ESET vytížení CPU

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod overlord 12. 8. 2020 14:18

ESET service (ekrn.exe) mi vytěžuje procesor na 27%, paměť přes 470 MB, disk 7 MB/s. Pořád to pracuje. Jak to omezit?
overlord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eici 12. 8. 2020 14:36

Vypni ESET ak to chceš obmedziť. Evidentne ESET na niečom pracuje, keď ti vyťažuje HW.
eici
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 8. 2020 15:51

Nesdělil jsi hw sestavu.
eici píše: Vypni ESET

BFU na to nemá práva.
To by pak mohl každý exploit snadno zablokovat bezpečnostní systém.
Co s tím?
1) Použij Process Monitor geniálního Marka Russinoviče.
2) Vytvoř příslušný log podle návodu:
https://support.eset.com/en/kb6308-usin ... -log-files
3) Okopíruj sem výsledný log (text, ne obrázek!)
Nezapomeň uvést přesnou hw sestavu včetně aktuálně připojených externích médií.
Alternativně můžeš využít support ESETu, pokud vlastníš plnou licenci bezpečnostního systému ESET.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod overlord 15. 8. 2020 11:07

Po týdnu nadměrného vytěžování zase běží normálně - procesor na 0%, paměť lehce přes 260 MB, disk 0 MB/s. Doufám, že mu to vydrží...
overlord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod overlord 12. 9. 2020 17:22

Přišel jsem na to, že pokud zapnu PC k již zapnutému routeru, Eset pořád pracuje. Pokud zapnu router až po naběhnutí PC, vytížení je nulové.
overlord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marketa1986 13. 9. 2020 14:00

Já bych jen chtěla dodat, že existují jistá pravidla u antivirových programů, která je třeba brát do úvahy.

01: Pravidelné, bezpečnostní aktualizace. Dají se naplánovat v danou hodinu.
02: Pravidelné kontroly: C\ + další jednotky
03: Pravidelné kontroly Heuristická analýza /jsou různé úrovně/ čim vyšší tím pomalejší = vyšší zátěž na procesor i RAM

04: Jakmile systém detekuje síť tak bez milosti na pozadí OS mohou probíhat různé aktualizace, update systémů, pokud máte na pozadí spuštěné programy, které mají "odfajfkována" automatická aktualizace tak stahují bez vědomí uživatele data na pozadí. Tohle všechno kontroluje AVG a je to jistá dávka kdy vytěžuje samotný AVG celkem dost. Brát tedy toto do úvahy.

Pokud máte vytížení disk 7MB/s tak bych to neřešila. Je to běžné. Stejně tak jako 470MB RAM OS. Já když mám v browseru otevřeno 80 záložek tak vytížení AVG mám přes 2GB, ale neřeším to.

Omezení na AVG neboli na ochranu PC či úplné zastavení bych nedoporučovala. Nechala bych program pracovat tak jak má. Případně bych aktualizovala program, nechala dojet úplnou kompletní kontrolu a nechala na pokoji. Program je od toho aby kontroloval soubory, programy, internet a zabránil tak poškození systému nežádoucím programem.
HAJIZLE MILSMIR
Marketa1986
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků