PaySec [pejsek]- zkoušeli jste?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod le_fox 10. 4. 2008 10:58

ČSOB zavádí na trh nový mikroplatební systém. V současné době bylo možné se přihlásit do neveřejného testu, od včera je však uzavřen a mají do něj vstup pouze přihlášení uživatelé. Oficiální spuštění by mělo proběhnout 22.dubna.

Zajímavý článek o tom
http://itbiz.cz/csob-system-paysec

http://www.orisek.net/article/paysec-no ... bni-system

Podmínky jsou nastaveny docela slušně. Je dobré, že je to se zázemím banky, atd.

V současné době jsem "pejskem" platit v některých online obchodem, třeba za vstupenky, nebo také u Student Agency, Letušky, na i-legálně.cz, TicketStream, Aukro, a pár menších.

V několika transakcích to vyjde levněji než PayPal

Co na to říkáte? Vypadá to slibně, ne?
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 10. 4. 2008 14:32

le_fox píše:V několika transakcích to vyjde levněji než PayPal


Jak to myslíš? Jako zákazníka (plátce) mě PayPal nestojí vůbec nic.

PaySec má tu nevýhodu, že na něj musím prvně peníze nasypat (a kdyby to bylo kartou, tak za 2%) a pak teprve platit a obráceně, peníze co jsou tam nemám k dispozici na účtu. Kdežto u PayPal mám peníze na běžném účtu a až v okamžiku placení z něj vytáhnu peníze kartou a pošlu pryč.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 10. 4. 2008 22:05

vždyť tam jasně píšou:

nabití platební kartou:
PaySec: první zdarma, pak 2%,
PayPal: 7,86Kč+2,99%

výběr na běžný účet v ČSOB:
PaySec: zdarma
PayPal: 7,86/15,87Kč

výběr na běžný účet v jiné bance:
PaySec: 3Kč
PayPal: 7,86/15,87Kč

odeslání sms:
PaySec: zdarma
PayPal: 0,96Kč

tak nevím? :hm
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Junior

Odeslat příspěvekod hailemko 11. 4. 2008 08:46

Paypal je sice fajn ale pouze pokud platite v zahranici. Jinak v ceske republice je k nicemu. Nikde ho totiz neberou. :pozor Poplatky sice za převod na úcet Paysec jsou, ale jsou pořád dost zanedbatelné, aby převážily výhody, které to přinese při placení na českém internetu.

Prý už by to měli brzy spustit. Zatim na http://www.paysec.cz běží jen testovací verze. Snad údajně do 14 dnů.... :-)
hailemko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gigi 11. 4. 2008 09:09

A proč používat PejSek, když mohu platit kartou - je to rychlejší a pro mě zcela bez poplatků. PayPal či Moneybookers akceptují miliony webu po celem světě, tak proč používat nějaký lokální a zbytečný bazmek, který je mimo ČR k ...
Gigi
Junior

Odeslat příspěvekod frutisek 11. 4. 2008 09:22

prvni si precti o vecech na ktere reagujes.... PaySec je ryze ceska zalezitost, ktera asi tezko prekroci hranice CR, to umi pochopit kazde male decko. Me to prijde jako dcela fajn napad, sice to nebude mit lavinovy efekt, ale kdyz chces neco zaplatit na netu, vetsinou to mas prevodem a cekas nez se jim penize pripisou na ucet. U paypalu to mas hned, a predpokladam ze u PaySec to bude to same akorat v bledemodrem ceskem....
frutisek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod le_fox 11. 4. 2008 10:10

Gigi píše:A proč používat PejSek, když mohu platit kartou - je to rychlejší a pro mě zcela bez poplatků. PayPal či Moneybookers akceptují miliony webu po celem světě, tak proč používat nějaký lokální a zbytečný bazmek, který je mimo ČR k ...


1) ne každá banka má povolené platby kartou na netu - může to být pohodlnější pro lidi, kteří jsou líní si to zařídit, nebo platit bance za další kartu (některé ji prostě chtějí samostatně, třeba GE Money)
2) platba kartou je dražší pro obchodníky, platí za transakci docela zajímavé provize > může to vést ke slevám za platbou PaySecem apod.
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Netro 11. 4. 2008 10:29

pride mi to ako blbost pre ludi... sice pises, ze nabitie platobnou kartou stoji 7 korun + 3 % ale ved predsa si to nemusis nabit a staci platit kartou a tie prachy ti len zbezne prebehnu cez paypal (karta>paypal>obchodnik) a neplatis nic...

inak ak by sa to rozsirilo v CR, tak tipujem ze aj to pride aj na Slovensko, prip. do inych krajin s posobnostou CSOB... to by uz bolo zaujmavejsie posielanie penazi zo SR do CR
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gigi 11. 4. 2008 10:41

le_fox píše:1) ne každá banka má povolené platby kartou na netu - může to být pohodlnější pro lidi, kteří jsou líní si to zařídit, nebo platit bance za další kartu (některé ji prostě chtějí samostatně, třeba GE Money)


U nás IMO neexistuje banka, která ti na žádost nepovolí platby online. Pokud chceš zadarmo platební kartu, tak si založ účet u mBank (je to asi stejně náročné, jako založit účet u PaySec)

le_fox píše:2) platba kartou je dražší pro obchodníky, platí za transakci docela zajímavé provize > může to vést ke slevám za platbou PaySecem apod.


Ano, to máš pravdu. V případě platby kartou, Paypalem či PaySecem ponese náklady vždy prodávající. Ale nedomnívám se, že dojde k nějakému zlevnění, ty rozdíly nejsou velké. Nehledě na to, že by prodávající museli do svých obchodů/eshopů integrovat tento nový platební systém, což není zadarmo -> žádné slevy bych nečekal.
Gigi
Junior

Odeslat příspěvekod le_fox 11. 4. 2008 11:35

Netro píše:pride mi to ako blbost pre ludi... sice pises, ze nabitie platobnou kartou stoji 7 korun + 3 % ale ved predsa si to nemusis nabit a staci platit kartou a tie prachy ti len zbezne prebehnu cez paypal (karta>paypal>obchodnik) a neplatis nic...

inak ak by sa to rozsirilo v CR, tak tipujem ze aj to pride aj na Slovensko, prip. do inych krajin s posobnostou CSOB... to by uz bolo zaujmavejsie posielanie penazi zo SR do CR


bude to i pro Slovensko

Gigi píše:U nás IMO neexistuje banka, která ti na žádost nepovolí platby online

třeba GE Money bank, na platby potřebuješ speciální platební kartu MasterCard Internet, nenuť mě do mBank, chci stabilní, plnohodnotnou banku, tou pro mě, zatím, mBank, v žádném případě, službami, není

Gigi píše:Ano, to máš pravdu. V případě platby kartou, Paypalem či PaySecem ponese náklady vždy prodávající. Ale nedomnívám se, že dojde k nějakému zlevnění, ty rozdíly nejsou velké. Nehledě na to, že by prodávající museli do svých obchodů/eshopů integrovat tento nový platební systém, což není zadarmo -> žádné slevy bych nečekal.


zajímavé je, že se jim to vyplatilo se tam přihlásit i do testovacího režimu a všechno to do sebe integrovat, už jsem to použil u StudentAgency i u i-legalne.cz
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gigi 11. 4. 2008 22:30

le_fox píše:třeba GE Money bank, na platby potřebuješ speciální platební kartu MasterCard Internet, nenuť mě do mBank, chci stabilní, plnohodnotnou banku, tou pro mě, zatím, mBank, v žádném případě, službami, není


A pro tebe je banka, která neumožňuje platit normální kartou na Netu, plnohodnotná? Vždyť to je dneska základní funkce a pokud jí GE opravdu nenabízí ke každé kartě zadarmo, tak se nedivím, že je v ČR tam kde je ( = malá, nevýznamná banka).

Mbank ti nevnucuji (nemám tam účet, nemám s nimi nic společného), ale jako alternativa k PaySec není špatná. Vše máš zdarma a kartou od nich zaplatíš u miliónů obchodníků po celém světě. Umožňuje tohle PejSek?
Gigi
Junior

Odeslat příspěvekod mungo 11. 4. 2008 22:50

Pro někoho může být naopak výhoda, že pro drobné platby má samostatný účet - třeba zrovna Paysec.
fatman píše:Jak to myslíš? Jako zákazníka (plátce) mě PayPal nestojí vůbec nic.
PaySec má tu nevýhodu, že na něj musím prvně peníze nasypat (a kdyby to bylo kartou, tak za 2%) a pak teprve platit a obráceně, peníze co jsou tam nemám k dispozici na účtu. Kdežto u PayPal mám peníze na běžném účtu a až v okamžiku placení z něj vytáhnu peníze kartou a pošlu pryč.
mungo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 12. 4. 2008 09:19

mungo: Ano, nějaká elektronická peněženka pro platby haléřových částek (mikroplatby). Pokud nahradí Premium SMS kde potřebuju zaplatit 50 Kč a stojí to 79 Kč, pak ano. Ale PaySec se zatím tváří jako náhrada platby převodem z účtu a tady moc výhodu nevidím v tom, že si z běžného účtu odčerpám peníze někam do pryč. V tomhle je ideální PayPal, mám na něj navázané karty z 2 různých bank, nestojí mě nic.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod le_fox 12. 4. 2008 21:35

no premium smskou rozhodně za 79Kč nezaplatíš 50 :-/ třeba co jsem koukal na i-legalne cz, tak smska za 80Kč a pokud přijde od O2, nabiješ si 44, od TMO 38 a od VF 35, hrůza...

neříkám, že to každému může vyhovovat, já se na tu službu těším... přijde mi to vhodné, samostatný účet na platby na netu, rozhodně to nebude tak nebezpečné jako platba kartou, u které jen napíšeš číslo a cvv a hotovo.
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sioga 13. 4. 2008 19:40

ja osobne se tesim na paysec
ale uvidime jak to bude v praksi
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků