Aliexpress a DPH

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Alex-22 2. 8. 2021 17:09

Čest..

Jak vnímáte výběr VAT Aliexpressem i když zatím není v ČR schválená ta novela o evropském trhu? Aliexpress si vesele vybere 21% daň, kterou ale podle mého české úřady zatím nepřijímají. Komu tyto peníze jdou a jak je z Aliexpress dostat? Obchodník mi píše, že to není jeho problém :pozor

Druhý dotaz k tomu podobnému, obchodník po mě chce DPH z částky 90 dolarů i když zasílá z německého skladu. Podle jeho slov je to cena bez DPH a evropské zákony ho nutí DPH vybrat.

-- 2. 8. 2021 17:40 --

Teď jsem se dopsal nějaké podpoře a ta se dušuje, že to eskaluje výše a pokud se to potvrdí, tak mi peníze vrátí. Ale moc tomu nevěřím.
Alex-22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 8. 2021 19:39

S dovolenim si zde odlozim sledovaci post. Jak to dopadne, mne samotneho zajima.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Behemot2077 2. 8. 2021 21:47

Sem ty hovna eště nezačal ani řešit, většinou to beru firemní kartou, takže by na mě neměli jako plátce šahat vůbec, ale předpokládám, že to bude taky peklo to tam nejak zrobit :hm

řekl bych že na historickým Obrázek se nezměnilo vůbec nic, všechnu tu levičáckou svoloč patří hnát svinským krokem do moře

podobnej bordel je ve Státech, tam ta příživnická svoloč zavedla na vobchody radši rovnou nový výpalný a vybírají to od kohokoli i naprosto mimo jejich jurisdikci, pokud je nakupující ve Státech
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod frogale 5. 8. 2021 16:21

Aktualne mi zamitli 5 ze 7 reklamaci, ve kterych jsem zadal o navraceni VAT. Dalsi jedna mi prosla protoze prodejce nereagoval vcas a posledni mi vratili celou castku, i kdyz v textu bylo at si polibim (asi se cinan uklikl).

Porad se ohaneji tim, ze jde o EU zakon. Ale dle mych informaci jde o zakon v CR, ktery je od EU narizen k harmonizaci. Jeste by mohlo jit o vyber dane primo Evropskou unii (pak by Aliexpress opravdu nezajimalo, ze v CR to neni schvalene) a nejak interne by se to do CR preposilalo, ale to asi nemam sanci nijak zjistit a vysledek by mel byt stejne takovy, ze moje dan skonci nekde, kde nema.

Kontaktoval jsem i tu jejich live podporu na chatu. Tam nejaka holka hyrila optimizmem, ze to eskaluje a ze se mi ozve manazer a ze mi to samozrejme vrati. Ten druhy den opravdu napsal, ale stejnej blabol ani se uplne netykajici ticketu a poslal mi jako drzhubny dolarovy kupon. Ten jeho email je oznacen jako "do no reply".

Takze to asi shrnu, ze si proste musim(e) zvyknout na to, co stejne prijde za par tydnu ci mesicu, ze se proste DPH bude platit ze vseho do 150 eur, at uz je to sklad v EU nebo ne. A nad 150 eur se bude platit i clo a dost mozna se bude muset teda vyplnovat jeste navic eCEP.
frogale
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 5. 8. 2021 21:45

no tak holt jim tam lidi přestanou nakupovat, von se rejžák eště rád přetrhne aby to vyřešil
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Alex-22 17. 8. 2021 13:35

Tak mam dalsi novinky.. Volal jsem na celni postu kvuli jine zalezitosti.. a rekli mi, ze i kdyz to DPH je odvedeny v cizine (tzn. balik ma IOSS cislo), tak i tak mi Ceska posta nauctuje 150 korun poplatek za predani zasilky k celnimu rizeni.

Zenska na celnici byla uplne mimo, takze duveryhodnost jeji odpovedi neni vysoka, ale to by byla teda pekna smejdarna. Nebyla mi ani schopna rict, jestli kdyz to IOSS uz ma, tak jestli muzu podat eCEP a tomu jejich poplatku se vyhnout. To bych ale platil DPH podruhe.
Alex-22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 8. 2021 13:49

Ach muj Boze. Ale nediv(im) se - statni instituce.

Ja objednal tretiho srpna tablet, taktez z Aliexpress. DPH strhnul hned Cinan, zaplatil jsem si priority shipping a dovezla to zluta dodavka od DHL. Nikde nic nikdo nechtel, zbozi dnes dorazilo.

Mozna vyjde lip tu dopravu priplatit. Warehouse byl CN, fyi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Alex-22 17. 8. 2021 14:11

No jestli CP keca, tak v pohode, oni se to nejak nauci.. Jestli nekecaji, tak je tu problem..

Jinak kdyz si neco nechavate poslat pres eBay (a posila to tedy nejaky bezny clovek z domova), at na balik uvede viditelne IOSS cislo, ktere mu prideli eBay po zaplaceni DPH (je to na fakture napsany). Jinak to zadrzi Ceska posta a budou chtit DPH znovu a tady uz zcela jiste vcetne toho jejich poplatku.
Alex-22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Behemot2077 17. 8. 2021 18:09

pokud už to je jednou proclený uhnijním systémem, tak jaký jako předávání k druhýmu řízení, jsou to jenom nenažraný svině, nic jinýho

ostatně známej co kdysi dělal na padělkách přesně todle řikal, nakonec to ty ludry budou schválně strkat na sklad a účtovat si skladný, co by jinak pak měli žrát žejo, postavili si na to celej novej hrad, tak někde na to musí vybrat výpalný :-!

mě poněkud rejžák sere s tím, že dávno měly v účtu být nějaký formuláre na vyplnění údajů plátce, řešil sem to přes podporu, slíbili za dva dni, a furt tam není NIC, jdu je zase zjebat na podpoře - tam je skoro stejnej bordel jak na té stádní počtě
Behemot<at>jabber.cz

Behemot2077
Junior