Zonealarm - názory na tento firewall

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rafaelito 2. 3. 2007 15:19

Zajimal by mne Vas nazor na tento firewall?? Na anglickych webech sem o nej cetl samou chvalu. Pomer cena/kvalita ,vzhledem k tomu,ze je free, je vynikajici,ale u nas mu mu neni venovana takova pozornost. Ja mel Kerio a prilis me neochranil, co mam zonealarm + NOD32, tak mam notebook cisty jak detskou prdylku :D

// Howard - upraven titulek
rafaelito
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 2. 3. 2007 17:42

celkem dobrý
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod x6x 2. 3. 2007 17:56

pouzivam verzi ZA pro a jsem s nim maximalne spokojeny
x6x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 3. 2007 18:58

Mezi Free a Pro verzí Zone Alarmu je propastný rozdíl.
Viz např.: http://www.firewallleaktester.com/tests.php

Osobně používám Kerio 4.2.2, a nemůžu si stěžovat.

//edit: doplněna verze Keria
Naposledy upravil r34ktor dne 2. 3. 2007 20:33, celkově upraveno 1
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 2. 3. 2007 20:20

r34ktor:
měl bys dodat, že starší verzi.

Já osobně jsem dnes nejnovější verzi Keria s radostí odinstaloval a .. najednou zmizelo i hafo problémů.

Teď zvažuji, zda Kerio ve starší verzi, stejně jako r34ktor, anebo něco jiného. Nebo to nechám jak to mám - HW firewall s NAT + WinFirewall.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod leošák 6. 3. 2007 13:49

Taky používám ZA free verzi a jsem spokojen, ani se mi neobjevují ty problémy s modrou smrtí a podobně, jak tady popisoval někdo při srovnávání jednotlivých firewallů. Za pět měsíců mi do PC pronikl pouze jeden warezov, když si dcera stáhla nějakou nesmyslnou pohlednici z ICQ a ten byl hned odchycen antivirem AVS.
leošák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Howard 6. 3. 2007 15:28

Firewall je dobrý, bohužel na několika kompech to házelo BSOD srescan.sys.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milxus 6. 3. 2007 15:38

Používám ZA free verzi,
jsem maximalně spokojen.
sice to chce chvili nastavovat, pořád se to ptá, co může a nemůže pustit ven, ale potom to jede uplně v poho.

A to občas zabrousím do temnějších koutů internetu.
(ZA + Avast) :lol:
:-)
milxus
Junior

Odeslat příspěvekod Jo_Do 6. 3. 2007 17:34

Na českých webech pořád čtu, jak je Zone Alarm špatný, proto jsem už vyzkoušel několik jiných firewallů a vždycky jsem se musel pokorně vrátit k Zone Alarmu.
Narozdíl od jiných je pochopitelný i pro laika.
Jo_Do
Junior

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 6. 3. 2007 17:43

ZA firewall byl muj prvni pred x lety :) postupem casu, kdyz jsem zacal vic pronikat do siti, tak jsem vystridal par firewallu, napr mel jsem oblibeny Tiny Personal Firewall 2.x nebo posledni dobou jsem zkousel Look'n'Stop a ted mam Comodo (PRO verze, FREEWARE) a zatim si nestezuji, viz. http://www.matousec.com/projects/window ... esults.php
<? echo "hello world"; ?>
.ParadoX.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dejvidek 8. 3. 2007 15:07

rafaelito píše:Ja mel Kerio a prilis me neochranil....

Tady je chyba mezi židlí a klávesnicí, firewall za to nemůže. Nastaví-li si někdo špatně pravidla, nepomůže mu pak vůbec nic.
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod anarchista 9. 3. 2007 03:43

Pouzivam ZA jiz nekolik let jak firewall tak antispiware.Verze 6.5.737. 000. Placena asi USD 34.00 na 2 roky komplet suport.
Pracuje spolehlive a chrani perfektne. Pridavam se k nazoru predesleho clena (dejvidek) - je to tak, pokud se to spravne nastavi a vychyta se z pocatku (tak po dobu 2 mesicu) co se mu "dovoli" pustit do pocitace tak je potom pohodicka.
Kombinuji ho s antivirem AVG a je to nadseny zpev budovatelu sociku z 50let. Ovsem ne s jejich vysledky!
Proste funguje to dobre.
Ted testuju na jednom pocitaci AVG antispyware a antivir. firewall je z XP. Zatim dobry ale chceto vic casu. Komplikovane nastaveni predvolby nacasovani antispyware testovani. Tedy v porovnani s ZoneAlarm ktery je opravdu jednoduchy.
Osobne doporucuji i laikum a zacatecnikum ZoneAlarm antispyware + firewall (staci i free eddition) s kombinaci AVG antivirus (free eddition). Je to jednoduche, dostacujici, spolehlive.
Tot moje muj "petak" do diskuse.
I.T.P.
anarchista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 9. 3. 2007 13:17

mam pro verzi a uplna pohoda. ani o nem nevim ale funguje (vidim logy) :) Takze muzu jen doporucit. S NODem je tu kopmlet. :) Podle sledovani ruznejch for si myslim, ze chybou neni ani Comodo nebo Tiny.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Syfon 10. 3. 2007 18:50

Ja uz mam ZA dake dva roky a ked som vyberal FW odskusal som ich dost a ten co mi najviac vyhovoval bol ZA. V poslednej dobe ma ale sklamal, lebo s nastupm verzie 6.5.722 sa razatne predlzil start windowsu, pre porovnanie:
6.1.744 - cca 2s
6.5.722 - cca 30s :(
Mal som dlshie 7.0.302 tam su starty rovnako spomalene a este k tomu dokopy vsetky sucasit zeru dokopy cca 79MB RAM co je strasne vela. Dufam, ze tieto bugy opravia.
Syfon
Junior

Odeslat příspěvekod Naryan 14. 3. 2007 22:56

Cemu rikas prodlouzeni startu systemu? A nemas nahodou malo pameti? Me zabira posledni ZA necelych 28 MB v pameti.
Naryan
Junior

Další stránka