Norton antivirus, nebo NOD32?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ozzy 9. 9. 2005 06:08

Zdravím,
je to asi věčná rivalita a názory se různí.
Ovšem kdyby jste měli zvolit nákup plné verze-budete volit NOD-32,nebo Norton 2005 ?
Ke každému typu bych uvítal odůvodnění proč zrovna "ON".
Je myslím zbytečné zdůrazňovat,že se jedná o antivirové programy.
Díky za názory. :?

// Howard - upraven nazev
Tolerance je tísnivý pocit, že ten druhý by mohl mít nakonec pravdu.

ROBERT FROST
Ozzy
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 9. 9. 2005 06:10

nod32

důvod: jeho nároky na provoz jsou adekvátní jeho funkci...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Radgost 9. 9. 2005 06:22

Kvůli systémovým nárokům. Norton má milion fukncí, ale děsně ti zaplácá systém.
Radgost
Junior

Odeslat příspěvekod hobbes 9. 9. 2005 06:39

jj, nod32 jednoduchy a ucinny.. norton s kopou caciek-maciek.. narocny na systemove poziadavky.. (tot moja skusenost)
:-P
hobbes
Junior

Odeslat příspěvekod Santi 9. 9. 2005 07:13

Nezbývá než souhlasit s předcházejícími odpověďmi.
NOD je jednoduchý a jeho nároky na systém nejsou tak brutální jako u Nortona.
Santi
Junior

Odeslat příspěvekod Melkor 9. 9. 2005 07:52

NOD32

Tak rychly antivir jsem jeste nevidel. A spolehlivost je take na vysoke urovni
Melkor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AndyF1 9. 9. 2005 07:54

Suhlasim z ostatnymi.Skusal som oba.NOD vyhrava kvoli mensiemu zatazeniu.
AndyF1
Junior

Odeslat příspěvekod Emily(smazano) 9. 9. 2005 08:02

Pokud bych mohla také přispět, tak já bych volila NOD32. Podle mého názoru je velice dobrý. Oproti NORTONu nezabírá tolik systémových prostředků,je rychlejší(při testování nebo hloubkové analýze),aktualizace virové databáze jsou takřka na denním pořádku, také i několikrát denně,nemá sice v sobě integrovanou Firewall jako NORTON, ale dobře si rozumí třeba s ZoneAlarm. Měla jsem možnost vyzkoušet si i zkušební Trial verzi Nortona. Ovšem NOD32 se mi zdá lepší. Je to samozřejmě otázka názoru a pohledu každého uživatele, který má možnost si vyzkoušet oba tyto produkty. Každý uživatel má své zkušenosti ať s tím nebo s tím. Každopádně já se přikláním k NOD32.
Milly
Emily(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod MarBen 9. 9. 2005 09:36

Měl jsem možnost dostatečně otestovat Kaspersky AVP, AVAST, NAV i NOD32. Zatímco v práci jsem donucen používat Symantec NAV, tak domů jsem si koupil NOD32. V mém minižebříčku pak pokračuje AVP, NAV a poté AVAST.
MarBen
Junior

Odeslat příspěvekod Ozzy 9. 9. 2005 09:43

MarBen píše:Měl jsem možnost dostatečně otestovat Kaspersky AVP, AVAST, NAV i NOD32. Zatímco v práci jsem donucen používat Symantec NAV, tak domů jsem si koupil NOD32. V mém minižebříčku pak pokračuje AVP, NAV a poté AVAST.V/quote]

Děkuji všem za názory-jenom se mi tak letem světem doneslo,že třeba NOD-32 zcela úspěšně ignoruje třeba ISTBary-což mi nepřipadá příliš dobré-máte s tímto někdo zkušenost??
Díky. :?

ROBERT FROST
Ozzy
Junior

Odeslat příspěvekod Emily(smazano) 9. 9. 2005 10:08

Tento problém Vám zajisté vyřeší další nádstavba v podobě software třetích stran. Máte přeci možnost využít nekterých aplikací, které si s tím zaručeně poradí. například Microsoft Antispyware, ten má v sobě integrované agenty, kteří běží na pozadí systému a hlídají Vám všechny změny v stávající konfiguraci Vašeho systému, tudíž Vám i ohlídá i ty Vámy zmíněné ISTBary.
Milly
Emily(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod Ozzy 9. 9. 2005 10:29

Emily píše:Tento problém Vám zajisté vyřeší další nádstavba v podobě software třetích stran. Máte přeci možnost využít nekterých aplikací, které si s tím zaručeně poradí. například Microsoft Antispyware, ten má v sobě integrované agenty, kteří běží na pozadí systému a hlídají Vám všechny změny v stávající konfiguraci Vašeho systému, tudíž Vám i ohlídá i ty Vámy zmíněné ISTBary. /quote]

Děkuji za názor...jestli to dobře chápu-tak jste pro zakoupení Nortona?..-).. :)

ROBERT FROST
Ozzy
Junior

Odeslat příspěvekod Emily(smazano) 9. 9. 2005 10:42

Já jsem se jenom chtěla vyjádřit k tomu problému, který jste slyšel ohledně NODu, že není schopen zachytit ISTBary. A proto jsem vám uvedla, že je možno k NODu nainstalovat si nějaký software třetích stran. Tím jsem mínila variantu, že bych zůstala u NOD32 nebo že se přikláním k variantě používání antivirového programu NOD32.
Milly
Emily(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod OndraZX 9. 9. 2005 10:47

Byl jsem velkym zastancem a dlouho jsem pouzival NortonAntivirus na cca 30 PC (Win9x, Win2k, WinXP). Detekce vyborna, ale na nekterych PC s Win98 delal problemy (sekal se), problem byla i strasna pomalost PC.
Ted pouzivam NOD na cca 20PC (zbytek jeste NAV) bez problemu, detekce je podle mne dobra, rychlost vyborna.

Takze ma volba je NOD - a to jsem si kdysi myslel ze je to ten nejhorsi antivirus.
Skoda Favorit, 1.3 135 LPG, 1989
Renault Clio, 1.4 16V, 2003
Renaul Megane, 1.6 16V, 2003
OndraZX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ozzy 9. 9. 2005 11:09

OndraZX píše:Byl jsem velkym zastancem a dlouho jsem pouzival NortonAntivirus na cca 30 PC (Win9x, Win2k, WinXP). Detekce vyborna, ale na nekterych PC s Win98 delal problemy (sekal se), problem byla i strasna pomalost PC.
Ted pouzivam NOD na cca 20PC (zbytek jeste NAV) bez problemu, detekce je podle mne dobra, rychlost vyborna.

Takze ma volba je NOD - a to jsem si kdysi myslel ze je to ten nejhorsi antivirus.

Děkuji za názor-já právě taky používám Nortona,ale třeba při restartech a načítání systému je ta doba hrozně dlouhá,než se PC zmátoří a je schopen reagovat,ale zase ten NOD32 mi nevím z jakého důvodu připadá,jako "chudší bratříček"--nemůžu si pomoct...-ale třeba se mýlím...díky...Nashle. :?

ROBERT FROST
Ozzy
Junior

Další stránka