Anketa - Migrace od Rapid Share k jine sluzbe - jake?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Jakou sluzbu pro download a upload zvolit?
Rapid Share 13 %  36%  [ 13 ]
Megaupload 6 %  16%  [ 6 ]
Netload 3 %  8%  [ 3 ]
FileFactory 3 %  8%  [ 3 ]
Jine 11 %  30%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 36

Odeslat příspěvekod RostaD 27. 10. 2008 13:11

Diky novotam na RS resim dilema.Za 29 dni mi vyprsi PA,s prodlouzenim zakonite prijde i denni omezeni na necele 3GB downloadu.Uvazuji o migraci k jine sluzbe,nejlepe stejne ci alespon podobne rozsirene za priblizne stejne penize /RS si predplacim na 3 mesice/ - ale kterou vybrat ?
Napada mne Netload,Megaupload .... ci jinou ???
Je mi jasne,ze RS v podobe pred novinkami se jen tak neco nevyrovna /mozna se mylim - zvyk je zelezna kosile/.Muzete poradit a pridat svuj nazor - hlavne ti kteri jiz jinou nez RS sluzbu vyuzivaji - diky !

Pokusim se tento problem pro prehlednost nastinit i anketou.Ceske sluzby jsem do hlasovani nedaval,myslim ze aktualnost a rychlost byva preci jen na tech zahranicnich /treba se mylim - no flame/ - kazdopadne muzou byt zahrnuty v polozce "jine".
Predem se omlouvam,pokud jsem opomnel nejakeho duleziteho poskytovatele,roky jsem vyuzival RS,nemam takovy prehled a nakonec proto je tu i tento dotaz ... ;-)

Vsem zucastnenym dekuji !!!!

P.s - Pokud volite "Jine" napiste prosim v prispevku nize o jakou sluzbu se jedna,dekuji.
Naposledy upravil RostaD dne 28. 10. 2008 09:06, celkově upraveno 1
-GA-EP45-UD3R + Intel C2D E6400 2,13@3,2GHz-4GB DDR II/PC800 A-Data Extreme-MSI NX8800GTS-T2D512E-OC-2x250GB SATA II-Audigy 2 Platinum-Chieftec Big Tower + Fortron Epsilon 80+ 600W-LCD Samsung SM275T-Logitech G11+MX Revolution
RostaD
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 27. 10. 2008 21:46

Můžeš hodit nějaký link, kde jsou nové věci ohledně používání RS uvedeny?
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 28. 10. 2008 01:32

Z tohodle vyberu bych volil NetLoad.

Ale osobne bych pouzil MegaRapid.eu
Ale tam nemuzes anonymne nahravat soubory, musis byt nejdrive registrovan.
pres formular tam muzes nahrat az 1GB, a pres ftp jses omezen jen volnou kapacitou na jejich disku.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lacomme 28. 10. 2008 08:00

Me se to co udelal rs.com zda jako docela nepratelsky klacek pod nohama

You are going to continue to be credited with 10 GB download traffic per day, until 13.08.2009. It is 289 days remaining.

Ale pokud vim, v posledni dobe rs.com porad neco kutil, prekopaval free system a premium uzivatelum zvysoval pak zase snizoval limity, vyhody atd..

Tezce verim ze by to rs.com nechali takhle, urcite si uz spousta lidi stezovala, a pokud bude techto lidi pribyvat (zakazniku ubyvat) urcite se to zmeni k lepsimu..
Delta 2.0 MultiJet 121 kW
500X Cross 2.0 MultiJet 103 kW 4x4 AT9

Petr Cibulka vyšetřil kočičku Siderickým kyvadélkem a odhalil, že kočička je Ruský fízl.
Lacomme
Junior

Odeslat příspěvekod RostaD 28. 10. 2008 08:55

Tučňák píše:Můžeš hodit nějaký link, kde jsou nové věci ohledně používání RS uvedeny?

Treba zde:

http://www.predplacenky.cz/?p=rapid_new&s=h
-GA-EP45-UD3R + Intel C2D E6400 2,13@3,2GHz-4GB DDR II/PC800 A-Data Extreme-MSI NX8800GTS-T2D512E-OC-2x250GB SATA II-Audigy 2 Platinum-Chieftec Big Tower + Fortron Epsilon 80+ 600W-LCD Samsung SM275T-Logitech G11+MX Revolution
RostaD
Junior

Odeslat příspěvekod RostaD 28. 10. 2008 08:57

Nargon píše:Z tohodle vyberu bych volil NetLoad.

Ale osobne bych pouzil MegaRapid.eu
Ale tam nemuzes anonymne nahravat soubory, musis byt nejdrive registrovan.
pres formular tam muzes nahrat az 1GB, a pres ftp jses omezen jen volnou kapacitou na jejich disku.

Coz o registraci by ani tak neslo,pocitam opet s vyuzitim nejakeho PA ...
RostaD
Junior

Odeslat příspěvekod RostaD 28. 10. 2008 09:04

Lacomme píše:Me se to co udelal rs.com zda jako docela nepratelsky klacek pod nohama

You are going to continue to be credited with 10 GB download traffic per day, until 13.08.2009. It is 289 days remaining.

Ale pokud vim, v posledni dobe rs.com porad neco kutil, prekopaval free system a premium uzivatelum zvysoval pak zase snizoval limity, vyhody atd..

Tezce verim ze by to rs.com nechali takhle, urcite si uz spousta lidi stezovala, a pokud bude techto lidi pribyvat (zakazniku ubyvat) urcite se to zmeni k lepsimu..

U RS to vypada spise na nejaky zasah "zhora",neverim,ze by takto sli sami proti sobe a proti zajiste nemalym vydelkum plynoucim z tohoto byznysu ....Prave ony zmatky v navysovani a snizovani limitu by tomu napovidaly,proto ani moc nedoufam v uspokojive reseni situace ... :-(
RostaD
Junior

Odeslat příspěvekod RostaD 28. 10. 2008 09:57

RostaD
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 28. 10. 2008 10:30

RostaD píše:Coz o registraci by ani tak neslo,pocitam opet s vyuzitim nejakeho PA ...

Ovsem registrace je zdarma a pokud vim tak nic platit nemusis pokud nechces.
A stahovani neni nijak omezovany, ani zdrzovany. proste zadas link a objevi se nabidka prohlizece se stazenim souboru, ani nemusis klikat na tlacitko stahnout.
A co se tyce rychlosti tak nemuzu testovat, na to mam pomalou linku jen 3MBit, ale vzdy mi to stahovalo plnou rychlosti.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Sam Fisher 28. 10. 2008 10:33

RS.com zdůvodňuje tento zásah do systému tím, že se mu pořád zvyšuje počet uživatelů a že s dosavadním systémem limitů by musel podržit, což prý nechce a proto vymysleli tento nový systém limitů. Osobně si nemyslím, že by to byl zásah zhora, přeci jen se o RS.com a nelegálním obsahu ví už hodně dlouho a že by se to najednou provalilo až teď, to je mi nějaké divné. A na druhou stranu jsou z obliga, protože oni nemohou zasahovat do soukromí uživatelů a nesmí kontrolovat obsah uložených souborů. Můj názor je takový, že jim klesnou zisky po tomto omezení, a aby přežili, budou se muset vrátit buď k původnímu modelu, nebo vymyslet něco nového.
Sam Fisher
Junior

Odeslat příspěvekod RostaD 28. 10. 2008 13:40

2Nargon
Takze jedna alternativa Netload ....

2Sam Fisher
Kazda nadoba jednou pretece,co nevadilo drive - muze vadit nyni a ze by nemohlo dojit i na RS ...... ?Je jasne,ze o nelegalnim obsahu se vi a o zadnem "provaleni" se nemuze hovorit,ale tato omezeni mohou vypovidat o urcitych opatrenich ze strany RS a o snaze alepson castecne vyhovet jakymsi nam neznamym pozadavkum.Je pravdou,ze vse muze byt zcela jinak a jedna se jen o prachsprostou nenazranost po zisku .... i kdyz neverim,ze Rapidu sefuji lide,kteri si nevidi dal nez na spicku nosu a kteri nepredvidaji mozne dopady ...
RostaD
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 28. 10. 2008 15:07

http://rapidshare.com/news.html
The changes only apply to new Premium Account and extension.

A jak to chápat? Sice mi taky píše, že tak lze pokračovat až do 11. 12., kdy mi vyprší předplatné, ale co kdybych v té době prodloužil? Nemohl by to vyzkoušet někdo komu končí předplatné brzo? Nerad bych, aby mi to sekli hned. Ono když chce člověk stáhnout nějaký koncert v DVD kvalitě, jaksi mu ten denní limit nestačí.

Dál tam je: Existing Accounts are not affected, aside that due to the change of 10 Gigabyte maximum accumulated traffic, no download volume can be transferred from one day to another. As it is technically not possible to work with various procedures, we have compensated all existing Premium users 50 Gigabyte of traffic volume to their TrafficShare quota. This balance does not expire, as long as you own the Premium Account.

Znamená to, že nám těch 10 GB/den platí dokud nezrušíme účet, akorát se nepřevádí ze dne na den, ale k tomu máme 50 GB TrafficShare, která se dá na download taky použít? Jenom furt nevím, jak s tím prodloužením, jestli když budu pořád prodlužovat, zůstane nám 10 GB/den?
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod Sam Fisher 28. 10. 2008 15:28

Ne jakmile prodloužíš, tak naběhneš na nový model limitů..Bohužel..A co se týče těch 50 GB na tom TrafficShare ty by ti měli zůstat i po prodloužení.
Sam Fisher
Junior

Odeslat příspěvekod RostaD 31. 10. 2008 22:10

Pokud chcete podporit navrat ke staremu systemu limitu na RS zde je petice:

http://www.petitiononline.com/RSchange/petition.html
RostaD
Junior

Odeslat příspěvekod killick 5. 11. 2008 12:00

RostaD píše:Diky novotam na RS resim dilema.Za 29 dni mi vyprsi PA,s prodlouzenim zakonite prijde i denni omezeni na necele 3GB downloadu.Uvazuji o migraci k jine sluzbe,nejlepe stejne ci alespon podobne rozsirene za priblizne stejne penize /RS si predplacim na 3 mesice/ - ale kterou vybrat ?
Napada mne Netload,Megaupload .... ci jinou ???
Je mi jasne,ze RS v podobe pred novinkami se jen tak neco nevyrovna /mozna se mylim - zvyk je zelezna kosile/.Muzete poradit a pridat svuj nazor - hlavne ti kteri jiz jinou nez RS sluzbu vyuzivaji - diky !

Pokusim se tento problem pro prehlednost nastinit i anketou.Ceske sluzby jsem do hlasovani nedaval,myslim ze aktualnost a rychlost byva preci jen na tech zahranicnich /treba se mylim - no flame/ - kazdopadne muzou byt zahrnuty v polozce "jine".
Predem se omlouvam,pokud jsem opomnel nejakeho duleziteho poskytovatele,roky jsem vyuzival RS,nemam takovy prehled a nakonec proto je tu i tento dotaz ... ;-)

Vsem zucastnenym dekuji !!!!

P.s - Pokud volite "Jine" napiste prosim v prispevku nize o jakou sluzbu se jedna,dekuji.

Ahojky,

řeším podobnou situaci jako ty. Ještě jsem si za premium body nechal na měsic prodloužit účet, a případně mi ještě zbývá pár premium bodů na traffic share. Ale určitě zvažuju službu jako Netload nebo Megaupload. Ale nevím, jestli tito poskytovatelé mají nějaké omezení při stahování? U rapidshare je to 80GB/měsíc, tedy 2,6GB za den. Má něco podobného megaupload a netload?
SE K800i Pamětová karta: SanDisk MSM 2GB
O2 SMS
Navigace GPS: TomTom New

AMD Athlon 64 X2 6000+,DDR2-800 4096MB GEIL, hdd 800GB, Fortron 700W Epsilon, GTS 250,TFT NEC 20'' 20WGX2, Win Vista Premium 64bit,router:TP-LINK TL-R402M
killick
Junior

Další stránka