Který free firewall ?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Howard 21. 2. 2007 23:03

Chtěl jsem se zeptat, používáte někdo ten WIPFW? Jste s nim spokojeni?
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod salko 21. 2. 2007 23:44

Howard píše:Chtěl jsem se zeptat, používáte někdo ten WIPFW? Jste s nim spokojeni?j/quote]

Už ho mám skoro rok a ani neviem, že ho mám. v Pamäti zaberá okolo 700kB!
salko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Howard 22. 2. 2007 08:16

A jak moc ti vadí, že neumí filtrovat konkrétní aplikace?
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod salko 22. 2. 2007 08:48

Howard píše:A jak moc ti vadí, že neumí filtrovat konkrétní aplikace?i/quote]

Mne to vôbec nevadí, OS mám pod kontrolou, viem ktoré porty mám otvorené do vnútra, smerom von mám otvorené všetky porty.
IPWF nie je aplikačný firewall, je to obyčajný paketový filter alebo ako to nazvať.

Predtým som mal Keiro, Sygate a nakoniec Outpost Pro (legálne), tešil som sa, že mi tam vyskalovali okienka a musel som potvrdzovať či chcem alebo nie. Po čase som si uvedomil, že je to vlastne otrava a že ma už vôbec nezaujíma, že aplikácia bola zmenená (upgrade) a podobné veci. Keď dokážu naše freeBSD servery fungovať na IPFW, prečo by som ja potreboval niečo iné. Pokiaľ som pri zmysloch a nepustím si do počítača nejaké svinstvo (na to mám NOD32), tak sa nemám čoho báť. Na druhe strane, keby som písal vírus, tak prvé čo by som urobil pri infiltrácií by bolo vypnutie aplikačních firewallov a podobných vecí.

Urobil som si takú malú distribúciu WIPFW, kde som už nahodil základné pravidlá (DHCP, blokovanie základných portov, ...), sú tam CMD súbory pre prepínanie profilov (napr. WAN/LAN), konfig. súbory pre lokálny stroj a rôzne inserty. Viem minimálne o 8 ľudoch, ktorým som to 'nainštaloval' a funguju bez problémov doteraz. Proste ani neviem, že mám firewall, v pamäti nezaberá skoro nič a funguje. Sygate a iné firewally sa pod 10MB nedostanú, nie sú spoľahlivé (viď Secunia), nie raz som musel reštartovať komp lebo po čase zblbli a spomalovali systém. Sygate po čase blokoval niektoré porty, pomohol iba reštart, Agnitum Outpost bez toho aby mi to niekto povedal modifikoval odchodzie HTTP hlavičky (vypínal GZIP a DEFLATE kompresiu), takže mi narástol traffic (dá sa dočítať iba na fóre alebo medzi FAQ).
salko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 22. 2. 2007 09:28

Mně docela vyhovuje Jetico Personal Firewall. Až na to , že si někdy nepamatuje povolení pro aplikace a ptá se furt dokola. :-)
Intel Dual Core 2 E2180 , deska GB P35-DS3L , 2x1024 MB DDRII dual channel 800MHz Extreme, ATI Radeon HD 3650 512MB DDR3 , Seagate 160GB SATAII + Seagate 250GB SATAII , DVDRW LG H22N , Windows 10 Pro ( or Lenovo B580 , Windows 10 Pro )
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 22. 2. 2007 12:25

2 salko: Chapu.
Jenze pracovni stanice neni firewall a jak sem tak nad tim premyslel, obcas potrebuju zakazovat nekterym programum napriklad port 80, zatimco webovym prohlizecum nikoliv.

Asi to neni to, co hledam. Ja bych v prve rade potreboval firewall, ktery umi bez problemu pracovat v XP, kdyz je prihlaseno vice uzivatelu. Je nepripustne, aby okynko s firewallem vyskakovalo pouze u toho uzivatele, ktery se prihlasil jako prvni a u dalsich uzivatelu se firewall nedal ani ovladat. Takovy je Outpost a plno dalsich. Comodo dokonce spadne kdyz se prihlasi dalsi uzivatel. Jetico to taky neumi. SKPF uz neni to co to byvavalo, kdyz to vyvijelo jeste Kerio, ale ten umel vyskakovat i kdyz nebyl nikdo prihlasen. Zkousel jsem jeste par dalsich firewallu a zadny neni ve verzi free nebo free pro domaci pouziti schopny. Nezajimaji me graficke blbosti a Outpost se mi docela libil, ze bych ho i koupil, jen by musel byt multiuzivatelsky!

Momentalne mam Zone Alarm Free, ma vyhodu, ze okynka vyskakuji u vsech prihlasenych uzivatelu, ale zda se mi, ze nekdy nektere naucene pravidla nedodrzuje a nepta se mi, napriklad vcera u me lidi vesele surfovali na mem Apache, v pravidlech byly same otazniky a zadne okynko na me nevyskocilo.

WIPFW by byl dobrej v kombinaci ještě s něčím, co by blokovalo vybrané aplikace.
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod salko 22. 2. 2007 12:30

Howard píše:WIPFW by byl dobrej v kombinaci ještě s něčím, co by blokovalo vybrané aplikace.i/quote]

Teraz neviem ako je to s licenciou, ale NetLimiter dokázal blokovať aplikácie. Nemám to síce odskúšane, lebo ho už nepoužívam, ale zdá sa mi že tam taká voľba bola. Ja som už iba na WIPFW + NOD, pre moje potreby mi to plne vyhovuje ;-)
salko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Howard 22. 2. 2007 12:44

Myslím, že ten WIPFW má určitě výhodu v obrovské spolehlivosti, že?
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod salko 22. 2. 2007 12:52

Howard píše:Myslím, že ten WIPFW má určitě výhodu v obrovské spolehlivosti, že?s/quote]

Outpost aj Sygate som videl, že dosť dokázali vyžrať pamäť a obidva dokázali po čase robiť blbosti v podobe nefungovania netu alebo niečo blokovali i keď to nemali robiť. Pomohol až reštart.
WIPFW ide ako švajčiarske hodinky, teda zatiaľ :) Ale keď zalovím v pamäti, tak som ho inšťaloval v 3/2006 a odvtedy bez problémov. Je náročnejší na konfiguráciu, ale iba do tej miery aby sa človek naučil Syntax a pochopil logiku spracovania paketov. Bežný užívateľ nemá šancu, ale ja myslím, že už nie som bežný užívateľ. Ľudom, ktorým som to inštaloval som iba do konfiguráku dopísal veci, ktoré chceli mať otvvorené na vstupe a bolo to vybavené. Inak povedané, keby si mi povedal, že chceš mať otvorené tieto TCP/UDP porty, tak za 2 minúty to už máš nainšťalované a plne funkčné.
salko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod janper 22. 2. 2007 12:55

a neviete o nejakom portable firewalle?
presiel som skoro so vsetkymi apliakciami na portable verzie a spustam ich z USB kluca, chyba mi uz vlastne iba firewall.
janper
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 22. 2. 2007 13:04

Takže WIPFW běží jako klasická služba Windows?
Potřebuje po instalaci restart Windows? Má to snad nějaké nízkoúrovňové ovladače?

BTW kdyby nepotřebovala restart, byl by to ideální přenosný firewall pro janpera, jinak se obávám, že přenosný firewall existovat nemůže.
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod salko 22. 2. 2007 13:14

Howard píše:Takže WIPFW běží jako klasická služba Windows?
Potřebuje po instalaci restart Windows? Má to snad nějaké nízkoúrovňové ovladače?
salko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod janper 22. 2. 2007 13:17

tak ja to skusim
...kedysi som mal taky program, tusim adblocker alebo admuncher, neviem, no a ten sa spustal ako aplikacia a fungoval automaticky ako lokalny aj sietovy proxiserver. to by mozno bol sposob
janper
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 22. 2. 2007 13:39

2 janper - pro instalaci služby potřebuješ admin oprávnění, to by mohla být někde překážka v používání a budeš se muset i postarat o odinstalaci služby, než vyškubneš flashku z USB :)

2 salko - dik za info
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod salko 22. 2. 2007 13:43

Howard píše:2 salko - dik za info

Keby si náhodou skúšal niečo s WIPFW a potreboval by si help, tak som na ICQ, už sme si kedysi písali.
salko
Mírně pokročilý

Předchozí stránka