Jak zjistit odkud se člověk přihlásil do Outlook web App

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod podzimnilistek 19. 3. 2021 13:15

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možné, a případně jakým způsobem, zjistit na jakém místě se člověk právě nacházel, když se přihlásil do Outlook Web App a poslal někomu mail. Zkoušela jsem to přes vlastnosti přijatého mailu, ale zde jsou všechny IP adresy totožné a nic nevypovídají. Jedná se mi o to, že mám podezření, že pracovník se v té době nenacházel na místě, kde pracovně měl být.
podzimnilistek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 3. 2021 16:34

1. Zpětně zjistit nelze.
2. Trackovat lokaci přes Outlook Web App nelze.
3. Co lze, je tak leda hledat celé zařízení skrze účet Microsoft, je-li tato funkce na zařízení pracovníka nastavena.
4. Sledování polohy zaměstnance může bejt pro zaměstnavatele průser, protože polohu lze považovat za osobní údaj a za přehmat může ÚOOÚ nařídit pokutu až do výše 10 milionů, kterou většina zaměstnavatelů platit opravdu nechce. Řešit tedy napřed s právníky a samotnou implementaci poté ideálně s IT odd.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podzimnilistek 22. 3. 2021 18:47

Děkuji za odpověď. Určitě zaměstnance sledovat nechci. Šlo mi jen o jeden konrétní případ. Nakonec se mi podařilo zjistit podle mailu podle IP adresy v záhlaví, který mi zaměstnanec poslal, kde se v době odeslání nacházel. Bohužel se mi potvrdilo, že v době, kdy měl pracovat z domova, odcestoval do zahraničí.
podzimnilistek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 3. 2021 20:36

IP adresa ovšem vůbec nic neznamená; napadlo Vás, že zaměstnanec může používat např. VPN? Druhá věc, i kdyby byl zaměstnanec v době nařízené H.O. v zahraničí - má zákaz něčeho takového v pracovní smlouvě, nebo v jiném závazném dokumentu?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků