poradte FTP server

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 9. 2008 11:54

Panove poradili byste mi FTP server? Uvedeny seznam ve FAQ FTP je super, ale nechce se mi vsechny prohledavat co umi.

Potreboval bych:
-pokud mozno free, bude-li dobry i placeny
-admininstrace uzivatelu po skupinach i uzivatelych
-platforma win 2003,Xp,Vista
-statistika prenosu dat (+ log. stat. do souboru potesi, zejmena dulezite aby uchovaval log na ip)
-stabilni, nesmi mit problem s vicero stahovanim souboru, navazovanim a udrzovanim spojeni
-nesmi mit problemy s velkymi soubory
-zabezpecene spojeni potesi

(PS - zatim zkousim trial verzi CuteFTP 8 profesionall tak neco podobnyho)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 5. 9. 2008 12:23

ftp server ktery je standardni soucasti Windows splnuje vse krom sftp

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Chupacabras 5. 9. 2008 12:31

Mne osobne plne vyhovuje free ftpzilla
http://filezilla-project.org/

neviem, či splňuje všetky tebou zadané podmineky, možno áno (neprešiel som všetky nastavenia a funkcionality). Väčšinu ale spĺňa určite.
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 9. 2008 12:52

Miroslav Pragl: vazne? No mne jde o to ze to musi byt od Win na kterych to pobezi nezavysle jako samostatna sluzba.

Chupacabras: zdaleka nesplnuje

upresnim - statistiky prenesenych dat i na users/groups (napr mesicni)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 6. 9. 2008 01:53

Gruppe píše:Miroslav Pragl: vazne? No mne jde o to ze to musi byt od Win na kterych to pobezi nezavysle jako samostatna sluzba.

Z principu a definice OS (nejen win) je vyseuvedeny pozadavek naprosty nesmysl a nesplni jej zadny program. Pokud ftpd pobezi na win tak nemuze byt na nich nezavisly :)

Co se tyka statistik - iis (ftp) umi logovat ve spouste formatu vcetne common log format. Ten rozparsuje spousta skvelych log generatoru

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 9. 2008 21:27

MP: ano, koukam ze jsem to spatne podal...

inu zatim mi bezi CesarFTP a testuji CuteFTP8 profesional
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Caderom 8. 9. 2008 21:38

Taky můžeš zkusit Cerberus FTP Server
Caderom
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 23. 9. 2008 17:09

Takze znovu ozivujem.

Cerberus FTP by byl tak na 90% vhodny (chybi mu jen ono omezeni rychlosti na IP/user) ALE asi bude nejaky divny, nefunguje vzdalena sprava :(

Nejake dalsi navrhy?
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gadelat 26. 9. 2008 08:47

Serv-U si skusal? Je dost pokrokovy...

Inak ja hladam server ktory umoznuje zdielat akukolvek zlozku a subor najlepsie rychlo a jednoducho.. Doteraz som pouzival CesarFTP kde si jednoducho co chcem pretiahnem do zoznamu zdielanych zloziek a a tam si mozem rozvinut jej stromovu strukturu a poodstranovat co chcem. Netreba zvolit ziadny Home folder ako je to hadam vsade a vdaka tomu mozem zdielat subory ako z C: tak aj z E: a inych jednotiek. Toto by som fakt potreboval... Chyba cesarftp je ze nepodporuje velke subory co je v dnesnej dobe neodpustitelne a taktiez sa uz nevyvija. Inak toto co som spominal sa da aj cez serv-u pomocou virtualnych zloziek, ale tam to treba pridavat dvojmo, celkovo je to nejake divne a hlavne ten gui je pomaly, ale ked sa to nastavi a uz sa v tom moc neprple tak nevidim problem.
E6850, GF8800GT, 3GB RAM (1x OCZ 1GB, 2x Kingston 1GB), Asus Maximus Formula, WD 250GB, Seasonic 400W, 19" Asus VW198
Gadelat
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 27. 9. 2008 10:18

jj takly jsem driv pouzival Caesar a prave diky te nesmyslne ,,nepodpore,, vetsich souboru jak 4 GB sel pryc :(

Na Cerberusu mi vadi ze neumi zalohovat logy sam nebo je posilat na mail a taky ze neumoznuje nastavovat rychlosti pro uzivatele/ip :(
Gruppe
Mírně pokročilý