online rezidentna ochrana antispyverov = zbytocnost?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ioio 2. 2. 2006 22:44

caute naco su rezidentne ochrany u antispyvers.?aj tak vam kopu sraciek najde az po hlbkovom skenovani.no nie?
ioio
Junior

Odeslat příspěvekod Stibi 2. 2. 2006 23:11

Můj stav: WinXP SP2 + AdAware realtime ochrana + Kerio + Opera 6
výsledek: se spyware nemám sebemenší problém...záleží hodně na tvém chování na netu ...
Konec jihoamerickým telenovelám !!!
Stibi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 2. 2. 2006 23:20

no, u me to vypada takto

Xphome + SP2 + vsechny aktualizace
NOD32 (antivir)
Ad-Aware SE Pro (antispy)
Spybot - S & D (antispy)
Outpost Firewall 3 (FW)...
Firefox 1.5...

v complu nemam ani ''ň''.. snad
_________________________________
jinak o tom chovani na netu si myslim, ze jestli zrovna nepouzivas IE, a nelezes na cracky, nebo 'P' tak jses v pohode..
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 3. 2. 2006 01:08

Pokud používáte kvalitní prohlížeč (Opera 8), mailový klient (TheBat!) a kvalitní firewall (Outpost nebo Tiny Firewall), jsou všechny rezidentní sračky, které jen značně zpomalují běh počítače a zatěžují paměť, zbytečné. Tedy pro lidi, kteří PC rozumí (předpokládám lidi na IT forech). :) Různé residentní antispyware, antidialery apod. jsou naprosto k ničemu. V Opeře je prakticky nemožné nějaký podobný program aktivovat (pokud si jej tedy manuálně nespustíte).
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 3. 2. 2006 01:10

ioio píše:...aj tak vam kopu sraciek najde az po hlbkovom skenovani.no nie?


Řekl bych, že ta kopa sračiek jsou jen neškodné cookies... Není opravdu čeho se bát.
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 3. 2. 2006 01:49

Resident funguje na pozadi a kontroluje stale veskere udalosti, jako jsou zmeny registru apod. (tyka se SPYWare).

Na obou notebookach (Portege XPP SP2, Amilo XPH SP2) a WKS (Integra XPP SP2, Slackware 10.2)pouzivam Avast Prof, Spybot S&D, SpyBlaster, SpyGuard, Ad-Aware SE Prof + Firewall, TaskManagera a Microsoft AntiSpyware.
Prohlizec je FireFox 1.5.1 + MSIE (Komercni Banka).
Mail Mozilla Thunderbird. DC++, BT atd nepouzivam. Skype nevlastnim a ICQ mulitclient je GAIM.
Firewall pouzivam prevazne pro blokovani informaci privatnich udaju. Doma jsem za iptables, v praci jsem za Cisco,PF, iptables a WinRoutem.
Zcela bezproblemove a zadnou havet ci vir jsem jeste nechytil, nebo o ni nevim...

Lukke ... velice nebezpecny to nazor zde presentujete, nebot ne kazdy nani preci jen odbornikem v IT.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ioio 3. 2. 2006 07:09

tak naco je ten onlineantispywer.ked aj tak musim chodit len na klasicke stranky
ioio
Junior

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 3. 2. 2006 09:54

Matysek píše:Lukke ... velice nebezpecny to nazor zde presentujete, nebot ne kazdy nani preci jen odbornikem v IT.

Dobre receno, i kdyz ja nejsem IT Pro, jen sem vsechno v PC zablokoval. ;)

Pokud mas dobre zabezpeceny PC, tak nepotrebujes zadny realtime AS, AV, AT, atd.
Zakladem bezpecnosti je mit dobre nastaveny firewall a ostatni programy, jako prohlizec.

Cim vyssi bezpecnost, tim mensi moznosti ma uzivatel, t.j. tim mensi moznosti ma i spyware.
Treba vypnutim javascriptu se zvysi bezpecnost, ale uzivatel bude mit problem na nekterych webech.

Online PC by melo mit Firewall + Antivirus + Antispyware (vrele doporucuji) + Antitrojan (doporucuji).
Naposledy upravil TheTOM_SK dne 3. 2. 2006 10:14, celkově upraveno 4
TheTOM_SK
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Levlard 3. 2. 2006 10:12

S tím, že stačí mít jen firewall, nelze souhlasit. Alespoň ne pro běžného uživatele. Vystačili byste si s firewallem třeba na nedávný exploit Win32/TrojanDownloader.Wmfex ?
Levlard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 3. 2. 2006 10:19

Tempest píše:Vystačili byste si s firewallem třeba na nedávný exploit Win32/TrojanDownloader.Wmfex?f/quote]

Pokud by mel bezny uzivatel vsechno zablokovane, tak ano. Ale uprimne kolik beznych uzivatelu je ochotno limitovat sebe, aby zvysilo bezpecnost? Treba na crack stranke staci jen povolit referrers a i kdyz vsechno ostatni blokle, tak to staci aby se trojan dostal do PC. Spousta uzivatelu poklada za zbytecnost blokovat skripty a kolik z nich blokuje cookies a referrers a spoustu dalsich veci? ;)
TheTOM_SK
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Levlard 3. 2. 2006 11:04

Exploit mohl mít příponu i jako kterýkoli obrázek. Postupem času se objevovaly různé modifikace WMF exploitu - většina firewallů, která se chlubila tím, že ho dokáží rozpoznat nebo ho určitým pravidlem zablokovat, selhávala na novějších variantách detekovaných antiviry genericky.
Levlard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 2. 2006 11:34

Lukke píše:
ioio píše:...aj tak vam kopu sraciek najde az po hlbkovom skenovani.no nie?


Řekl bych, že ta kopa sračiek jsou jen neškodné cookies... Není opravdu čeho se bát.s/quote]

No nevim celkem nesouhlasim,pouzivam firewall v learning mode,surfuji pokud jsem ve winech s FF ci operou,klient postovni Thundrbird,spusteno mam Acronis Private Suite a stejne mi na sitovce jako sluzba bezi Protowall a pohled do logu je zajimavy :D .Ovsem osobne znam minimum lidi kteri by resili spyware blokovanim na sitovce vetsina se snazi to vykopat z PC pritom protowall drtivou vetsinu resi
aktualizovanym seznamem trojan site,spyware site atd atd a je klid.Nehleda vadne
aplikace ale nedovoluje vubec aby paket presel pres sitovku,tim padem zatizeni nula,no a bonusy jako antip2p atd ve spolupraci s blocklist managerem.
No a jakykoliv shield nedosahoval ani 10 procent ucinnosti dobre nastaveneho protowallu dle mych zkusenosti, ja radej nepustim nez bych hledal a cistil.
I kdyz uznavam 99 procent jsou neskodne sracky ktere pouze :D loguji a monitoruji cinnost na PC a nejsou destruktivni mne se ale jaksi nelibi aby mi v
PC v tichosti sedela tikajici bomba.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 3. 2. 2006 13:48

Tempest píše:Exploit mohl mít příponu i jako kterýkoli obrázek. Postupem času se objevovaly různé modifikace WMF exploitu - většina firewallů, která se chlubila tím, že ho dokáží rozpoznat nebo ho určitým pravidlem zablokovat, selhávala na novějších variantách detekovaných antiviry genericky.n/quote]

To mas pravdu, firewall nedokaze zablokovat "obrazek" (leda ak cez HIPS), stejne jako zadny firewall nemuze zablokovat DOS utok a ty co to tvrdi, jednoznacne lzou. Tady pomuze jen HIPS program jako Antihook. Pokud jde o mne, tak vim, ze mit na 100% zabezpeceny PC neni mozne, ale delam co se da a dari se mi, treba sem imunni vuci nove zjistenemu exploitu pro IE7 B2, ani nevim jak. :D
TheTOM_SK
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzon 3. 2. 2006 14:04

Stibi píše:Můj stav: WinXP SP2 + AdAware realtime ochrana + Kerio + Opera 6
výsledek: se spyware nemám sebemenší problém...záleží hodně na tvém chování na netu ...
Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 3. 2. 2006 14:20

Dzon píše:
Stibi píše:Můj stav: WinXP SP2 + AdAware realtime ochrana + Kerio + Opera 6
výsledek: se spyware nemám sebemenší problém...záleží hodně na tvém chování na netu ...
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků