Bitlocker na Win Home

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Prologer 29. 4. 2020 10:29

Rád bych si zašifroval notebook na kterém mi běží Win 10 Home. Nejjednodušší mi přijde využít Bitlocker, protože nevyžaduje při startu zadávání hesla (využívá TPM). Problém ale je, že ten na Win Home běžně není dostupný a upgrade na Pro mi přijde kvůli tomu zbytečný. Dávat 2000Kč z ofiko distribuce se mi nechce a 200Kč z eBay by mi nevadilo, ale jsou to dosti pochybné klíče, tak se tomu také reději vyvaruji.
Windows Device Encryption mi nejde, nemám connected standby mode.

Rád bych se tedy zeptal, zda vás napadá buďto dobrá alternativa, která nevyžaduje heslo při spuštění a nebo, zda by šel následující postup pro zašifrování Bitlockerem:
- vytvoření nové třeba 50GB partition na SSD disku co mám systém
- instalace Win Pro bez licenčního klíče na tuto novou partition
- boot do Win Pro a zašifrování jak původní partition na SSD, tak druhého HDD s daty
- boot do původního Win Home a smazání partition s Win Pro (její merge s partition s Win Home)
- ve výsledku budu mít původní stav (SSD s Win Home + HDD s daty), ale zašifrovaný

Upřesním, že nepotřebuji extrémně vysoké zabezpečení proti NSA, ale jen aby se případný zloděj notebooku nedostal k datům. Vím, že TPM není 100% ochrana, ale pro mé potřeby snad stačí.

Díky za tipy!
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků