používání falešného emailu

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kazatop 18. 5. 2020 17:41

Ahoj, mám takový problém a vůbec nevím, jestli a jak by se to dalo řešit. Mám email kam si soustřeďuji všechny nákupy a pod ním se registruju do všech obchodů, zkrátka takovej spamovej a posledního půl roku ho začal někdo používat. Resp. dostávám tam objednávky na věci, které jsem si neobjednal, různé zájezdy, kostýmy, alkohol, věci ze shopů, prostě všechno. Pod tím vším je vždycky podepsán Karel Zvolánek, Kostelec nad černými lesy, Praha 5 a tel. číslo často 11122233 atd. Můj email je ve stylu josef.novák@email a proto se ho nechci zbavovat. Je mi to hrozně nepříjemné a nevím, jak bych vtipálkovi zabránil. Újma mi žádná nevznikla, spíš těm obchodům, občas vidím, že je to na dobírku atd., takže asi není důvod dávat to na policii nebo někam. Proč jste k nám přišel... ? Co byste dělali vy, kdyby vás takhle někdo začal otravovat ve vaší mailové schránce? Jsem bezradný. Díky.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod suram 18. 5. 2020 17:47

Vtipálkovi? Nejspíš to je jen jeho omyl, že uvedl v eshopech email josef.novak(z)email.cz místo josef.novak(z)seznam.cz, apod.
suram
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kazatop 18. 5. 2020 17:54

to bych řekl, že nebude omyl.. většinou je to v noci a objednává kostýmy starwars, lahve za korunu, zájezdy na madagaskar, prostě nesmysly. A když uvedeš adresu Karel Zvolánek, Kostelec na černými lesy, praha 5, náš kája jája a tak dále, tak mi to přijde spíš opravdu jako sranda. Kdyby to byl omyl nebo jenom občas, tak bych to pochopil a neřešil, ale tohle jako omyly opravdu nevypadá
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod suram 18. 5. 2020 18:12

Tak někdo, kdo se ti mstí. Ty bys měl nejlépe vědět, s kým jsi měl spor těsně před tím, než to začlo. V některých eshopech se dá udělat objednávka bez registrace.
suram
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 18. 5. 2020 19:45

A co s tím chceš dělat?

Jediné řešení je že si k mailu pořídíš SPF záznam a tam určíš že jako odesílající smtp server může být pouze XYZ.
A pokud to přijde z jiného tak to není mail od tebe.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 18. 5. 2020 21:22

Jemu ale nevhodí emaily z jeho schránky, jemu chodí emaily z eshopů.
suram
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 19. 5. 2020 08:28

Ako prvé je potrebné si zmeniť prístupové heslo k účtu.
Emaily by mohli potom postupne miznúť.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 19. 5. 2020 09:16

Dost možná je to tvůj jmenovec a takto se snaží získat ten pěkný email. Zkusil bych to řešit s těmi eshopy, odkud chodí ty nesmyslné objednávky. Tam by mohli vědět jeho IP, pokud si nedává pozor. Vůči eshopům by se to snad dalo klasifikovat jako podvod a pak by to na policii bylo.
fff
Flor.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 19. 5. 2020 11:04

Pane jo - to jsou rady - změna hesla, prenastavení DNS u pravděpodobneho poskytovatele freemailu, když to co se řeší, že nějaký Tonda zadává jeho email (at uz vědomě nebo ne) do políčka "email" při nákupu na eshopu.

Long story short - nic s tím neuděláš, je to jako by ses ptal co můžeš dělat s tím, že někdo vylepuje na sloupy tvoje telefonní číslo s inzeratem. Můžeš ho zkusit nějak dopatrat, ignorovat to nebo si změnit email...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod suram 20. 5. 2020 09:43

Jo a ještě by to někdo chtěl právně kvalifikovat jako podvod. :D
suram
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kazatop 21. 5. 2020 10:21

Long story short - nic s tím neuděláš, je to jako by ses ptal co můžeš dělat s tím, že někdo vylepuje na sloupy tvoje telefonní číslo s inzeratem. Můžeš ho zkusit nějak dopatrat, ignorovat to nebo si změnit email...[/quote]

Tak nějak jsem si to bohužel myslel. Psal jsem kvůli tomu, že třeba existuje něco jiného, co mě nenapadlo, ale zjevně ne. Děkuji vám nastotisíckrát.
kazatop
Junior