paypal & virtualna karta, ktora SK Banka ?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod evryl 3. 5. 2009 00:18

Ďakujem vám všetkým za radu bankoví účet som úspešne pridal písalo mi to hore niečo o 3 eurách myslel som že mi ich strhnú z účtu ako pri verifikovaní karty ale nestalo sa ešte som neskúšal posielať peniaze ale hádam to pôjde takže diiiik
evryl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod camilo 29. 5. 2009 07:22

dostal som nove karty od tb - visa kreditna a visa electron ale nejdu mi stale overit v paypale - vo vypise ib nevidim overovaci kod, ani na jednej z nich pricom predtym som nemal problem nakolko predchadzajuce karty som pouzival. mate niekto podobny problem? bude ten kod az na papierovom vypise? dalej vacssej koli bezpecnosti uvazujem ze pripadne by som chcel inu kartu ako kreditnu, nejaku debetku embosovanu kde by fungovala pri platbach aj cez paypal a ak by som nahodou tu v tb kreditku casom zrusil aby tato druha bola debetna pripadne. poradi niekto? rozmyslal som o mKonte v mBanke kde je visa, alebo o virtualnej vo VUB / je ta treba mat zalozeny ucet? ako je na tom SLSP? dik.
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Netro 29. 5. 2009 08:21

pokial si dobre pamatam, tatrabanka ma ten internetbanking spraveny tak nahovno, ze tam nie je vidiet ten overovaci kod, takze si pockaj na papierovy vypis. (ale ta visa electron podla mna nepojde pridat)
myslim, ze je lepsie pokial si k paypalu zaregistrujes (aj vo vseobecnoti na internete platis) kreditnou kartou. ide o to, ze pouzijes peniaze banky a nie vlastne, keby sa nehodou nieco stalo (neopravnena platba a pod.), takze odporucam tu tvoju kreditnu kartu co uz mas (len ak rozmyslas nad zrusenim, skus mKreditku od mBank - je zadarmo), pripadne ja osobne pouzivam tu debetnu VISU k eMaxu (mBank). v SLSP musis urcite za kreditku platit, teda nie prvy rok, potom cca 500 SKK.
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod camilo 29. 5. 2009 08:38

mno povodne som regnutu len visu kreditnu od tb ale cca rok dozadu priblizne uz sla regnut aj
elektronka,v poho som ju pouzival...dik za info zatim.
Naposledy upravil camilo dne 29. 5. 2009 13:09, celkově upraveno 1
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod camilo 29. 5. 2009 08:42

este otazka - emax alebo mkonto? co odporucate zo skusenosti? ku ktoremu je vlastne debetna embosovana karta? cital som mbank forum a som z toho jelen...
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Netro 30. 5. 2009 12:43

posluzi ti mKonto s debetnou neembosovanou kartou VISA ako zaklad a k tomu eMax s rovnako debetnou neembosovanou kartou VISA. Tu prvu (vydanu k mKontu) mozes pouzivat na platenie v obchodoch a vyberanie penazi z bankomatu. Tu druhu (k eMaxu) si vyhrad specialne len a len na internetove platby a registrovanie na internete (napr. PayPal). Nemusia predsa vsetci poznat vsetky tvoje cisla kariet, tak nech to je len tato jedna. Na tom eMaxe si nenechavaj ziadne prachy a aj limit na platby in internete si zmen na 0 EUR. Takto nemoze prist k zneuzitiu karty, lebo platba nebude autorizovana. Vzdy ked si budes chciet nieco kupit tak si prevedies peniaze z mKonta (resp. inych uctov... eMax Plus) na ten eMax, ktory pouzivas vyhradne na internetove platby, zdvyhnes limit na platby z 0 EUR na sumu, ktoru ides zaplatit (+rezerva) a zaplatis. Po par dnoch, ked sa ciastka stiahne z uctu, opat vratis limit na 0 EUR.

Pokial viem, mBank neponuka debetnu embosovanu kartu, ale s tymi debetnymi neembosovanymi VISAmi sa kludne mozes registrovat na PayPal i platit na internete. Hlavne netreba zabudnut na povolenie platieb cez internet, myslim, ze sa to robilo zavolanim na zakaznicku mLinku.

Mas este aj moznost ziskat mKreditku. Je to kreditna embosovana karta (tiez zadara), musis sa vsak na nu nejak kvalifikovat (predchadzajuci zaznam v uverovom registri alebo potvrdenie o prijme). Podla mna mKreditka je ako stvorena na platby na internete, lebo nepouzivas svoje peniaze, ale peniaze banky, tak si myslim, ze si trochu viac chraneny pred zneuzitim.
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod camilo 30. 5. 2009 18:41

jo tak nejak som to planoval, ale len s jednym uctom/kartou a ratal som teda ze ponukaju embosovanu visu co je ako citam asi prezleceny electron. kreditku mam uz od tb. uvidim co a a ako, dik za info.
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků