Zašifrování disku pomocí biometrického otisku

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod harmiczek 7. 2. 2013 22:14

Ahoj,chci se zeptat,lze zašifrovat disk s systémem pomocí biometrického otisku,případně jak. Nosím notebook často s sebou,systém mam Win8 zabezpečený jen přihlašováním přez online účet což ale nezabrání aby se někdo dostal k datům,raději bych zabezpečil i nějak jinak,dříve jsem měl externí disk zabezpečený přez TrueCrypt tak jestli to jde přez něj ale raději bych přez otisk jak přez heslo. Koukal jsem že je už v Win8 integrovaný nějaký BitLocker dá se to třeba přez to?
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 2. 2013 22:19

Způsob přihlášení do OS nemá s různými typy šifrování HDD nic společného.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod harmiczek 7. 2. 2013 23:35

Vždyť to ani neříkam pouze jsem zmínil že se přihlašuju přez online účet čímž člověk zabrání aby mu někdo mohl změnit přístupové heslo do systému přez Live CD ale to je minimální zabezpečení a tu úroveň zabezpečení chci zvýšit.
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 2. 2013 23:51

Odpověděl sis sám:
harmiczek píše:BitLocker

= integrovaný v profi edicích OS WNT řady 6.
Ovšem název threadu
Zašifrování disku pomocí biometrického otisku

= nesmyslný.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod harmiczek 8. 2. 2013 00:52

No jde mi o to abych mohl odemykat otiskem prstu,u TrueCryptu to bylo u systémového oddílu tak že před bootem musel uživatel zadávat heslo,alespoň XP jsme takto zašifrovávaly ve škole. Což ani tak nevadí ale chci aby to bylo chráněný biometrickým otiskem. Bohužel Pro verzi Win8 nevlastním,ale mělo by to jít doinstalovat ne? U toho Bitlockeru se to sváže s přihlašováním do systému teda nebo jak?
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 2. 2013 17:45

BitLocker do domácí verze nedoinstaluješ.

Pokud máš notebook z nějakých vyšších řad, nejspíš bude mít možnost nějaké preboot ochrany, tak ji použij.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod harmiczek 8. 2. 2013 18:38

Mam Thinkpad E430,nabízí se mi instalace nějakého Absolute Data Protect nevím popravdě o co se jedná ale nechce se mi to příliš instalovat neboť to chce mojí adresu atd. ale pokud to šifruje tak to obětuju. Nevím spolužák má nějaký Dell a šifrování přez otisk normálně má zaujalo mě to proto mě napadlo že bych to využil taky.
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod packy 8. 2. 2013 18:54

No já mám už mnoho let IBM (resp. Lenovo) - u toho nejstaršího R52 jsem měl možnost šifrovat disk pomocí nějaké součástky na desce. Vypadalo to dobře až do chvíle, kdy kolegovi odešla v tom samém stroji deska -> výměna desky a ejhle, disk zůstal zašifrovaný na vždy.
Biometrická čtečka otisků prstů vypadá sice cool, ale už dvě řady Lenova ji nepoužívám ... stačí mít trochu suchou/vlhkou/nestandardní kůži na prstu (např. po mytí nádobí, z mrazu, ...) a čtečka nefunguje.
Proto s tím pánové opatrně :!:
Packy
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 2. 2013 19:00

E430 je takový trošku lepší multimediál, takže je dost možné, že podobnou funkci nemá. Nevím, neznám, zjisti si sám.

Třeba u HP se nástroj jmenuje HP Protect Tools a umožňuje aktivovat jak šifrování disku (nepotřebuješ tedy BitBlocker), tak i preboot security, která umožňuje právě i otisku prstu i heslo.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod harmiczek 10. 2. 2013 23:14

Takže pokud nemam notebook který je na to připraven od výrobce tak to nejde pokud to chápu správně?
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 2. 2013 00:26

Všechny profi NB jsou vždy vybaveny čipem TPM.
harmiczek píše:BitLocker

lze z nouze použít i bez čipu TPM.
http://windows.microsoft.com/en-US/wind ... n-Overview
Podmínkou je profi edice OS.
Nevlastníš ani profi NB ani profi OS => zapomeň na Bitlocker. :-)

Btw:
příště uveď základní info v úvodním dotazu:
harmiczek píše:Mam Thinkpad E430.

včetně verze/edice OS.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod harmiczek 11. 2. 2013 01:43

Dobře,díky. Nenapadlo mě že by to mohlo být až tak důležité především ten typ notebooku. Škoda že nemam profi edici no,asi nakonec využiju TrueCrypt a budu datlovat heslo :).
harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 11. 2. 2013 06:38

mozna se pletu, ale pokud neni novejsi verze true jak 7.1a, tak systemovy disk nezasifrujes, true umi zatim jen MBR
m.kv
Ex-moderátor