Jak cracknout heslo ? Win7 EEE netbook

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 15. 1. 2013 12:20

Potřebuju cracknout heslo na matčině netbooku. Buď si ho nepamatuje, nebo si ho pamatuje špatně. Vyzkoušeli jsme už všechny varianty a netbook se stále ne a ne podařit odblokovat. Koukal na to jeden známý a ten tvrdí že to je HW chyba, no já bych tomu moc nevěřil. Jsou na tom Windows 7 home. Jak to prolomit ?
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 15. 1. 2013 12:25

google ma dneska odstavku?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Xenik 15. 1. 2013 12:48

NA googlu ještě doporučím najít si způsob jak heslo vyresetovat/přenastavit přes skrytého administrátora. Kdysi jsem to dělal, detaily už si nepamatuji.
Xenik
Junior

Odeslat příspěvekod Bzuci 15. 1. 2013 12:52

Google je pro některé moc náročný...

doporučím translate.google.com pro tazatele, pokud neumí anglicky. Nic víc :)
Bzuci
Junior

Odeslat příspěvekod mrazaq 15. 1. 2013 13:03

Ve Win7 se da heslo zresetovat z USB bootovaciho klice urceneho pro servis systemu. Neni to uplne primitivni ale na internetu se jiste najde podrobny navod i image toho boot disku. Hodne stesti.
mrazaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 15. 1. 2013 13:12

neni to uplne primitivni? uz si to nepamatuju presne, ale vim ze to bylo stylem:
- stahnout
- "vypalit" image na dvd/flash
- boot
- vybrat jednu z 5 akci
- nasypat zrni na klavesnici
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 1. 2013 13:58

já sice příliš nevěřím, že by takový zabezpečení bylo zrovna na netbooku, ale tazatel by se měl zmínit, zda se skutečně jedná o prolomení hesla windows...

protože pokud ten netbook disponuje jakýmkoliv prvkem anti-theft ochrany, je nejschůdnější metodou lámání pouze hrana stolu...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 15. 1. 2013 20:27

Jo jde o prolomení hesla do Windows. Prostě jsme ho zapoměli, nebo si ho nepamatujem přesně, tak se potřebuju dostat do windows a heslo jednoduše VYPNOUT !

-- 15. 1. 2013 19:39 --

A samozřejmě použil jsem google ale buď mi to říká ať použiji DVD (Jak když nemám mechaniku ?) nebo si vytvořím USB které mi pomůže vyresetovat heslo když ho zapomenu. Obé je k ničemu.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 15. 1. 2013 20:54

no tak si vytvor USB a heslo vyresetuj. je to otazka pul hodiny i s varenim kávy.

pokud jde tedy opravdu o heslo do win a nemas to treba pres truecrypt..
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cheeta 15. 1. 2013 20:55

GA P35-DS3L, Core2Duo E8400, 2x2 GB, 2x 1TB RAID-0, WinFast DTV 1000S
Toshiba L300
cheeta
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 1. 2013 21:01

Rainbow table doporučovany je oproti minutovy akci s resetem hesla poněkud zdlouhava akce.Nepředpokladam že bys měl problem v připadě scenaře - resetnu,nasledně vytvořim pro sichr novyho uživatele s admin pravy.Boot - přiděluji novy heslo starymu uživateli.raděj o krok pozděj ho přiděluji než bych to dělal okamžitě.Live usb co to umí je doslova mraky.Doporučovat jedno nema smysl.Internet ti evidentně neodstřihli aby sisi vybral - stahl,udělal.Jenom na okraj je to jedna ze tři cest jak se dostat do win pokuds zapomněl heslo.pro tebe nejednodušší.Pokud ovšem by šlo o anti theft zminovany tak si v haji,cesta ktera umožnuje to obejit pokud jsi majitel ovšem předpoklada jako uplnej prazaklad PS MODUL na dalšim komplu a znalost daneho cmdletu,předem je jasne že nic z toho nesplnuješ - možna tak majitael a to neni vubec jisté..
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod splasenypocitac 15. 1. 2013 21:41

A co takhle zkusit Linuxove LiveCD - Trinity Rescue Kit, http://trinityhome.org/

Ale pozor, jde s tím natropit hodně neplechy a tak raději používat jen po důkladném pročtení manuálu.
splasenypocitac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 1. 2013 11:27

O tomhle hackerském nástroji vyšel nedávno článek i na Živě:
http://www.zive.cz/clanky/jak-prolomit- ... fault.aspx
Prostě heslo vyresetuj.
Můžeš mu dokonce zadat i dešifrování stávajících hesel, ale trvá to dlouho, úměrně složitosti všech hesel.
Nedokáže odhalit bezpečná hesla (= s diakritikou), ale to nezvládne žádný podobný nástroj.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 16. 1. 2013 14:01

Ale prdlajz, sem majítel, já notebooky ani netbooky nekradu. Anti Theft tam nastavený není prostě je to docela normální heslo do windows. Ona mamka ten netbook používá spordicky, ale mě štve jak chudák pořád čte net na telefonu, sice je to trojková Galaxie ale to víte, netbook je pohodlnější... A jak říkám - heslo zadáváme ale počítač se ne a ne odblokovat.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 1. 2013 14:07

To jsi psal už v úvodním dotazu, tak se pořád neopakuj.
Jestli ani z Nápovědy (viz odkaz Zapomenuté heslo) nemůžeš odvodit původní heslo (=> nápovědní dotaz zadaný nevhodně), nezbývá než:
A/ hacknout vlastní NB některým z výše uvedených nástrojů;
B/ začít instalaci OS znovu z čistého SSD.
V každém případě už nebudou přístupné šifrované soubory|certifikáty ani šifrovaný obsah datového disku, pokud nemáš zálohovaný klíč.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Další stránka