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 5. 2012 10:19

Kód: Vybrat vše
Zdá sa, že nevieš pochopiť, čo sa snažím vysvetliť.
¨Potom ovšem jsi uplně naruby otočil to co si myslim.
Kód: Vybrat vše
Kua, považovať ľudí za "menej bystrých" len preto, že nevedia, ako fungujú počítače, ako sa o ne treba starať a že aj pre ne platia zákonitosti , to je teda sila.

Nepovažuji někoho za měně bystreho proto že nerozumí počitačům,k absolvovani medicíny napřiklad je opravdu potřeba byt celkem bystrý - kombinuje se tady znalost několika oborů,přesto znam lidi kteři tento obor absolvovali a žadna sláva co se tyče počitačů,neni důvod...Nemaji čas ani důvod se timto zabývat - jsou ale natolik bystří že prostě starost o to at nemusi řešit otravný problem delegují na někoho jineho.Stoji to ale penize,zde je předpoklad že jsou.Potom je dalši sorta a ti prostě penize nemaji tak jsou smiřeni s tim že musi čist manual - něco si nastudovat,viz přispěvek nade mnou.
A potom je třetí sorta - to jsou ti meně bystři co maji ještě většinou pocit že oni tomu rozumí,nepotřebují řešit to variantou jedna a ni dvě a ono se to samo polamalo.je stopro jistota že tito lidi by neuměli ani spravně pěstovat žampiony - je to totiž postoj,nikoliv uroven konkretni znalosti,konkretniho problemu.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroh 3. 5. 2012 10:21

Veď ja viem, že to myslel ironicky. Ničmenej to nič nemení na fakte, že má pravdu :-)
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 3. 5. 2012 10:26

Promin, ooooooooooo, ale jsi uplne mimo. Uz v jinych tematech jsem pochopil, ze s tebou neni rozumna rec a tady se to opet projevilo naplno. Nema smysl dal pokracovat.
Btw, opet nechapu, co se snazis rict tim citatem meho starsiho prispevku, kde pisu, ze system opravy OS (opravna instalace), ktery byl u Windows XP, u Windows 7 neni. Coz je samozrejme pravda. Je tam uplne jiny system, ktery nekdy pomuze, jindy ne a hodilo by se to, co bylo u WinXP (coz ovsem z duvodu odlisne architektury neni uplne mozne). To me jako melo nejak zdiskreditovat? :D Uz jenom ten pokus je tak maximalne vesely (jestli to tedy nemelo znamenat neco jineho), ze jakekoliv dalsi posty uz se ani nemuzu snazit brat vazne.

Ciste pro tvou pripadnou sebereflexi (jakkoliv nepravdepodobnou): Skaces od jednoho k druhemu, soustredis se na nepodstatne veci, delas chybne zavery v argumentaci, unika ti celkovy smysl debaty, vidis pred sebou jen to sve a neprijimas dalsi "vstupy" a dalo by se pokracovat. Tim na tebe nijak neutocim, to vskutku nemam zapotrebi, tak to neber nijak zle, prosim, ale pro tu malou sanci, ze se pokusis se sebou neco udelat, kdyz te upozorni dostatecny pocet lidi, to snad stoji.
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod jaroh 3. 5. 2012 10:33

oooooooooo píše: Nepovažuji někoho za měně bystreho proto že nerozumí počitačům


Dobre, tak som asi zle pochopil Tvoj text

oooooooooo píše:.Rozdil mezi lidmi kteři chapou že zakonitosti platí pro každou činnost a lidmi co si mysli že bůhví proč počitače jsou vyjimka.Neboli mezi bystrými a meně bystrými.


a chyba je vo mne. Sorry, končím, musím dokončiť rozrobené veci, kým vypadnem z kanclu :-)
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 5. 2012 10:49

Kód: Vybrat vše
Skaces od jednoho k druhemu, soustredis se na nepodstatne veci, delas chybne zavery v argumentaci, unika ti celkovy smysl debaty, vidis pred sebou jen to sve a neprijimas dalsi "vstupy" a dalo by se pokracovat. Tim na tebe nijak neutocim, to vskutku nemam zapotrebi, tak to neber nijak zle, prosim, ale pro tu malou sanci, ze se pokusis se sebou neco udelat, kdyz te upozorni dostatecny pocet lidi, to snad stoji.

Nic si z toho nedělej,svuj nazor na tebe jsem myslim vyjadřil dostatečně o par postů vyše.Citovat nebudu - ale ve zkratce - kdyby ses k tomu postu vratil.Jsi přesně ten člověk co nečte navod, manual ale mysli si že tomu rozumí - napřiklad funkcionalita ktera ti chyběla v XP pochopitelně v seven je,jenom přemalovamna a pod jinym nazvem.Což bys kdyžs ji tolikrat hledal zjistil po pětiminutovem studiu.Z logiky věci je potom pro tebe to co pišu nesrozumitelné :-),je toho jaks koneckonců ukazal trochi víc,napřiklad přesunutí jednoho tlačitka ve wordu.Proto neočekavam že by byla šance pochopit napsany text.
Kód: Vybrat vše
Btw, opet nechapu, co se snazis rict tim citatem meho starsiho prispevku, kde pisu, ze system opravy OS (opravna instalace), ktery byl u Windows XP, u Windows 7 neni. Coz je samozrejme pravda. Je tam uplne jiny system, ktery nekdy pomuze, jindy ne a hodilo by se to, co bylo u WinXP (coz ovsem z duvodu odlisne architektury neni uplne mozne). To me jako melo nejak zdiskreditovat?

Ale jo tak zacituji...takže co dana funkce dělal?.Chapu že klik opravit vypada lakavě - lip než sekvence přikazů v konzoli.Ale co se dělo pod tim kliky klik?Ja to vím a vim jak pomocí instalačniho dvd seven si zavolam to same co ti MS v XP skryl pod kliknutí na opravit.
Už chapeš?
A jenom na okraj znalosti na to abys toto potřeboval na cizich PC nemaš - musel bys cizí stroje pravě davat dokopy po lidech co netuši co je VSS a WINRE ale pokud to potřebuješ na svojem stroji - tak ti doporučuji knižku WINDOWS 7 pro začatečniky a jako mavnutim kouzelnym proutkem nikdy již nebudeš potřebovat pismeno R na instalačce protože použiješ stoprocentně spolehlivy ekvivalent ve windows 7,stopro spolehlivy na rozdil od podobne funkce v XP.důvod vyšši spolehlivosti si vyhledej na technetu,lehce jsem ho už nakousl v tomto přispěvku.
A tim jsme se kolečkem vratili k tomu co tvrdim celou dobu - problem nejsou ti co něčemu nerozumí,můžou si nastudovat,věc nechat nastavit.Problem jsou ti co neudělaji ani jedno ale budou kupodivu tvrdit že něco nejde,nefunguje,samo se pokazilo.Přece se nebudou zatěžovat fakty.
Poněvadž pochybuji že tušiš o čem byla řeč tak si spust se zvyšenym opravněnim třeba PS a vlož toto ReAgentC /info ,windows 7 ti umožnuje věci s timto souvsejici upravovat dokonce takovým způsobem že i věci ktere nejdou opravit pomoci opravne instalace v připadě XP - a to nikoliv podle toho že bych si to myslel já ,ale protože to popisuje samotný mS v dokumentaci,jdou pořešit bezproblemově.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 5. 2012 15:01

kernel_panic [passed] píše:karlos to myslel ironicky a narážel tím na fakt, že lidi přistupují k ledničce a pračce naopak a paradoxně svědomitěji (čtou manuál, servisují u odborníka)

Myslím, že v českých luzích a hájích by statistika "čtenosti manuálů" moc lichotivá nebyla. ;-)

oooooooooo píše:...

Technicky jsi možná na výši, ale rozhodně by ti neuškodilo absolvovat opakovací kurz českého jazyka. Srozumitelně podání informací je klíčové pro jejich správně pochopení čtenářem, žel u tebe kulhá na obě nohy.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 5. 2012 17:51

Kód: Vybrat vše
Technicky jsi možná na výši, ale rozhodně by ti neuškodilo absolvovat opakovací kurz českého jazyka.

Beru, až budu ovšem diskutovat na strankach věnujicich se diktatům českeho jazyka - něco jako měl Svěrak.Bohužel zrovna tato věc ma jedno specifikum - jde neudělat ani jednu gramatickou chybu jako někteři moji předřečnici,jde to mit po stylisticke strance srozumitelne až na kost ale celý přispěvek je přesto faktický blabol - jedine co je totiž podstatne je technicka a fakticka stranka věci a tu bud ten kdo čte pochopí nebo nepochopí.Srozumitelně nelze podavat informace pro člověka pro nějž to o čem se bavim jest zcela nepopsanou bilou plochou o několik pater jinde než je schopen vstřebat.Pokud bych to napsal bez snahy najit ekvivalent jemuž rozumí nerozuměl by z postu mam pocit ani slovo.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SGvagon 3. 5. 2012 17:58

Nechtěl jsem na uživatele oooooooooo nějak narážet, ale jak vidím kam se tato diskuze posouvá, tak se musím zapojit. Jak již bylo zmíněno přede mnou, oooooooooo nikdy neodpoví na otázku, kterou mu kdokoliv z nás tady z fóra položí, odpovídá spíše v heslech a metaforách nebo rozebírá úplně jiné věci, které jsou pro nás „smrtelníky“ celkem k ničemu. Bavíme se přeci o normálních uživatelích, ne o bytostech z jiné planety :) co všechno ví a všechno znají.

oooooooooo: Mám na tebe poslední dotaz. Když jsi takovej znalec v počítačích, proč tedy neznáš základy psaní na počítači? I my „podle tebe klasičtí uživatelé“ víme, že se za každým interpunkčním znaménkem (čárka, tečka, vykřičník, otazník) píše mezera :) . A jestli opět budeš rozebírat heslovitě něco jiného, tak už tě opravdu nechápu.
SGvagon
Junior

Odeslat příspěvekod tom.suky 3. 5. 2012 18:10

Rád bych připomněl, že tato diskuse není o zvyšování ega, ale o antivirech:-)

A vůbec nechápu, jaký to má vliv, pokud navštěvuješ potencionálně napadené stránky (nebo vůbec celý www) s účtem admina nebo normálního uživatele???
- Pro ty "experty", normální účet má zákaz zapisování do program files, ale proč by se ten vir nemohl uložit jinam (o registrech a dalším ani nemluvě), přestože to určitě dokáže obejít?
- A pokud jsou přední stránky s obrázky ve výsledcích googlu napadené, tak by na to měl každý antivir zareagovat úplně normálně... přeruší spojení, objekt přesune do karantény atd... Ostatně to samé jako s jakoukoli jinou stránku s reklamami nebo čímkoli jiným.

Teď už zbývá jen otázka, na kterou na posledních pár stránkách nikdo neodpověděl, vyplatí se placený antivir?
tom.suky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 5. 2012 18:15

V jakych heslech?Psals žes ty nebo kamarad chytl antivirus2012 - napišu to naprudko nikoliv decentně jako předtim.Neni možny aby člověkovi který zná zaklady prace s pc se toto stalo,to musi byt značna davka něčeho....že jsem tim někomu šlapl na jeho ego je mně šumafuk,reakcí to jednoznačně potvrzuješ.Jak se chranit a jaky ma byt konkretni postup jsem popsal - včetně dvou řekněme nestandartnich a dvou standartnich.Ještě nějaký dalši potřebuješ?Pišu všelijak protože přeskakuji mezi několika rozloženimi klavesnic velmi netradičnimi. A kvuli foru se moc netrapim,pišu prakticky poslepu a vystup kontroluji jenom když je čas,někdy pišu z smartu a to by ti myslim uplně slezly vlasy .Ono něco takoveho viewtopic.php?f=922&t=1166737 se věř nebo nevěř absolutně nejlip piše na nadefinovane klavesnici uplně dle vlastnich potřeb,trošku problem je potom přechod pokud se pravě občas snažim psat diakriku,čárky atd.No a mezery s těma mam fakt problem uznávám - možna je to tím že pravě ja ty mezery musím psat jenom na přesně definovaných místech,čárka nečárka,vykřičník nevykřičník :-)
Prostě s moji gramatikou se nezabývej - ber jako plus že ses dozvěděl že lze klidně na google klikat na obrazky.A netřeba kvůli tomu placený antivir.
Kód: Vybrat vše
A pokud jsou přední stránky s obrázky ve výsledcích googlu napadené, tak by na to měl každý antivir zareagovat úplně normálně... přeruší spojení, objekt přesune do karantény atd.

A jsme zpět u zakladniho nepochopení.Aby antivir reagoval - musi reagovat na zakladě něčeho.Bud na zakladě database znamych hrozeb kterou aktualisuje nebo na zakladě analyzy že věc X bude zřejmě hrozba z rodiny Z.popřipadě že vykazuje znaky neznameho škodliveho kodu.Co z toho vyplývá , si spočita každy sám aspon doufám.A konkretně to o čem byla řeč - neboli script ukryty v obrazku se proboha řeši za nula nula korun - pouhym spravnym nastavenim.
O věcech ala admin - user nema cenu ani diskutovat.Ono mimochodem pojem elevace prav je o něčem trochu - uplně jinem,opravdu těžko potom vest diskuzi kde v odpovědi musi člověk nejdřiv přemyšlet jak to popsat by pochopili o co jde....
Placený antivir se vyplatí jak komu -spoustě lidi tady v diskuzi ale celkem určitě nikoliv -těm nepomůže ani svěcená voda,už ta otazka je blbá,existuje pěknych par placenych AV s horši funkčností než free a to se tuplovaně vyplatí.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 5. 2012 18:32

tom.suky píše:Teď už zbývá jen otázka, na kterou na posledních pár stránkách nikdo neodpověděl, vyplatí se placený antivir?

Obávám se, že jednoznačná odpověď není možná. Věci nejsou černobílé, ale šedé. Navíc co člověk, to názor.

Prakticky každý komerční antivir nabízí testovací verzi, na které si lze vše v praxi ověřit. Pak se dotyčný může rozhodnout, zda má pro něj investice smysl.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strycekgoogle 3. 5. 2012 18:36

Nějaké nové téma tu vzniklo..? :D
strycekgoogle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 3. 5. 2012 21:55

Toto vlákno dokazuje, že čím slabší dotaz, tím víc odpovědí.
Konec diskuze, zámek.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků