Čerpání upload rychlosti na online serverech se seriály.

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 10. 3. 2021 10:01

Zdravím,

už po několikáté se mi stalo, že při sledování seriálů na online serverech (prozatím se to stalo na dvou českých), mi stránka čerpala veškerou upload rychlost. Stává se to mně i bratrovi, takže počítač na to vliv nemá. Po ukončení prohlížeče čerpání uploadu samozřejmě zmizí (jiné záložky otevřené nejsou).

Vzhledem k rychlosti uploadu, který doma máme (400 KB/s max), stránka vyčerpá všechen upload a tím pádem zpomalí celý internet včetně downloadu a tedy se i zvýší ping. Není to až takový problém, já i on máme limiter internetu na počítači, takže se to dá omezit. Avšak hlavní otázka je, jaké data z počítače odesílá?

Setkal jste se s tím už někdo? Pokoušel jsem se hledat, ale nic jsem nenašel. Pokud by stránka jen seedovala svá videa, tak je to cajk, ale kdyby sbírala nějaké osobní data z počítače, bylo by to horší. (proto jsem to zařadil do sekce Viry a bezpečnost).

Předem děkuji za odpovědi.
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 10. 3. 2021 10:09

Záleží na tom, jakou aplikací na tvém počítači a z jakých serverů. Pokud je to fungovaní obdobné torrentům, pak se stáváš zároveň zdrojem.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 10. 3. 2021 21:26

Často na podobných stránkách běží nějaká forma těžení měn, či jiné zneužití výkonu Vašeho PC. Pokud to zase budete pozorovat, zastavte film a podívejte se na vytížení CPU/GPU - pokud vide stojí a nic jiného se neděje, nemělo by přesahovat 5 % (pokud to tedy není nějaký hodně starý HW).
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 11. 3. 2021 19:35

Podívám se na to, díky moc!
DumBassCZ
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků