Mail v Mozilla Thunderbird

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Frissone 3. 3. 2008 17:16

Zdravim, mam problem s odesilanim mailu pres mozillu thunderbird (centrum.cz)
mam vse nastaveno podle navodů na centrum.cz a http://www.cz.o2.com/techzona/cz/navody ... rbird.html (tzn. smtp pres o2 a pop z centrum.cz).. prijimat zpravy me jde v pohode, ale nejde mi zadny mail odeslat, pokazde me pri kliknuti na odeslat vyskoci tabulka na vyplnnei jmena a hesla, a po vyplneni a kliknuti na OK se objevi znovu, a pak zase atd... mail se samozrejme neodesle... To same dela Outlook 2007.. pomoc :(
Frissone
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 3. 2008 17:52

Pokud jsi si jistý, že máš vše správně nastaveno a zadáváš korektní přihlašovací údaje, tak bude patrně problém na straně O2. Poslední dobou mají s SMTP problémy.

Zkus použit jiný SMTP server.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaroBeer 3. 3. 2008 18:11

Mas nastaveny spravny smtp port ?
JaroBeer
Junior

Odeslat příspěvekod Frissone 4. 3. 2008 15:48

25 mel by byt spravny ne? jaky jiny smtp server mam pouzit?? dik
Frissone
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 4. 3. 2008 15:56

A opravdu zadavas spravny udaje? Nezadavas nahodou prihlasovaci udaje k uctu od centrum.cz?
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frissone 4. 3. 2008 16:09

heh? zadny jiny ucet nemam ale :D tak mi poradte nejaky smtp server, nebo jak se nejak zaregistrovat na tom o2 smtp serveru :D
Frissone
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 3. 2008 17:19

Frissone píše:jak se nejak zaregistrovat na tom o2 smtp serveru :D

U O2 se pro autentizaci používají přístupové údaje ke schránce, která je ti založena společně se službou ADSL.

Nový účet lze zřídit zde, ovšem týká se dial-upu, takže nevím, zda ti to na ADSL pojede.

Alternativně si můžeš založit účet na Gmailu, a používat jeho SMTP.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frissone 4. 3. 2008 17:28

no jo.. ale to uz pak neexistuje moznost (editoval jsi ten prispevek, takze mluvim o gmailu), jak by se prijemci ukazalo ze je to z me adresy na centrum.cz ne??
Frissone
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 3. 2008 18:57

Existuje. Stačí vložit v Nastavení -> Účty patřičnou alternativní adresu, a aktivovat volbu Odpovědět ze stejné adresy, na kterou byla zpráva zaslána.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frissone 5. 3. 2008 14:47

// nic žgrynd blbost :D
vyřešeno.. děkuji :D
Frissone
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 21. 9. 2008 12:12

Mám hodně podobný problém jako Frissone s tím, rozdílem , že mám mailbox na seznamu a připojení přes UPC. Do nedávna, tuším, že to bylo do té doby než jsem aktualizoval na verzi 2.0.0.16 mi pošta přicházela i odcházela bez problému. Teď na mě po zapnutí vyskakuje okno s heslem a odchozí mail vůbec neodejde-vyhodí mi to hlášku chyba připojení :-(

Může někdo poradit?
Ondrasz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 1. 10. 2008 18:28

Takže nikdo. Srdečně děkuji za ochotu a pomoc.
Ondrasz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 10. 2008 19:12

No, z toho, co jsi napsal, se toho moc vydedukovat nedá.

Máš správě nastaven SMTP server (tedy svého poskytovatele - UPC)?
Přesné znění té chybové hlášky?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 1. 10. 2008 19:49

Možné řešení:
Změň si server odchozí pošta ze smtp.chello.cz na smtp.upcmail.cz a/nebo vymaž DNS cache, případně si do hosts zadej
213.46.255.15 smtp.upcmail.cz
213.46.255.15 smtp.chello.cz
Zkus si pingnout SMTP server, který máš nastavený jako odchozí, jakou vrací IP. Ondyno jsem se s tím vztekal u souseda, ze dne na den to přestalo fungovat.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 1. 10. 2008 19:49

R34ktor: Sorry, já myslel, že to stačí. :nenapadne V nastavení účtu mám nastaven jako výchozí odesílací server upc-smtp.upcmail.cz, port 25. Nepoužívám zabezpečené připojení.Tu hlášku co mi to háže mám v printscreenu ve Wordu. Jak to můžu tady připlácnout?
Naposledy upravil Ondrasz dne 1. 10. 2008 19:52, celkově upraveno 2
Ondrasz
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků