LG Smart TV a jiná online zařízení - kontrola odesílaných da

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sbird 23. 11. 2013 10:31

Podle nedávných zpráv Smart TV značky LG odesílají bez vědomí uživatele nejen data o sledovacích návycích uživatele, ale i o souborech ve sdílených adresářích z jiných zařízení ve stejné LAN viz
http://www.bbc.co.uk/news/technology-25018225
http://www.pcworld.com/article/2066400/ ... mpany.html
Asi to nemusí být omezeno jen na tuto značku a jen na televizní přijímače. Jaký je nejlepší způsob, jak monitorovat, případně kontrolovat podobnou činnost zařízení v domácnosti, připojených k internetu, bez omezení žádoucích funkcí - tj. bez úplného blokování jejich přístupu k internetu?
Sbird
Junior

Odeslat příspěvekod soban 23. 11. 2013 11:56

A jak to chceš dělat?

Jedině firewall a zablokovat přístup na ty servery na které se to zařízení bez tvého vědomí připojuje.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sbird 23. 11. 2013 12:09

Protože síťovému provozu nerozumím, tak právě nevím: 1. jak vůbec zjistit, jestli moje zařízení neco takového dělá; 2. ja odpojit jen to, co nechci - tj. asi provoz ode mne do internetu. Ale nevím, jestli něco z toho není pro funkce zařízení potřeba.
V těch odkazovaných článcích zařízení odpojili od internetu, spojili s vlastním PC a odchytávali provoz programem Wireshark. To ale není řešení natrvalo. A to by to měl člověk dělat u každého nového zařízení s připojením do internetu? A jak zjistit, jaký odchozí provoz je legitimní a jaký obsahuje data, která odesílat třeba nechci?
Sbird
Junior

Odeslat příspěvekod Jamil 23. 11. 2013 12:47

Na svete je vyše 7 miliárd ľudí. Médiá nás neustále presviedčajú, že nás každý sleduje. Môžeme sa tomu brániť tak, že, zrušíme účet v banke, zahodíme mobil, tablet, PC, TV, všetky osobné doklady, prestaneme nakupovať v obchode a presťahujeme sa pod most s kuklou na hlave. :-)
Alebo je tu druhá možnosť, pri súčasnom počte obyvateľstva na Zemi si uvedomím, že nie som až tak dôležitá osoba a a ponechám to osudu. Včera som napríklad zakúpil balík toaletného papiera v akcii a je mi úplne jedno, čo si z toho kto vysleduje.
Ale trochu paranoje u mňa predsa zostalo. Aby chladnička o mne neinformovala, čo v nej je, pre istotu zhasínam svetlo v chladničke. :D
Ceterum autem censeo, communismo esse delendam
Jamil
Junior

Odeslat příspěvekod Slawall 10. 12. 2013 13:23

Sledovat to firewallem a zablokovat porty, pres ktere se to pirpojoju pro odesilani dat. Pokud budou porty rozlisne na odesilani dat a na funkci smart TV tak mas v podstate vyhrano.
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
Mírně pokročilý