Přehled firewallů

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hivar 17. 3. 2006 18:38

decried píše::arrow: Lavasoft Personal Firewall
http://www.lavasoftusa.com/

Firewall od vyrobcu znameho Ad-Aware-u. Skusal ho uz niekto?


skoda ze neni free
hivar
Junior

Odeslat příspěvekod Anchoret 17. 3. 2006 19:33

Lidi proboha - neřešte jaký firewall je nejlepší?Nejlepší firewall je ten, který je správně nakonfigurovaný a nastavením. To je stejný jako mít na pc antivir bez aktualizaci...
:)
Anchoret
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onlinedoktor 1. 4. 2006 11:53

100% ochrana je vlastni rozum :)

Jinak ja doporucuji Kerio 8)
Pomuzeme kazdemu s problemy s PC a internetem
onlinedoktor
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vasil 18. 4. 2006 21:12

Lide!!! Pry instalacy jakiho koliv Firewalle Mne restartue pocitac! Uz vypinal kasperskiho(myslel ze si hadaj)! Stejne to spadlo pry zmacknuti tlacitka(naposled Kero) -install-! Mam legal Wind! sp2! inet pres wi-fi!
Vasil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Podmosťák 18. 5. 2006 08:25

Mám nainstalovanou starší verzi původního Keria. Běžně jsem aktualizoval program z nabídky menu programu. Od doby, kdy program převzala firma Sunbelt, aktualizace tímto způsobem možná není, protože odkaz stahování aktualizace směřuje na staré stránky Keria. Při pokusu o přeinstalaci novou verzí ze stránek Sunboltu mi to píše, že mám již nainstalovanou novou verzi, nebo něco v tom smyslu a že mám postup opakovat. Nemáte s tím někdo zkušenost. Kompletní odinstalaci a přeinstalaci bych volil jako poslední. Díky
Podmosťák
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matousec 22. 5. 2006 18:13

Dovolim si aktualizovat seznam firewallu, nektere zminene jiz zanikly, jine zase vznikly. Nas seznam obsahuje vice jak 40 osobnich firewallu a jejich vyrobcu.
matousec
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amrtin 5. 6. 2007 20:17

Co firewal obsažený v netlimiteru?Já vím,není to free,ale chtěl bych na něj znát názor :idea: :roll:
amrtin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 12. 6. 2007 06:02

Takže jaký si mohu udělat závěr? Který firewall je nejlepší? Nebo spíš v mém případě nejlépe uživatelsky nastavitelný (čili všechna komunikace zakázána a co budu chtít tak si musím povolit) ... mám Sunbelta ... ale nevím jestli by nebylo něco lepšího :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deer Dance 30. 6. 2007 14:27

Ja pouzivam Jetico - hlavne kvoly neskutocne nizkym narokom na procak a vynikajucou bezpecnostou....

nie je to FW pre kokotov... takze ak ste zvyknuti iba par krat kliknut... povolit browser, icq, hru, antivirus na update a mate nadstaveny FW tak sa na Jetico vykaslite... (nie nie nie je az taky tazky :p)

Inak presiel ako jediny nejakym testom pre FW...

Ale ma aj dost kopu chyb ktore ma stvu... (napriklad po nadstaveni vsetkeho co chcete tak nech to odmieta kompletne kazdu poziadavku automaticky,
nova verzia to ma ale ta sa mi ani rozbehat nepodarila a zmenili zasadne system fungovania....)

ak viete o nejakom good firewalle ktory ma nizke HW naroky tak povedzte vyskusam nieco nove....
When I became the sun I shone life into the man's hearts
Deer Dance
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asta-killer 20. 7. 2007 09:51

nie je to FW pre kokotov...

Pises o kokotoch, a pritom si sam jeden z nich.

"Ale ma aj dost kopu chyb ktore ma stvu... (napriklad po nadstaveni vsetkeho co chcete tak nech to odmieta kompletne kazdu poziadavku automaticky"
Docielit toto je velmi jednoduche. Najskor urcis pravidla ktore porty sa mozu otvarat ktorym aplikaciam a na konci je treba utvorit generalne pravidlo kde nadefinujes cely rozsah portov od 1 do 65535 a das zakazat pre komunikaciu von a aj dnu. Od tej chvile bude FW pouzivat len tie porty, ktore boli povolene.
http://linkbun.ch/268h
Asta-killer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 27. 9. 2007 07:19

pozor na PC Tools Firewall Plus v nové verzi 3.0.0.36, včera jsem si ho nainstaloval a musel jsem ho v nouzovém režimu odpálit, protože Windows začal zamrzávat po přihlášení

Teď jsem přišel na to, že existuje FREE verze Outpost Firewallu, což je jeden z nejlepších firewallů. Vyzkouším tuto free verzi.
http://www.agnitum.com/products/outpostfree/index.php

EDIT: Sakra, teď jsem si všiml data vydání - rok 2002. To snad radši ani instalovat nebudu.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m0rbid 27. 9. 2007 12:27

Najlepsim zabezpecenim je urcite nemat internet. Ale ked uz niet vychodiska tak doporucujem Kerio. Skusal som rozne firewally ale po keriu mam konecne win nainstalovany dlhsie ako 4 mesiace (priemerna zivotnost winu pri inych firewalloch). :mrgreen:
m0rbid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dzon 27. 9. 2007 12:48

Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 9. 2007 12:05

m0rbid píše:Najlepsim zabezpecenim je urcite nemat internet. ........


Veselé oznámení, že nejlepším zabezpečením je nemít internet, mně připomíná myšlenku, že je lépe jezdit na kole než v autě, protože kolo nemá motor, který se může porouchat.

..... a tak se znovu dostáváme k oné staré dobré pravdě, že nejdůležitějším faktorem při brouzdání na netu, je používání mozku - občas stačí nebýt zběsilým ,,klikačem". Další věcí, když chceme mít klid je kombinace zabezpečení PC (antivir, firewall, program pro odchyt spywaru ....)

Co se týká čistě firewallů, myslím, že zajímavá kombinace je HW firewall s případným SW firewallem. Také je třeba si uvědomit, že super výkoný firewall se špatným uživatelovým nastavením, může být děravý jako ,,ementál".

No a protože je internet při své kráse i určitým způsobem rizikový, je nutné počítat s tím, že se můžeme dostat do situace, kdy zjistíme, jak nám v PC řádí vir. (aneb jednou za čas onemocní skoro každý ;-) ) Do jaké míry může řádit a jak často se do této situace dostaneme záleží hlavně na nás.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solomon7 28. 9. 2007 12:18

Look'n'Stop.
co sa tyka nenarocnosti na system tak sa nan nechyta nic okrem iptables :D
defaultne je tam zakazane uplne vsetko/
If It Bleeds We Can Kill It!
solomon7
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků