Který free firewall ?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ursula 25. 6. 2006 19:01

Gentle Giant píše:
ursula píše:
TheTOM_SK píše:Jestli mate na mysli Cookies nebo Referres check, tak free verze je bohuzel neblokuje. Obrázek

Ale nejedna se o nic nebezpecneho, referrer ukaze stranke, na ktere prave ste, ze ktere stranky ste na nu prisli. Pouziva se zejmena pokud uzivatel klikne na reklamu. Cookies mohou byt trochu neprijemne, jako ziskavat osobni informace, spomalovat net (tracking cookies) nebo pomahat infekci dostat se do PC, ale pokud cookies opravidelne mazete, treba s CCleaner, tak by nemel byt problem.

Děkuji za odpověď, CCleaner používám již dlouho, mažu furt-mám u FF adblock, ve Win pack2, antivir atd...čili mělo by to být dobré. Jen mě vyklekal ten červený smajlík. Kerio mám už dýl jak 30 dní.
Přeji pěkný den. :lol:g/quote]v FF si můžete nastavit blokování cookies dle Vaší libosti: Nástroje-Možnosti-Soukromí-Cookies, máte i možnost nastavit si vymazání důvěrných dat (tedy i cookies) při opuštění FF.p/quote]

Jj, vše dělám a mám nastavené nyní-děkuji. :lol:
ursula
Junior

Odeslat příspěvekod cumik 25. 6. 2006 21:16

Ja som uz dva roky spokojny s ZoneAlarm-om , po dobrom nastaveni a "nauceni ho" fakt nic nepusti.
cumik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jablko (novy) 26. 6. 2006 07:18

Ahoj,

odporucam Ti Kerio Personal Firewall alebo Jetico Personal Firewall, vsetko na http://www.megabity.sk/Start.php?id1=Ta ... ategory=55
jablko (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ursula 26. 6. 2006 09:09

jablko píše:Ahoj,

odporucam Ti Kerio Personal Firewall alebo Jetico Personal Firewall, vsetko na http://www.megabity.sk/Start.php?id1=Ta ... ategory=55

Díky za tip, zvažuji to Jetico, ale bohužel neumím anglicky, takže by zde asi byly potíže s instalací a pak s vlastním nastavením, nevíš prosím tě, je někde návod v češtině? Jestli víš o něčem, dej mi vědět prosím: soukromá zpráva-dík.
Pokud není, tak dám asi to Kerio. :roll:
ursula
Junior

Odeslat příspěvekod ruby 27. 6. 2006 11:19

kerio personal firewall..
ruby
Junior

Odeslat příspěvekod Spawnx 29. 6. 2006 11:31

Taky mam problemy se ZoneAlarmem, stahnul jsem posledni verzi a porad to nejde spustit, nevim co s tim udelali ale nejde to spousta lidem. Ty mas zkusenost s posledni verzi? slape ti?
Opera - the best browser
Spawnx
Junior

Odeslat příspěvekod kuko1 4. 7. 2006 10:37

Spawnx píše:Taky mam problemy se ZoneAlarmem, stahnul jsem posledni verzi a porad to nejde spustit, nevim co s tim udelali ale nejde to spousta lidem. Ty mas zkusenost s posledni verzi? slape ti?

No ja som si tiez stiahol Zone alarm a nejde mi. Po restnuti mi nic nenabehlo len bol na pozadi spusteny nejaky exekovy subor ktory zral 20MB pamäte a ked som ho skusal pustit manualne, tak vypisalo volaku hlasku. Tak som ho vymazal. Pred tym som mal Keria, ibaze zere vela pamäte a casto dostane odstryh v style 100 percentne vytazenie procesora a podobne...
kuko1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Laco BA 4. 7. 2006 19:40

No ja práve testujem Bitdefender Internet Security 9.
A som spokojný, už mi chýba iba registračné číslo, aby som bol ešte spokojnejší. Je tam všetko:
Antivir,
Antispyware,
Firewall,
Antispam,
Rodičovský zámok, ktorý ja zatiaľ nevyužijem.
A kopec funkcii k tomu.

A páči sa mi obrázok, ktorý mi zobrazuje stav internetu, a počítača, ak nejaké súbory sú prijímané, alebo odosielané, hneď to vidím.
Laco BA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IvoJ963 7. 7. 2006 16:01

sorry ale nechce sa mi to tu vsetko citat takze ak to tu bolo spomenute tak sorry. odporucam jetico personal firewall. je strasne maly,strasne malo ramky zere,jednoduchsi uz ani nemoze byt a je zadarmo. http://www.jetico.com je tusim stranka. mal som uz vela firewallov a najdlhsie som pouzival kerio, ktore je dost narocne na ramku a da sa v pohode obist, potom outpost, s ktorym som bol naozaj spokojny a teraz jetico, zatial absolutne ziadny problem.taktiez odporucam stranku http://www.firewallleaktester.com/ kde su testy firewallov(http://www.firewallleaktester.com/tests.php)
IvoJ963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdeny 11. 7. 2006 16:06

IvoJ963 píše:odporucam jetico personal firewall. taktiez odporucam stranku http://www.firewallleaktester.com/

Dle tech testu vypada Jetico velice solidne, ale nebyl ukoncen jeho vyvoj? Protoze posledni release je cca rok stary, coz se mi zda celkem dost.
Zdeny
Junior

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 11. 7. 2006 16:33

Nekde sem cetl, ze pry se pracuje na nove verzi Jetica, ale nemuzu to potvrdit. Ale stejne, rok stary firewall a ve vsech testech porazi pravidelne updatovane firewally, k tomu neni co dodat. :)
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdeny 11. 7. 2006 16:51

TheTOM_SK píše:Ale stejne, rok stary firewall a ve vsech testech porazi pravidelne updatovane firewally, k tomu neni co dodat. :)

Prave to mi je taky divne, nic neni dokonale a proto by me zajimalo, kde je hacek... :)
Zdeny
Junior

Odeslat příspěvekod matousec 12. 7. 2006 14:32

Zarazi me, ze se doporucuje Kerio, jehoz bezpecnost je zoufala, asi jen z toho duvodu, ze ma pekne ovladani a ceskou lokalizaci. Uz ty testy na firewallleaktester.com naznacuji, ze cosi neni v poradku. A skutecne, Kerio je z hlediska bezpecnosti temer ekvivalentni s firewallem Windows v XPSP2.
David Matousek, zakladatel Matousec - Transparent security
matousec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdeny 12. 7. 2006 14:37

matousec píše:Kerio je z hlediska bezpecnosti temer ekvivalentni s firewallem Windows v XPSP2.

Tak to je hodne nadsazeny vtip :D Nebo mas pro to tvrzeni nejake verohodne podklady a testy?
Zdeny
Junior

Odeslat příspěvekod netopa 12. 7. 2006 14:39

Já jsem Jetico asi tak před dvěma měsíci odinstaloval, protože nebyli nové aktualizace, tak že říkate že i když má zastaralou databázi tak přesto poráží i Kerio, mně osobně se taky dost líbil, tak přemýšlím jestli se k němu opět nevrátím. Už jsem si docela zvykl na Kerio.
netopa
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka