GMAIL - nemožnosť odoslať e-mail

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod marck.dawis 13. 3. 2008 20:28

Zdravím.

Mám celkom zaujímavý problém so službou GMAIL. Po priložení akejkoľvek prílohy mi daný e-mail neodošle. Na prístup k službe používam Windows Vista a Internet Explorer 7.

Celý problém sa prejavuje nasledovne: Napíšem e-mail, vyplním adresáta, priložím prílohu a kliknem na odoslať. IE chvíľu načítava, v pravom hornom rohu sa zobrazí červený obdĺžnik s nápisom ODOSIELAM. Avšak po chvíli sa načítavanie zastaví (krúžok na tabe sa prestane otáčať) avšak v inforiadku IE sa zobrazuje hláška o tom, že webová lokalita sa našla a mám čakať. Avšak čakať môžem aj pól dňa, ale správa sa neodošle.

Predpokladám, že jedným z dôsledkov tohot správania, je aj nemožnosť odoslať akúkoľvek inú e-mail správu. Ak ma teda prestane baviť čakať na posielanie správy s prílohou a rozhodnem sa posľať správu bez prílohy, dostanem iba chybovú hlášku IE o tom, že sa nepodarilo pripojiť k webovej službe - chybové hlásenie 008. Zaujímavé avšak je, že pokiaľ sa odhlásim z GMAIL a opätovne prihlásim, správu bez prílohy pošlem aj bez chybovej hlášky.

Skúšal som samozrejme vymazávať históriu, cookies avšak stále som iba pri tom, že sa dá poslať e-mail bez prílohy :cry:.
chyby v texte boli urobene zamerne a sluzia na precvicenie vasej pozornosti
marck.dawis
Junior

Odeslat příspěvekod M@ngo 13. 3. 2008 20:38

tak zkus jiny prohlizec, operu nebo lisku
MM...3310 5210 7210 N80 P900 P910i (5000) BB9780&apod. ... nová éra ...MM
M@ngo
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 3. 2008 00:38

Zkus postupovat podle tutorialu v helpu: https://mail.google.com/support/bin/sta ... d16_send17
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marck.dawis 21. 3. 2008 18:59

A čo v prípade ak používam Norton360 a ten sa v helpe od Gmailu neuvádza. Viete niekto pomôcť. Už som vážne zúfalý.
marck.dawis
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 21. 3. 2008 19:06

Skus prvně jinej prohlížeč ;-). Nejlépe Mozillku ;-)..
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod vladabar 21. 3. 2008 19:40

Něco podobného mi dělalo když jsem měl pomalé (vytáčené) připojení.
vladabar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Quimby 22. 3. 2008 00:01

No jak se tady pise, muze to byt chyba IE, tak zkus jiny browser. Firefox, Safari, Opera (tady mas treba firefox bez nutnosti instalovat, jen spustis a zkusis http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable )... A kdyz to nepomuze tak muzes napsat treba googlu at s tim neco udelaj. Jinak ja se s tim nikdy nesetkal.
**quimby@jabber.cz**
Quimby
Junior

Odeslat příspěvekod marck.dawis 22. 3. 2008 10:15

Ja vie, že najjednoduchšie by bolo vymeniť prehliadač, ale to nie je také jednoduché. Jedna sa o "technicky" firemný notebook, kam si nemožem nainštalovať nič čo mi neschaváli administrátor. Z tohto dôvodu, som rád, že aspoň ten IE7 je defaultne vo Win.

Skúšal som postupovať podľa helpu na Google, ale tam sú Norton verzie od 2003 do 2006, ale práve 360 tam chýba :|.

Z tohot dôvodu by som bol celkom rád za akúkoľvek radu, aj keď ako vidím, nie som jediný, kto sa s podobným problémom ešte nestretol.
marck.dawis
Junior

Odeslat příspěvekod Quimby 22. 3. 2008 22:20

Proto jsem ti tam dal odkaz na firefox, ktery nemusis instalovat. Proste spustis a jedes.. A nenapsal si, jestli ti to dela jen v IE7 nebo i v jinych prohlizecich. To znamena, jestli je chyba u googlu nebo u microsoftu..
**quimby@jabber.cz**
Quimby
Junior

Odeslat příspěvekod marck.dawis 23. 3. 2008 17:52

V iných prehliadačoch som to neskúšal. Ale na iných PC, je všetko v pohode. Možno preto, že tam nepoužívam IE, ani NORTON 360. Ale zase, ak by som mal pri každej záležitosti meniť PC, len preto, aby somm použil Gmail, tak by som sa ďaleko nedostal.

Aby som ti ešte odpovedal. Ja viem presne kde je chyba, ale neviem ako ju odstrániť. Ako tu už bolo naznačené, tak problém robí táto nebezpečná trojka: IE + NORTON 360 + posielanie emailov cez web rozhranie Gmailu. Už vyššie tu je odkaz na help Googlu, kde sa o tom píše. Aj som sa snažil podľa toho postupovať, ale NORTON 360 sa v návode neuvádza.
marck.dawis
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 23. 3. 2008 18:07

Nevím, co řešíš. To je takový problém použít Firefox spuštěný z flasky? Alespoň to vyzkoušej.

Odledně Nortonu 360: Tento software je ohledně používání Gmailu značně problémový. Stačí si projít pár diskuzí na groups.google.com.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý