Synchronizace mailu

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Minatory 22. 10. 2008 21:04

Ahoj, slyšel jsem v poslední době něco o synchronizaci mailu přes program ActiveSync. Ten ale bohužel nefunguje pod Windows Vista - neznáte někdo nějaký program jak lze něco takového provést. Na mail používám na obou zařízeních Windows Live Mail a ne klasický Outlook.
Situace je jednoduchá: nemáme žádnou šanci. Není způsob, jakým bychom mohli Sověty porazit. Jsou lépe vycvičení, lépe organizovaní a mají lepší vybavení. A je jich víc než nás, takže vítězství je nemožné. Nějaké otázky?

- Viktor Troska
Minatory
Junior

Odeslat příspěvekod audis 23. 10. 2008 13:17

ano, active sync pod vistama nejde, a proto microsoft ma volne ke stazeni nastupce pro visty. je to obecne znamy fakt. na nazev si ted nevzpomenu
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bizi3 23. 10. 2008 13:24

ten program sa vola WMDC Windows Mobile Device Center.
bizi3
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Minatory 25. 10. 2008 14:49

Tak jsem si to stáhl, ale není to to co potřebuji. Mě jde o synchronizaci emailu na noťasu a emailu na pevném PC.
Situace je jednoduchá: nemáme žádnou šanci. Není způsob, jakým bychom mohli Sověty porazit. Jsou lépe vycvičení, lépe organizovaní a mají lepší vybavení. A je jich víc než nás, takže vítězství je nemožné. Nějaké otázky?

- Viktor Troska
Minatory
Junior

Odeslat příspěvekod bambulko 25. 10. 2008 18:17

ahaaa. tak potom:
- pouzi IMAP pre postu ak sa da
- ak nie, tak pri nastaveni uctu POP3 je nejake AdVANCED a tam mas: ponechat kopiu spravy na servri a zmazat ked sa odstrani posta z kosa

to musis nastavit na oboch PC a mas :)
bambulko
Junior

Odeslat příspěvekod wesloo 26. 10. 2008 16:01

Řešením může být i pořízení si schránky na Hotmailu, který má výbornou synchronizaci mailů (mě vyhovuje víc než IMAP). Geniální synchronizace funguje tak, že všechny změny se hned automaticky odesílají na server a ten se postará o provedení změn i na dalších klientských místech, tzn. všechny maily ve své schránce maš kdekoli kde se k ní připojíš a kdekoli provedeš nějaké změny (např. na svém PC smažeš mail), synchronizují se tyto změny i na všech ostatních místech (tzn. ten mail ti např. zmizí i v PDA nebo noťasovi nebo kdekoli jinde).

Výhodou je i synchro kontaktů, kalendáře, propojení na Live Messenger a další služby Live atd.

Cenou je ale solidní "vendor lock", totiž pokud jde o e-mailového klienta spravujícího takovou schránku, jsi v podstatě vázanej na programy Microsoftu, tzn. Thuderbirdem se k Hotmailu nepřipojíš, potřebuješ Outlook nebo Windows Mail / Windows Live Mail ( dá se samozřejmě přistupovat do schránky i na webu hotmail.com ), u mobilu to chce něco s OS Windows Mobile ( i když Live aplikace existují tušim i pro některé Symbianové Nokie).

Jinak bych šel do IMAP ( schránku např. na GMailu, který tento protokol podporuje ), POP3 je pro tenhle účel absolutně nevhodné, to stačí leda tak pro stahování pošty do jednoho počítače.
wesloo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků