Práva složek na Google Disku

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod petrfilipi 22. 3. 2020 09:26

Nazdar všem.
U kluka na škole řeší zadávání úkolů tak, že jim to posílají na společný email, 20 dětí má přístup k jednomu emailu.
Tak jsem myslel, že nastavím hyerarchii i práva v Googlu Disku. Přihlásil jsem se gmailovou adresou, nějaké pokusné adresáře jsem vytvořil, práva (kdokoli, kdo má odkaz, může měnit, a to bez přihlášení) jsem nastavil. Ale když si odkaz na složku odešlu a poté se odhlásím, tak se mi při otevření odkazu stejné objeví info o tom, že se musím přihlásit.Nemáte někdo s Google diskem zkušenosti?

Díky za rady. Tento systém by třídě na zadání/vypracování úkolů jistě stačil.

PF
petrfilipi
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 22. 3. 2020 10:01

K přístupu na gd afaik potrebujes google účet (nemusí být nutně Gmail)...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod petrfilipi 22. 3. 2020 10:12

Co je to "afaik".
Já mám na sdílení nastaveno, že kdokoli, kdo má odkaz na sdílený adresář, tak k němu má přístup. To mi funguje, přístup mám. Ale mám tam i nastaveno, že kdo má odkaz, může editovat (např. vkládat hotové domácí úkoly)-a to mi nefunguje, při pokusu o vložení to po mně chce přihlášení.
Aha, tak už vím, co je to afaik - as far as I know.

Konkrétně mám na složce nastaveno:
Sdílená složka - Nastavení sdílení - Všichni s odkazem mohou upravovat
Rozšíření nastavení - Upravovat dokument mohou všichni uživatelé, kteří mají tento odkaz. - Změnit - Zapnuto (všichni kdo mají odkaz) - Přístup Kdokoli (není nutné přihlášení) Může usporádávat, přidávat a upravovat.

Podle mě bych měl být schopen do složky něco nakopírovat i bez přihlášení. Ale to nefunguje.
petrfilipi
Junior