NORTON nebo AVG?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LGA 22. 4. 2006 19:44

[quote="Tomáš Marný"o
P.S.: Pokud si někdo stáhne crack a spustí ho, aniž by ho nechal otestovat antivirem, tak holt je debil a neměl by svoji debilitu svádět na to, že ho AVG na zavirovaný crack předem neupozornilo, že :P ?-/quote]
No, nejsem jsi ted 100% jisty, ale pokud jsem stahoval archiv, ve kterem byl zavirovany soubor, tak me na to NOD32 upozornil.
LGA
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 22. 4. 2006 21:04

s AVG mám špatné zkušenosti, spíš si kup toho NODa, první rok je sice drahý ale z hlediska kvality je NOD neporovnatelně lepší
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod AdamBo 23. 4. 2006 11:28

LGA píše:[quote="Tomáš Marný"o
P.S.: Pokud si někdo stáhne crack a spustí ho, aniž by ho nechal otestovat antivirem, tak holt je debil a neměl by svoji debilitu svádět na to, že ho AVG na zavirovaný crack předem neupozornilo, že :P ?-/quote]
No, nejsem jsi ted 100% jisty, ale pokud jsem stahoval archiv, ve kterem byl zavirovany soubor, tak me na to NOD32 upozornil.

Přesně tak.O AVG bych se vůbec nebavil.Tuto funkci má i Avast ,hned ,když stahuji zavirovaný soubor,tak mi schodí spojení.

AVG není dobrý antivir,měl jsem ho taky a ví o čem mluvím a Avastem ,nebo NODem32 se nemůže srovnávat
AdamBo
Junior

Odeslat příspěvekod lukesx 25. 4. 2006 08:47

Navrhujem vrátiť sa k pôvodnej otázke: teda či AVG alebo Norton. Tiež by som doporučil iné riešenie, ale ak by som mal vybrať z týchto dvoch - volím Norton + firewall (napr. Kerio) + Ad-aware či Spybote.
Nezabudnite, že žiadny dobrý skutok nezostane nepotrestaný!
lukesx
Junior

Odeslat příspěvekod dadasfx 25. 4. 2006 08:58

jo jo radeji nortona ale blbe na nem je ze miva pozde aktualizace, casto vradech hodin oproti jinym av. jestli nechces platit vem avast jestli chces utracet urcite nod32
dadasfx
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 25. 4. 2006 09:09

NOD32 + AVG Free (oba se snesou perfektne i se stity) + Kerio Personal Firewall v 4.2.2 (posledni verze pred Sunbeltem) + Ad-Aware + HW FW Draytek Vigor 2200E-Plus. Dokonale spojeni, 98% ochrana (nic neni 100%, jen smrt). Tot me doporuceni a letite zkusenosti. V zadnem pripade nedoporucuji nic od Nortonu. Nejen, ze se vintegruje strasnym zpusobem do uz roz*rdanych Windows, ale je deravy a az neuveritelne pomaly. Jako prohlizec doporucuji jednoznacne Firefox a email klient Thunderbird (IE neaktualizovany, deravy; Opera moc problemova a nezobrazuje z daleka vse co by mela spravne).

Dale doporucuji na cisteni registru program BeClean, ktery patri k nejsetrnejsim a da se na nej spolehnout (nemaze jen registry, ale i jine zbytecnosti) a v neposledni rade nejlepsi odinstalator Your Uninstaller! 2006, ktery zlikviduje skutecne vse.

Sve Windows XP Pro jsem drive casto reinstaloval a disky formatoval, za pouziti techto programu jedu stale bez detailnich ztrat vykonu. V pripade zajmu ochotne poradim prez email.

Hezky den.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dadasfx 25. 4. 2006 09:33

Vcelku souhlasim s Raziel-CZ az na ty dva AV to je blbost mit dva. a co se tyce toho nortona ma jeste jednu velkou vyhodu-nevyhodu. je plne automaticky a nedava moc vybrat, kdyz ti najde zavirovany soubor pokusi se ho vylecit, ale kdyz se mu to nepovede tak ten soubor nemilosrdne znici i s virem, nehlede nato jestli to byla tvoje rocnikova prace na ktere si pracovat 5 mesicu. AVG nebo Mckafee to jsou nespolehlive AV. ber nod32 , avast, kasperski to je moje rada. amen
dadasfx
Junior

Odeslat příspěvekod psychocowboy 25. 4. 2006 09:34

Na to cisteni registru pouzivam EasyCleaner 2.0 a nemuzu si stezovat, navic ma taky kotel dalsich veci navic...

Jinak mam velmi podobnou softwarovou kombinaci v PC...:)

Jo a ty dve avcka jsou fakt blbost.
psychocowboy
Junior

Odeslat příspěvekod dolnajs 30. 4. 2006 08:05

Z mé vlastní zkušenosti bych z výše uvedených volil Nortona, sám ho několik let používám a nemám s viry problém. Bohužel jak už je tu psáno výše, tak je to opravdový žrout systémových prostředků počítače a na slabších strojích to může dost citelně zpomalit chod celého počítače. V tomto ohledu bych volil spíše NOD32 (vhodně nastavený).

Jinak do AVG bych šel až v nejkrajnějším případě (mnohaleté a ne zrovna bezvadné zkušenosti z práce).
dolnajs
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 30. 4. 2006 08:35

dadasfx píše:Vcelku souhlasim s Raziel-CZ az na ty dva AV to je blbost mit dva. a co se tyce toho nortona ma jeste jednu velkou vyhodu-nevyhodu. je plne automaticky a nedava moc vybrat, kdyz ti najde zavirovany soubor pokusi se ho vylecit, ale kdyz se mu to nepovede tak ten soubor nemilosrdne znici i s virem, nehlede nato jestli to byla tvoje rocnikova prace na ktere si pracovat 5 mesicu. AVG nebo Mckafee to jsou nespolehlive AV. ber nod32 , avast, kasperski to je moje rada. amen

A neni to jen otazka nastaveni? Je fakt, ze doporuceny postup je ponechat vse na Nortonu, ale take se da nastavit, aby se ptal.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod mi5 30. 4. 2006 20:05

já jsem zpokojenej z AVG+Kerio+Opera a viry nemaj šanci
mi5
Junior

Odeslat příspěvekod Zakk 30. 4. 2006 20:44

pouzival jsem pred rokem AVG 7, ale presel jsme ke konkurenci (NOD 32), ale ze zde zminovanych bych spise doporucil Norton, i kdyz permanentne zpomaluje cely chod systemu :wink:
Zakk
Junior

Odeslat příspěvekod Czulibrk 30. 4. 2006 20:45

Prijde mi docela smesne, jak vsichni vypisuji ty sahodlouhe kombinace vsech moznach aplikaci na likvidaci viru a vseho okolo ...

Myslí, že jsem nadprůměrně náročný uživatel internetu, mam pevnou IP a přitom mi uplne staci aktualizovany NOD a WIN XP SP2 se zapnutym integrovanym Firewallem. Vim, ze filtruje jen prichozi spojeni, ale s jistou "internetovou moralkou" to neni problem.

Mit dva ativiry je absolutni KRAVINA. O neco mensi kravina je i externi firewall, ktery akorat zere misto v pameti (holt nemam 2GB - musim setrit). Pro nekoho, kdo potrebuje mit absolutní kontrolu nad svym sitovym provozem ANO, pro bezneho uzivatele NE.

EDIT: Zkousel jsem i Norton, ale ten se tak nechutne provazal s kde čím a tak zahlcoval system, ze sel okamzite pryc :)
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zakk 30. 4. 2006 20:50

Czulibrk píše:
EDIT: Zkousel jsem i Norton, ale ten se tak nechutne provazal s kde čím a tak zahlcoval system, ze sel okamzite pryc :)-/quote]

taky jsme ho mel, 2 dny :D , a hnedka sel pryc a misto nej NOD32 a maximalni spokojenost
Zakk
Junior

Odeslat příspěvekod lukesx 2. 5. 2006 11:42

AVG nikdy!!
To nie je antivírus - to je obrázková klikacia hračka pre deti aby sa pocvičili v otváraní okien.
Nezabudnite, že žiadny dobrý skutok nezostane nepotrestaný!
lukesx
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka