AVAST => chyba stahování souborů, vždy jiná velikost

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod yellow.dog 10. 4. 2014 06:23

Máte někdo podobnou zkušenost? Asi před měsícem mi začalo blbnout ve Win7 stahování souborů. Zejména zazipovaných a zejména zakódovaných. Vždy při rozbalení chyba komprese, soubor pokaždé o pár bajtů jinou velikost. Tipoval jsem to na nějaký virus, ale nic neodhalil. Pak přišla dcera, jestli jsem něco nedělal s "tím internetem", že nemůže pořádně nic stáhnout. Dlouho jsem to neřešil, protože střídám Fedoru a Win7 a zvykl jsem si stahovat v prvním uvedeném. Nakonec mě donutila se na to podívat a po přečtení několika diskuzních fór a bádání jsem zkusil vypnout AVAST (používáme oba, ona v kombinaci s WinXP) a vše se stáhne napoprvé bez problémů. Narazil jsem v diskuzích, že podobné dělal kdysi NOD. Dokonce je o tomto zmínka před rokem i na webu AVASTu s tím, že se nic takového neprokázalo. Stahování dojede podle procent dokonce, nic nenaznačuje problém, ale je tam. Verzi mám 2014.09.xxxx
yellow.dog
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 4. 2014 07:56

Nepoužívej velmi problematický Avast (stejný problém už se i zde řešil), ale například Microsoft Security Essentials, který je také zdarma.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RADIL 10. 4. 2014 09:00

Tipl bych to na ram paměť. Otestovat zda některá není vadná. Celkem to sedí pokaždé při jiné činnosti a různé zátěži (rozbalení souboru - zip, stažení souboru z internetu ). Jednoduchý test - na RW disk zkusit zapsat pár složek s daty, a dát kontrolu po zápise pokud vyhodí cokoli špatného že nezapsal - vadná některá z ramek.
RADIL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yellow.dog 10. 4. 2014 09:52

Paměť by se zázračně nespravila pozastavením rezidentních ochran AVASTu. Navíc se stejnou zkušeností na více počítačích a více OS. Na mém ntb je to v Linuxu bez problémů a ve Win7 s AVASTem nestáhne některé zahezslované zipy ani na popáté. Spíše, jestli se nedá někde nastavit něco na kompletaci. Připadá mi to, jako by u zabalených věcí je kontroloval a nedosypal poslední část na disk. Asi jak kdysi u USB disku nechával poslední část v bufferu a proto se muselo ve windows dávat odpojit zařízení, aby i ten zbytek na flashku uložil. Zatím asi půjde AVAST z domu.
yellow.dog
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 4. 2014 11:20

Nejedná se o cracknutou verzi Avastu?
Obecně platí, že free verze placených antivirů nejsou smysluplně použitelné.
Co s tím?
Pořiď plnou verzi licencovaného bezpečnostního systému.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yellow.dog 10. 4. 2014 12:59

Ne, je to free verze AVASTu, taková ta s tím multiúčtem, kdy jej mám doma na 4 počítačích. Jak Win7-Pro tak WinXP-Pro jsou všechny také legální a aktivované. Dcera sice stahuje z uložto, tam by se o něčem dalo uvažovat, i když většinou videa, ale asi jí to dělá jen u zapakovaných, to se raději ještě zeptám. U mě se jedná o zašifrované zipy, ve kterých jsou legální dokumenty, zasílané přes zahraniční úložiště. Ale tam by obsah stejně AVAST neodhalil, právě proto je to zašifrované :-). Skutečně jsem si včera ověřil, že jak shodím AVAST, stáhne se v pořádku, jinak má pokaždé o pár desítek až kilobajtů méně, vždy jinak. Narazil jsem na diskuzích, že to samé dělal NOD, to mě přivedlo právě na ten nápad shodit AVAST a výsledek byl stejný, jako dříve u toho NODu, tedy rázem vše v pořádku :-).
yellow.dog
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 4. 2014 14:55

Jo jo ještě že mně mají rádi v avastu a posilají mně poměrně bezproblemove verze...zapakovanej zip mimochodem pokud ti to děla tak avast ma moduly a vypnout avast - misto toho se podivat na nastaveni modulu kterej to ovlivnuje a podivat se na nastavení modulu a co to vlastně znamená - tak v tom připadě ano,avast stojí za prd :-) Možna je až moc sofistikovanej pro některý...jako prvni se podivej co vlastně děla v připadě kontroly zipu kterej leži někde na webu a jake maš možnosti nastavení.I kdybys udělal tu nejednodušší - změna nastaveni kontroly + adresa do whitlistu a kontrola až poté co je staženej přes kontextovou nabidku.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 10. 4. 2014 16:22

Zkus přepnout webový štít do starého režimu přidáním

Kód: Vybrat vše
[General]
UseStreamFilter=0

do souboru WebShield.ini.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yellow.dog 10. 4. 2014 22:28

4 r34ktor: Je za tím skutečně WebShield. Zkusil jsem stáhnout komprimovaný zašifrovaný soubor 170MB, když byl zapnutý a chyba komprimace, chybí nějaké bajtíky. Pak jsem vypnul v nastavení AVASTu jenom jej a stahováni proběhlo v pořádku. Záznam se mi pod Win7 v Users/ All Users/ AVAST Software/ Avast/ WebShield.ini nepodařilo zapsat, i když jsem dal práva správce a přebootovávat již dnes nebudu. Zítra přepíšu z Fedory. Díky za navedení správným směrem.
yellow.dog
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 11. 4. 2014 10:13

Aby bylo možno soubor edivovat, musíš deaktivovat sebeobranné mechanismy avastu ( Nastavení > Řešení problémů > Zapnout sebeobranné mechanismy > zrušit zatržítko).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gint 13. 6. 2015 23:40

hledal sem nejaky vlakno s avastem, protoze ho chci pomluvit vsude mozne co to jde, jelikoz me ted nehorazne vytocil

moje recenze:

- nehorazne zpomaluje pc
- cpe se i do ostatnich aplikaci, treba do firefoxu
- sam o sobe je malware, furt vyskakujou reklamy na kraviny
- posledni kapka bylo, kdyz sem jednu z tech kravin chtel zavrit, preklikl sem se a klikl sem na tu pos**** reklamu asi 2 pixely vedle zaviraciho krizku, a ten vymr***** avast, aniz by se dal na cokoli ptal, nebo aspon zobrazil instalacni prubeh, nebo cokoliv na co bych mohl reagovat alespon vyhozenim pojistek ci vytrzenim kabelu ze zasuvky, tak mi proste ******* do pocitace chrome, tohle je nehorazna drzost
Gint
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 6. 2015 05:31

Gint:
Opět chyba Admina.
Už to tu bylo:
Milanr1 píše: free verze placených antivirů nejsou smysluplně použitelné.
Co s tím?
Pořiď plnou verzi licencovaného bezpečnostního systému.

Btw:
Tohle platí pro všechny bezpečnostní systémy:
Gint píše:- nehorazne zpomaluje pc
- cpe se i do ostatnich aplikaci, treba do firefoxu
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 14. 6. 2015 08:42

Od toho tu je FAQ, kde jisty zaklad zabezpeceni je. Avast uz neni to, co byval...
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 15. 6. 2015 07:06

Avast nikdy "nebyval"...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků