Mozzila a samovolné vyskakování reklamních oken

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zabral68 10. 11. 2014 20:54

Zdravím všechny na fóru!

Mozillu firefox používám již řadu let, ale toto se mi nikdy zatím nestalo.
Před několika dny se mi tento zničehonic zpomalil a zvýraznila se mi některá písmena na Webu dvojitým podtržením. Očividně mám na ně kliknout. Jinak mi asi po každých 20-ti sekundách vyskakují reklamní okna (upoutávky na hry atd.). Přitom jsem si dal úplnou kontrolu Anti-Malwarem i ANTIVIREM MICROSOFT SECURITY, ale nic to nenašlo. Tak nevím co dále. Proto jsem zatím přešel na Google Chrom. I tak se mi zdá proti původně "funkční" Mozzile tento nový prohlížeč pomalý.

Komukoliv budu za vyřešení tohoto problému moc vděčen.

:idea:
Zabral68
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 10. 11. 2014 21:24

Projed nejakym agresivnejsim programem (MBAM, drWeb...)

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod r34ktor 10. 11. 2014 22:19

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Araken 10. 11. 2014 23:22

Araken
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 11. 11. 2014 11:08

Máš tam asi vírus alebo nejakeho trojana.

1. Najskôr sa presveč o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, treba ho odinštalovať.

2. Odvirovať počítač použitím softvéru MBAM v núdzovom režime (free verzia): https://www.malwarebytes.org/ . Všetko čo nájde treba odstrániť.

3. Použiť softvér AdwCleaner: https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/ .Všetko čo ešte nájde treba odstrániť.

4. V prípade pretrvávajúcich problémov pomôže "Obnova firefoxu". Spusti firefox a potom:
[CZ:] F10>Pomocník>Informácie pre riešenie problémov>Obnoviť Firefox
[SK:] F10>Nápověda>Technické informace>Obnovit aplikaci firefox

Obrázek

5. Ak ani to nepomohlo, vytvorte si NOVÝ profil ako test pre kontrolu, či váš súčasný profil nie je príčinou tohoto problému. Ak váš súčasný profil nie je príčinou tohoto problému, prepnete sa po kontrole späť na ten pôvodný (asi default) profil.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shneck23 21. 2. 2015 09:20

Už 2x jsem to řešil u kolegů. Vždy to bylo tím, že něco instalovali (stylem: yes, yes, yes....) a spolu s požadovaným programem si nainstalovali i nějakej reklamní sráč. Jelikož to ale je "oficiální" program, tak stačilo jenom jít do nastavení doplňků prohlížeče, odinstalovat doplňky a pak ještě odinstalovat program z PC...Nevim jestli to je to samé, ale já už se stím setkal 2x. Je dobré mít trochu přehled o tom, co v PC nainstalované chci mít a co je navíc...
shneck23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 21. 2. 2015 10:46

shneck23 píše:... spolu s požadovaným programem si nainstalovali i nějakej reklamní sráč. Jelikož to ale je "oficiální" program, tak stačilo jenom jít do nastavení doplňků prohlížeče, odinstalovat doplňky a pak ještě odinstalovat program z PC...

Originálne inštalačky a všetky staršie verzie Firefoxu nájdete iba tuna:
Kód: Vybrat vše
ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/
. Originálna inštalačka vám v žiadnom prípade nedoinštaľuje "nějakej reklamní sráč" do Firefoxu. Takto upravené inštalačky Firefoxu nájdete aj na firefox.sk - sú plné balastu a trvale vás to núti pozerať nejakú reklamu a núti vás do niečoho čo nechcete a znepríjemňuje vám prácu s Firefoxom. Odvtedy ako som si Firefox nainštaloval z ORIGINÁLNEJ inštalačky nemám žiadne problémy.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 21. 2. 2015 12:05

Taky jsem si to nasadil do W prostě byl to doplněk pro FF stačí ho odinstalovat a pak uplně vyhodit z OS.

Akorát jsem nepřišel kudma se mi tam potvora dostala mám podezření na ty děravé flash co teď byly.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 2. 2015 17:39

Takové věci se samovolně nedějí. Nejčastější příčinou je nepozornost při instalaci bezplatných programů, ke kterým výrobci často tyto "dárky" přibalují. Další obvyklá možnost zatažení havěti do PC je použití cracků, unlockerů a jiných podobných nástrojů.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 22. 2. 2015 01:45

U mě nic takového neproběhlo potvora se aktivovala po upgrade FF a předtím byl problém s aktualizací flash pluginu, takže mám podezření že mi to někdo podstrčil přes falešný www ovšem nevím zda to bylo jako u adobe a nebo mozily, při stahování jednoho se to tam muselo propašovat u kterého nevím.

Samozřejmě už je to výházeno, ale jak říkám co bylo nakaženo jsem nezjistil - doufám že ta potvora nic jiného nepoškodila W moc neřeším mám je na hry na internet chodím z 99,99999999% z linuxu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý