Antimalware kompatibilní s Avast + dotaz

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 8. 2012 16:10

http://blogs.msdn.com/b/powershell/ jo jo to je člověk co ma ukrutnou potřebu si něco dokazovat a byl by vyplašenej z tvůrce keygenu,vtipkuješ nebo jsi tak mimo?
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 5. 8. 2012 16:29

Javaso:
Já chci konkrétní web, odkaz na nebezpečnou stránku.

oooooooooo:
"Neznam nikoho v širokem okolí kdo by dodržoval aspon základní zásady,do toho beru i věci typu os abezp. soft se necrackuje,system se netuní udělatkama co šahají kam je napadne"
a) bezpečnostní soft není potřeba
b) os se crackuje (win 7: slic a kms metoda naprosto bezpečná - 100% čistá, i když jediný aktivátor na kms metodu má bilanci na virustotal asi 25/40 - navíc je to server, lze z něj aktivovat třeba z virtuálky nebo z netu, xp corp. + key naprosto bezpečný ... 100% čistý)
c) systém se netuní

"proč by mněl doktor studovat týdny jak na zakladní zabezpečení bez anti něco?"
Dodržovat základní pravidla je potřeba, člověk pak dopadne např. takto:
http://www.zive.cz/poradna/ma-smysl-ins ... tanswers=1
pod příspěvkem:
nocturne [144-175-143-94.cust.centrio.cz] | 3. 3. 2012 18:07

Dodržování základních pravidel a být zodpovědný je základ.


"http://blogs.msdn.com/b/powershell/ jo jo to je člověk co ma ukrutnou potřebu si něco dokazovat a byl by vyplašenej z tvůrce keygenu,vtipkuješ nebo jsi tak mimo?"
Asi jsem natvrdlý, ale nechápu co tím chceš říct a o čem píšeš, nějak jsem nenašel souvislost :-)
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 8. 2012 17:08

Kód: Vybrat vše
os se crackuje (win 7: slic a kms metoda naprosto bezpečná - 100% čistá, i když jediný aktivátor na kms metodu má bilanci na virustotal asi 25/40 - navíc je to server, lze z něj aktivovat třeba z virtuálky nebo z netu, xp corp. + key naprosto bezpečný ... 100% čistý)

Je mně lito že neraaguješ na groo,slic atd znam taky a podle tvojich reakci si opovažuji tvrdit že jsi to čenu řikam poučená lama.Zdar.Dal v tomto threadu reagovat nehodlam protože ani na jeden z kličovych mojich dotazů ala albansky virus .- což je tvůj crack už nereagovals.
Kód: Vybrat vše
Asi jsem natvrdlý, ale nechápu co tím chceš říct a o čem píšeš, nějak jsem nenašel souvislost

Měl bys ji najit co on ví v patě o systemu to ty neviš v hlavě - přesto nema problem použivat to f..... což ani netušiš co je.Neboli se vrat jak ses vyjadřil o lidech kteři použivají a dle tve pomatene teorie proč použivají.Hoc4ckr razor atd použil crack co si musdi tatar stahnout použit a jako bonus netuši jak to udělat aby cely slavny spuštěni jako škodlivý kod obešel.Děti,děti....
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 5. 8. 2012 18:00

oooooooooo:
Je mi jedno jak se na mě díváš a za co mě považuješ, to každý smí mít vlastní názor.
Já reaguji na vše, kde je nějaká otázka nebo na co se dá reagovat, když nějakým zpusobem položíš otázky, na které jsem nezodověděl, tak rád zareaguju, ale nějak nevím ohledně např. tohoto: "ala albansky virus .- což je tvůj crack už nereagovals" smyl toho cos psal tak to zkus psát víc čitelnějc.

Divej, já nemám potřebu znát systém úplně do střev, nepotřebuji to, mně stačí znát jen to co znám.

A třeba na toto: "Hoc4ckr razor atd použil crack co si musdi tatar stahnout použit a jako bonus netuši jak to udělat aby cely slavny spuštěni jako škodlivý kod obešel." bych taky rád reagoval, ale netuším smysl věty :-)

Mám otázku, takový vzorový příklad:
Je uživatel, který chce použít crack/keygen nebo něco v tom smyslu na svém PC, na svém PC má antivir, antivir tento soubor detekuje, na virustotal má tento soubor třeba 30/40 ... nepatří do tebou zmiňovaného "to procento lidí co jsou pro ně comply život" a tedy neví, proč je tento soubor detekovaný. Všichni, kdo tento soubor použili, dejme tomu stovky lidí, si na nic nestěžovalo, na soubor jsou jen kladné reakce. Má tento uživatel na svém PC tento soubor spustit a použít?

Druhej mini příklad:
Je stejný uživatel a chce hooodně moc nějaký program, najde ho na share serveru blabla.bla, nikde na netu o něm ani zmínka, že by ho někdo použil. Má tento uživatel na svém PC tento soubor spustit a použít (a to bez ohledu na to, kolik má na virustotal bilanci nebo jestli mu jej antivir detekuje)?Za vzor jsi uvedl doktora, můžeme víc rozebrat toho "doktora" z hlediska potřeby anti* programů? Klidně uvedu proč takový doktor nepotřebuje anti* programy... tedy spíš bys ty měl uvést, proč je potřebuje (na základní pravidla jsem už reagoval).
Naposledy upravil Krakatoa dne 5. 8. 2012 18:54, celkově upraveno 1
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 8. 2012 18:53

tak zareaguji naposled,tvuj crack bych musel stahnout,je to keygen nepripada ti to legracni v kontextu debaty?,tomu se rika albansky virus asis to nezazil ,takze ve zkratce jsem ukrutne sofistikovana věc ale musis si mně stahnout,spustit a pokud možno poslat kamaradùm protože jinak jsem mrtvej kus kodu co umí prd dokud na to nenaletí někdo s iq tykve.takze uz u pokusu stahnout prvni varovani od av coz nepochopils,otazka pouheho nastavení...no a hadej jak se spousteji keygeny aby ses vysmal tem co si ,mysli ze buhvi co nevymsleli -neboli techniku znamou co windows windowsama jsou?neboli kterejkoliv z x exačů co jsem si udělal pro servisnin ůčelydefakto zavaří uplně stejně komukoliv kdo bude tak blbej že si ho stahne.zadnej av na světě ho neni schopen detekovat v default nastavení protože fakt telepatický režim pro vec ktera je legitimni odklepnutim nema,ala ted restartuj sit,nasledně misto static nahod něco jineho,pote vypni to a to,až to vypneš udělej to a to by člověkovi co toto nechtěl solidně zavařilo,akcí co jde navazat lze nekonečně mnoho kombinovat,jenže musí udělat totež co s keygenem cos zminovals a mysliš si jak sofistikovana věc to je.jo stàhnout...řika ti kurna něco podpis a důvěryhodnost zdroje?by ses divil i ty dementní av cela řada jde nastavit aby braly zřetel na toto.pro mne jsou sofistikovane hrozby ktere jsou schopny napadnout stroj bez interakce uživatele,třeba upm to řešil whitlistem klíčovych věcí,v kombinaci s dalšima nastaveníma dobrý ale mít tu drzost to doporučovat jako universal řešení a povýšeně označovat lidi za lamy...no nevím.ale každeho boj každopadně s tim keygenem pobavils protože každý přičetný ,stažení a spuštění keygenu řeší kapku jinak než si evidentně mysliš ty pokud po něm až tolik touží.O tom proboha av není.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Javaso 5. 8. 2012 18:55

Krakatoa píše:Javaso:
Já chci konkrétní web, odkaz na nebezpečnou stránku.

paneboze!
Obrázek
neumis cist, ze?
A website known as ihav DOT net is infected

Kód: Vybrat vše
ihav dot net

to je stranka s ROOTKITEM
oooooooooo:
souhlasim :) btw na otvirani takovych souboru (keygenu) je dobry Sandboxie popripade pouzit Google a najit nejaky klic ;)

-- 5. 8. 2012 20:02 --

Krakatoa píše:oooooooooo:
Je uživatel, který chce použít crack/keygen nebo něco v tom smyslu na svém PC, na svém PC má antivir, antivir tento soubor detekuje, na virustotal má tento soubor třeba 30/40 ... nepatří do tebou zmiňovaného "to procento lidí co jsou pro ně comply život" a tedy neví, proč je tento soubor detekovaný. Všichni, kdo tento soubor použili, dejme tomu stovky lidí, si na nic nestěžovalo, na soubor jsou jen kladné reakce. Má tento uživatel na svém PC tento soubor spustit a použít?

Urcite ne! Zrovna nedavno se na minecraftforum.net objevil "MC Force OP" - samozrejme RAT asi 10 lidi tam napsalo "Vouch, it really works" - vsichni byli infikovani! Okamzite jsem vsechny varoval a dotycny "hacker" mi sam poslal PM a byl strasne na*ranej ze jsem mu znicil sireni ;)a i kdyz to ma 100% kladnych reakci nespustil bych to :)

-- 5. 8. 2012 20:03 --

btw tohle uz hranici/je flame war :D
Javaso
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 5. 8. 2012 19:40

oooooooooo píše:tak zareaguji naposled,tvuj crack bych musel stahnout,je to keygen nepripada ti to legracni v kontextu debaty?,tomu se rika albansky virus asis to nezazil ,takze ve zkratce jsem ukrutne sofistikovana věc ale musis si mně stahnout,spustit a pokud možno poslat kamaradùm protože jinak jsem mrtvej kus kodu co umí prd dokud na to nenaletí někdo s iq tykve.takze uz u pokusu stahnout prvni varovani od av coz nepochopils,otazka pouheho nastavení...

Mně šlo o to, že nechápu, proč antiviry detekují nějaký soubor, který jde jednoduše spustit bez toho, aniž by byl detekovaný. Nechápu více věcí, např. proč když se vytvoří exe určité velikosti a detekované je, tak když se do něj přidá nějaký neškodný kod aby měl určitovu velikost, tak už detekovaný není (jediný vliv je velikost)? Ale ani jedno zas tak není důležité, jsou to takové zvláštnosti. Já chtěl ukázat na nesmyslné chování antiviru, nepopisoval jsem nějakou "ukrutne sofistikovana věc".

oooooooooo píše:no a hadej jak se spousteji keygeny aby ses vysmal tem co si ,mysli ze buhvi co nevymsleli -neboli techniku znamou co windows windowsama jsou?neboli kterejkoliv z x exačů co jsem si udělal pro servisnin ůčelydefakto zavaří uplně stejně komukoliv kdo bude tak blbej že si ho stahne.zadnej av na světě ho neni schopen detekovat v default nastavení protože fakt telepatický režim pro vec ktera je legitimni odklepnutim nema,ala ted restartuj sit,nasledně misto static nahod něco jineho,pote vypni to a to,až to vypneš udělej to a to by člověkovi co toto nechtěl solidně zavařilo,akcí co jde navazat lze nekonečně mnoho kombinovat,jenže musí udělat totež co s keygenem cos zminovals a mysliš si jak sofistikovana věc to je.jo stàhnout...řika ti kurna něco podpis a důvěryhodnost zdroje?by ses divil i ty dementní av cela řada jde nastavit aby braly zřetel na toto.pro mne jsou sofistikovane hrozby ktere jsou schopny napadnout stroj bez interakce uživatele,třeba upm to řešil whitlistem klíčovych věcí,v kombinaci s dalšima nastaveníma dobrý ale mít tu drzost to doporučovat jako universal řešení a povýšeně označovat lidi za lamy...no nevím.ale každeho boj každopadně s tim keygenem pobavils protože každý přičetný ,stažení a spuštění keygenu řeší kapku jinak než si evidentně mysliš ty pokud po něm až tolik touží.O tom proboha av není.


Bezpečnostní programy tu nemám, jak to, že můj pc je stále čistý po 15. měsících běžném používání? Nebo jak to dokázat, že opravdu je?
Bez interakce uživatele? Pravděpodobnost napadení mého PC bez mé interakce je určitě menší než že mě někdy zasáhne blesk.
Proč by měl někdo neznámé soubory stahovat?
S tím keygenem jsem už reagoval, mně nešlo, jak si asi ty myslíš, o nějaké napadení z keygenu (i když je to asi nejčastější napadení PC vůbec), mně šlo o to co jsem napsal před chvílí.

Javaso:
No jo, já si nevšim, že se tam skrývá odkaz. Kůknu, napíšu když tak koment tu jako edit příspěvku.

//Edit
Javaso:
Nějak to v tom webu ihav.net nemůžu najít co že na tom webu má být nebezpečné.
Není někde návod, kde že se ten ZeroAccess rootkit a Trojan Dropper má ukrývat a co udělat abych ho chytnul? Já nic nebezpečného nenašel a žádný ZeroAccess rootkit a Trojan Dropper jsem nechytnul.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 8. 2012 07:40

Kód: Vybrat vše
Mně šlo o to, že nechápu, proč antiviry detekují nějaký soubor, který jde jednoduše spustit bez toho, aniž by byl detekovaný. Nechápu více věcí, např. proč když se vytvoří exe určité velikosti a detekované je, tak když se do něj přidá nějaký neškodný kod aby měl určitovu velikost, tak už detekovaný není (jediný vliv je velikost)?

To je jednoduchý jak facka,jestli toto ti není jasný tak amen - až zminovals ten blaznivej online test tak mně začalo byt jasný že vůbec nemaš tucha o tom jak fungují.Za prve neni antivir jako antivir.Neni nastaveni jako nastaveni.No a ted asi takto řika ti něco whitlist,důvěryhodny podpis,zdroj,reputace,kontrolni součet?Takže uplně klasika, napřiklad určita knihovna musi mit velikost X - MUSÍ.Ten blbej antivir to kupodivu ví.No a nasledně nějakej jouda ji modifikuje - přida tam nazdar vole.Antivir okamžitě reaguje v připadě některych věci - a velmi spravně poněvadž je znamo že soubor ma mit velikost XXXXX,to je prvni předpoklad nikoliv jediny je že je to ok a samozřejmě netuši jestli rano v 8.00 misto nazdar vole nebyla přidana rutina co není známá a zapoji ho do botnetu,z hlediska nedůvěryhodnosti je to jedno a najed si na stranky MS takovych přikladů tam je milion,pokud soubor modifikovals ty tak mu řekneš nereaguj,předpoklada totiž přičetnost dotyčneho,pokud si to někdo stahl odněkud tak ho varuje že něco je špatně poněvadž soubor je evidentně modifikovanej.Potom je to na každém jestli buhviproč si tam chce cpat zjevně modifikovanej nebo usoudí že je něco špatně.Co je nesmyslneho na tom že knihovna zodpovědna za kličovou funkci systemu pokud ma podivnou velikost+ji stahuji z ***** vody je podezřelá? :-)To vysvětluju věc co považuju za něco jako mateřska školka - prvni a podezřelá věc kdy AV něco hlasí.Heuristika - neboli odhadovani potencionalně nebezpečnych ti asi moc neřiká...
Kód: Vybrat vše
Pravděpodobnost napadení mého PC bez mé interakce je určitě menší než že mě někdy zasáhne blesk.

Kdysi davno pradavno jsem dělal komunitni sitě,kdysi davno pradavno bez interakce uživatele - jestli považuješ za davno řekněme 8 let, bez interakce uživatele se povedlo moc pěkně napadnout nakejch 50 komplů,stačily dvě podmínky - neměli kličovou zaplatu o AV ani nemluvě.Tam ty blesky řadily jak utržené.Třeba spuštěni PDF už považuju za akci s interakcí ale sitovy sofistikovany věci hledajici kde nechal tesař diru jsou pravě věci bez interakce,dělaji se pochopitelně tak aby aby nekřičely - pop up casssino Las vegas - buy now.To i blba trkne že se něco děje.Maji trochu jiny ůčel.
Kód: Vybrat vše
Proč by měl někdo neznámé soubory stahovat?

Ja to dělam prakticky denně...Asi tomu nebudeš věřit ale jedinej znamej soubor je ten kterej sem vytvořil já.Všechny ostatní jsou neznámé.Zatim mně neimplantovali do mozku matrix abych pouhym kouknutím na soubor ho zařadil mezi známé.pouze řekněme některe lze řadit podle zdroje atd mezi z důvěryhodneho zdroje,takže pravděpodobně bezpečné.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 7. 8. 2012 21:50

oooooooooo:
Ad1)
Tucha trošku mám, jak antiviry fungují. Ano, říkají mi něco pojmy jako whitelist, blacklist, kontrolní součet i ten zbytek, cos psal.
V tom prvním případě šlo o detekci kousku kodu, nehrál v tom roli kontrolní součet, důvěryhodnost atd. Chápu, že antivir detekuje podle různých věcí, ale nechápu, proč je detekuje jen na disku a v případě komunikace s diskem a ne přímo v paměti, když má něco jako kontrolu bordelu v paměti, by si tím usnadnil práci, páč tak musí dělat další záznam v databázi pro detekci souboru, který toto bude využívat, pokud by to detekoval přímo v paměti, tak by už nic vkládat do databáze nemusel a měl by to pokryté. Netuším jestli je to technicky možné a jak je to náročné, ale asi to jde, když mají antiviry něco jako kontrolu paměti, i když ji nějak nechápu, asi jen na něco. Nebo by se spíš jednalo o kontrolu toho, co se snaží spustit v paměti.
V tom druhém případě se jednalo o to, že antiviry detekují, aspoň v případě autoitu, metodu spouštění programu v paměti, jako něco nebezpečného, prostě ji detekují. Jedná se o tuto metodu:
http://www.autoitscript.com/forum/topic ... ary+string
V tom prvním příkladě jsem popisoval spouštění detekovaného programu v paměti. V tomto mi šlo o to, že když pomocí tohoto postupu vytvořím např. program, který spouští tcpview od sysinternals v paměti, tak detekovaný program je antivirem (tuto metodu detekuje), ale když vytvořím to samé, ale přidám řetězec s tcpview dvakrát s tím, že ten jeden je tam jako vata, tak už tento program detekovaný není, tudíž v antiviru je pravidlo dejme tomu nekontroluj na tuto metodu soubory nad 1 MB ... a toto se týká na detekci této metody, tedy pomocí heuristiky, nebylo to určeno na něco konkrétního, tedy to, že bordel se programuje a existuje touto metodou jedině do 1 MB a nad 1 MB ne.
Toto platilo pro začátek roku 2012. Od té doby jsem se tím nezabýval.

Ad2)
Já tu pravděpodobnost psal na dnešní dobu.
To PDF do té mé podmínky sice nespadá (jedná se o interakci uživatele), ale nějak nevidím důvod se bát otevírat PDF v nejnovějším Adobe Readeru, myslím, že průstřelný až tak nebude (estli se nepletu, nemá už něco jako sanbox?) a spíš se i v tomto případě víc bojím blesku (nebral jsem v potaz jen bezpečnost Adobe Readeru, ale i ostatní hlediska).
Co se týče aktualizací, doporučuju aktualizovat vždy všechno.
To v té síti se napadli zevnitř? To tam byly pod adminem? Ja teda nevím, ale třeba ve Win 7 to jde udělat myslím tak, že lze omezit možnost působení všeho pod user účtem tak, že může dělat jen třeba něco určitého, např. pracovat jen s určitými programy které můžou vykonat jen určité věci atd. Problematiku ohledně sítí ale neřeším a nevyznám se v ní, já se bavím o běžném domácím uživateli, v tomto případě bych to tipnul na špatně nastavený systém (z mého pohledu něco jako ten případ s tím skypem, co jsem tu dával link, i když nevím co že to bylo za záplatu a co řešila). Takže příklad já, mám na střeše AP, pod ním dva PC, na ty PC není směrováno nasměrován žádný port. Já teda nevím, ale to jako je tak běžné, že mi někdo čirou náhodou prostřelí AP a zneužije můj PC? Nemám tucha, jak je (ne)bezpečný můj AP a jaká jem možnost mého napadení zvenku. Není to něco jako když má server IP a pak je brána zřetel na jeho bezpečnost? Mám dvě VPS s IP, nění to náhodou podobné ta snaha o napadení VPS s tím AP? Od těch dvou VPS mám logy. A i kdyby se to týkalo jen samotného PC... Zase se spíš bojím toho blesku :-)

Ad3)
Ale tak ju, neber mě až tak za slovo. Jestli někdo nechápe, jak jsem to myslel, klidně vysvětlím :-D


Pro všechny:
Nevíte někdo kde je na tom webu ihav.net ten ZeroAccess rootkit a Trojan Dropper?
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 8. 2012 17:19

že tě to baví.mně osobně nebaví lamam co si hrají na hackery vysvětlovat zakladní věci jak fungují.finito.pořad čekam na ten tvůj test at se zasměju jak bude vyfuckovanej kvůlu nedůvěryhodnemu zdroji+reputaci.
Kód: Vybrat vše
To v té síti se napadli zevnitř? To tam byly pod adminem? Ja teda nevím, ale třeba ve Win 7 to jde udělat myslím tak, že lze omezit možnost působení všeho pod user účtem tak, že může dělat jen třeba něco určitého, např. pracovat jen s určitými programy které můžou vykonat jen určité věci atd.
§Myslim že o seven vim vic v patě než ty v hlavě add 1,add 2 přečti si to ještě jednou,to co jsem psal platí pro jakykoliv system asi by ses divil ale i pro non MS.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 9. 8. 2012 21:00

oooooooooo:
Já nejsem hacker a ani si na něj nehraju.
Hele, nevím kdo z nás dvou potřebuje k ochraně PC antivir nebo podobné programy, já ne, já mám PC čistý i bez takových programů především určených pro lamy.
Já nechtěl koumat tvůj PC z hlediska bezpečnosti, ale tvé chování, což nemá cenu, cenu by měla jen ta ukázka těch dvou podle mě zvláštností, kdybych ti poslal ukázku, ale jestli se nepletu, to tě asi moc nezajímá, tak nic ode mě nečekej.
Že bude vyfuckovanej kvůli nedůvěryhodnému zdroji + reputaci, no a? Když naprogramuju kvalitní program a pošlu ti ho, taky ho vyfakuje kvůli nedůvěryhodnému zdroji + reputaci?

To je možné, že ty máš víc v patě než já v hlavě, přu se o tom?
No super, jen nějak nechápu, proč jsi dával za ukázku napadení PC napadení v síti nebo sítě před 8. lety (už tu jednak máme win 7, win 8) a jednak neřešíme nějakou síť.
Netuším co platí pro všechny OS, ale rozhodně to nebude potřeba antiviru z hlediska bezpečnosti.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod ožrala 10. 8. 2012 11:44

Krakatoa:
nazdar kolego. Je možné dát log RSIT nebo Hijack? Občas si luštím v lozích a rád bych se podíval, jak vypadá čisté PC. :-)
ožrala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 8. 2012 11:57

Kód: Vybrat vše
No super, jen nějak nechápu, proč jsi dával za ukázku napadení PC napadení v síti nebo sítě před 8. lety (už tu jednak máme win 7, win 8) a jednak neřešíme nějakou síť

Protože uplně totež plati i ted a děje se dnes a deně zcela běžně ještě jednou a naposled,přiklad kterej dals a to že ses divil proč neumožnuje AV stahnout věc do ktere byl přidanej neškodnej textovej řetězec o tobě řika jednu věc - nevim ani prazakladni principy o tom jak věci fungují - ale na druhý straně chceš někomu radit,doporučovat a hraješ si na velkeho experta.Takoví jako ty jsou fakt neštěstí,kdo nezná princip fungování prostě nema nárok jinému radit a doufám že uznáš že v tomto threadu jednoznačně ukazals že neznaš.
Kód: Vybrat vše
Že bude vyfuckovanej kvůli nedůvěryhodnému zdroji + reputaci, no a? Když naprogramuju kvalitní program a pošlu ti ho, taky ho vyfakuje kvůli nedůvěryhodnému zdroji + reputaci?

Jo bude - protože ty konkretně nikdy nic takovyho nenaprogamuješ,neboli něco od nuly z jejiho pochybnyho servru,ftp nebo z free uložiště kde každej trottl si může hodit cokoliv, bude vždy jakykoliv soubor - nedůvěryhodný - s reputací nula.
Můžeš začit programovat, počitam že do desiti let pokud budeš šikovnej si vybuduješ firmu nebo jmeno aby tě nevyfuckoval ani ten blbej antivir,zatím se na to můžeš spolehnout že to s každym jednim tvojim vytvorem to udělá pokud si ho tak nastavím a nepovolim miu vyjímku.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 10. 8. 2012 14:17

oooooooooo:
Ad1)
a) Tak proč si nedal příklad z dnešní doby a trošku relevantnější?
b) To, s přidáním řetězce, jsem už vysvětloval a vysvětlovat znovu nebudu, když nechápeš to, co jsem vysvětloval. Vysvětloval jsem to tu:
"od Krakatoa 7. 8. 2012 22:50" v "Ad1)".
"přiklad kterej dals a to že ses divil proč neumožnuje AV stahnout věc do ktere byl přidanej neškodnej textovej řetězec o tobě řika jednu věc - nevim ani prazakladni principy o tom jak věci fungují" ... tu první část věty jsi vydedukoval z čeho?
Prosím tě, pochop ty dva příklady a oč mi v nich šlo. Princip fungování AV znám.

Ad2) Z hlediska ochrany jsi nejspíš popsal své chování. Toto chování se může různit a troufám si tvrdit, že u běžného uživatele, u většiny, bude jiné.

Každopádně stále netuším v čem tkví potřeba mít na PC antivirus nebo jakýkoliv anti* program.


ožrala:
"nazdar kolego. Je možné dát log RSIT nebo Hijack? Občas si luštím v lozích a rád bych se podíval, jak vypadá čisté PC."
Mám lepší nápad, log z RSIT dám někomu z viry.cz (jediný člověk, co tam je rozumný, je motji, tak jí), kdo luští pravidelně často logy už několik let a napíše co tam našel/nenašel, ano?
Jen nechápu, proč to mám dělat, si myslíš, že kdybych tam něco nečistého měl, že bych to hned z PC neodstranil? :-D Nehledě na to, že jsem tu nic nečistého neměl a mít nebudu.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod ožrala 10. 8. 2012 15:00

Ano. Motji je velmi rozumná a hodná...
Takže se na viry.cz nikdo nepletl, když bylo prohlášeno, že seš jejich častý klient, že? :-D
Tímto považuji věc za uzavřenou a obrázek jsem si udělal- jako ostatní. 8-)
Hezké odpoledne.
ožrala
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků