Neodstranitelný vir!

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zive.cz 7. 4. 2005 19:25

Antivir mi při testu najde vir v ZIP archivu - dám ho odstranit, ale při dalším testu je tam zase. Co s tím?
Zive.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 11. 4. 2005 19:00

Zive.cz píše:Antivir mi při testu najde vir v ZIP archivu - dám ho odstranit, ale při dalším testu je tam zase. Co s tím? /quote]
Treba je to tim ZIPem. A rucne nejde smazat? Nebo nejdriv extrahovat a pak zkusit antivir.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kysa 12. 4. 2005 00:44

Možná by neškodilo napsat, jaký to najde vir. Jinak skus vypnout obnovení systému, restartuj do nouzového režimu a otestuj PC v něm.
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Redneck 12. 4. 2005 11:13

Je to tím, (teda u AVG mi to tak dělalo) že ten vir je "vnořený" tudíž antivir se ho snaží odstranit ze ZIPU a né zip celý. Lepší je si jen tím antivirem najít cestu a smazat jej ručně. Tohle se mi stávalo spíše u neškodných trojanů, kteří se usídlili v cache webového prohlížeče
Redneck
Junior

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 12. 4. 2005 14:11

Redneck píše:Je to tím, (teda u AVG mi to tak dělalo) že ten vir je "vnořený" tudíž antivir se ho snaží odstranit ze ZIPU a né zip celý. Lepší je si jen tím antivirem najít cestu a smazat jej ručně. Tohle se mi stávalo spíše u neškodných trojanů, kteří se usídlili v cache webového prohlížeče /quote]

"neškodný trojan" zajímavý postoj. a co takhle "neškodný spyware" ???? LOOOOOOL
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luboš 19. 4. 2005 21:46

Hmno, odporúčam http://www.viry.cz a jeho perfektné fórum :wink:
Luboš
Junior

Odeslat příspěvekod Fallen(smazano) 10. 5. 2005 09:50

..neuvádíš o jaký av řešení se jedná...třeba Kaspersky..maže i uvnitř archívu...lepší bude, to smazat ručně..
GUMO
Fallen(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rudidlo 10. 5. 2005 20:47

Gabelhirsch píše:
Redneck píše:Je to tím, (teda u AVG mi to tak dělalo) že ten vir je "vnořený" tudíž antivir se ho snaží odstranit ze ZIPU a né zip celý. Lepší je si jen tím antivirem najít cestu a smazat jej ručně. Tohle se mi stávalo spíše u neškodných trojanů, kteří se usídlili v cache webového prohlížeče /quote]

"neškodný trojan" zajímavý postoj. a co takhle "neškodný spyware" ???? LOOOOOOLO/quote]

V době, kdy antiviry detekují i html s tagem <input type.... jako Trojského koně se už nedívím ničemu. :-/
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 10. 5. 2005 20:49

no jasne...typicky <input type crash> jeden cas 100pro schazovalo IEcko :-)
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rudidlo 10. 5. 2005 20:52

Howard píše:no jasne...typicky <input type crash> jeden cas 100pro schazovalo IEcko :-)

No ale proč by to měl být Trojský kůň ???
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Junior