NORTON nebo AVG?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pavel Tajc 21. 4. 2006 20:43

Tak mi dochází 90tidenní trial NORTON INTERNET SECURITY a přemýšlím, jestli prodloužit NORTON INTERNET SECURITY nebo koupit licenci na AVG+firewall. AVG je možná lepší jako antivir (nebo není?), který produkt ale nabízí komplexnější ochranu?

V tiskové zprávě od grisoftu se píše: "Praha, 19. dubna 2006 - Společnost GRISOFT, dodavatel bezpečnostního software AVG, dnes oznámila koupi německé společnosti ewido networks, která patří mezi úzkou špičku dodavatelů anti-malware řešení. GRISOFT využije technologie, know-how a zkušenosti odborníků společnosti ewido networks pro vývoj nového typu integrovaného produktu, který nabídne spolehlivou ochranu proti všem známým typům internetových hrozeb.
Malware zahrnuje širokou škálu potenciálně nežádoucích programů jako je spyware, trojské koně či keyloggery a pro domácí i firemní uživatele představuje významnou hrozbu, která může být v některých případech srovnatelná s klasickými viry. Může způsobit např. snížení výkonu osobního počítače, ztrátu citlivých údajů i vykradení bankovního účtu. Převzetí společnosti ewido proto významně posiluje pozici GRISOFTu na trhu bezpečnostních systémů a rozšiřuje úroveň ochrany, která bude dostupná více než třiceti milionům uživatelů systému AVG Anti-Virus."

Jestliže píšou o vývoji nového integrovaného produktu, tak by si jeden myslel, že ten současný úplně integrovaný není. Kdo o tom ví více?

25.4. Díky za tipy na antiviry! V jakékoli práci jsme měli vždy AVG a vlastní pc mám 3 měsíce. Už jsem přešel na Firefox místo IE, slyšel jsem hodně o NODu, ale diky za tipy na KERIO a OPERU, to jsem ještě neprozkoumal. Našel jsem teď jejich stránky - KERIO a OPERU - tak se na to podívám.
Naposledy upravil Pavel Tajc dne 25. 4. 2006 01:24, celkově upraveno 3
Pavel Tajc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sCrew 21. 4. 2006 20:50

pouzivam uz roky Nortona a nemam s nim nejmensi problemy... urcite bych volil Nortona nez AVG, ktery me nekolikrat dost nemile prekvapilo...
Quis Custodiet Ipsos Custodes? | Cogito ergo sum
sCrew
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta 21. 4. 2006 20:54

Ze zaplaceného AVG, jsem přešel na jiný, protoža AVG měl díry. Od té doby ani jeden problém na žádném kompu.
vlasta
Junior

Odeslat příspěvekod Jirda 21. 4. 2006 20:57

z Techto dvou bych bral Nortona protoze je natom v testech ohodne lip jak AVG ale muzu doporuci NOD32 ten je este lepsi jak norton v testech
CPU AMD Athlon 64 X2 4400+, fosna MSI K9N Neo-F V2, A-Data Vitesta 2x 1024MB DDR II 800MHz Extreme Edition,HDD Seagate 120GB 7200.7 /320GB 7200.10, VGA Gainward N8600GT 256MB,
Jirda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod X__ 21. 4. 2006 21:00

Každý antivir má "díry", je potřeba volit: antivir + hlavu
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Jirda 21. 4. 2006 21:01

X píše:Každý antivir má "díry", je potřeba volit: antivir + hlavuh/quote]

ja bych rekl ze spise antivir + poradnej FW a nejlepe nejakej prohlozec Kterej nejni od mrkvouse
CPU AMD Athlon 64 X2 4400+, fosna MSI K9N Neo-F V2, A-Data Vitesta 2x 1024MB DDR II 800MHz Extreme Edition,HDD Seagate 120GB 7200.7 /320GB 7200.10, VGA Gainward N8600GT 256MB,
Jirda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sCrew 21. 4. 2006 21:03

jj, Norton + Kerio + Firefox :)
Quis Custodiet Ipsos Custodes? | Cogito ergo sum
sCrew
Junior

Odeslat příspěvekod Pritel 21. 4. 2006 21:03

Když už ne NODa , pak tedy Nortona.....AVG nebrat
HP Pavilion PC Elite HPE-130cs,i7-860,8GB DDR3, 1500GB,DVDRW,GT260 ...Win7 64-bit
Pritel
Junior

Odeslat příspěvekod Pritel 21. 4. 2006 21:05

sCrew píše:jj, Norton + Kerio + Firefox :)

NOD +ZA pro+Mozilla :lol:
HP Pavilion PC Elite HPE-130cs,i7-860,8GB DDR3, 1500GB,DVDRW,GT260 ...Win7 64-bit
Pritel
Junior

Odeslat příspěvekod PG 21. 4. 2006 21:17

NOD+Outpost+Firefox
(S tych dvoch ale rozhodne Nortona)
ΠΓ
PG
Junior

Odeslat příspěvekod cuk 21. 4. 2006 21:31

Podle me je nejlepsi Kaspersky + Kerio + Firefox.

S Kasperakem mam mnohem lepsi zkusenosti nez z NODem a NORTON je strasne narocnej...
Kolik programátorů Microsoftu je potřeba k zašroubování jedné žárovky??? - Žádný; Prohlásí tmu za standard.
cuk
Junior

Odeslat příspěvekod Jirda 21. 4. 2006 21:35

tak kdyz uz to tu vypisujete tak se taky pridam

NOD32 + Kerio Personal Firewall + Opera 8.54
Jirda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 4. 2006 21:43

vlasta píše:Ze zaplaceného AVG, jsem přešel na jiný, protoža AVG měl díry. Od té doby ani jeden problém na žádném kompu.d/quote]

Jděte už s těmahle názorama do řiti. Používám AVG řadu let, párkrát jsem se nechal zblbnot názorama takovejch chytráků, jako seš ty, a nainstaloval něco jinýho - Norton, NOD, Avast!, McAffee atd. Nikdy mně to žádného vira nenašlo, takže už dva roky se podobným názorům jenom směju, používám AVG a nevím, co je virus.
P.S.: Pokud si někdo stáhne crack a spustí ho, aniž by ho nechal otestovat antivirem, tak holt je debil a neměl by svoji debilitu svádět na to, že ho AVG na zavirovaný crack předem neupozornilo, že :P ?
Tomáš Marný
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta 21. 4. 2006 21:49

Po přečtení doplním, že jsem si stál a ke vší spokojenosti používám pro bezpečnost počítače následující programy, které jsou pro domácí použití zdarma.:
Kerio-Firewall.
Spybot - Search + Destroy.
Spywareblaster.
Avast antivir.
A neměl jsm sbemenší problém.
vlasta
Junior

Odeslat příspěvekod Stibi 21. 4. 2006 21:56

Za mých windows dob jsem jel na kombinaci AVG + AdAware s rezidentní ochranou + Kerio + Opera = za dobu pár let absolutně žádný problém...
Konec jihoamerickým telenovelám !!!
Stibi
Mírně pokročilý

Další stránka