Únik dat z ICQ

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ynhoj 8. 11. 2008 16:56

Nepíšu tohle jako námět na diskuzi, spíš jako varování! Na jednom z českých serverů se objevila sbírka asi 4GB uživatelských dat odeslaných pomocí ICQ!!! Jedná se většinou o erotické fotky které si mezi sebou vyměňuje mládež, ale jsou tam i citlivější data. Normálně zastávám názor že pokud si lidi na internetu nedávají pozor, můžou si za to sami, ale zdá se mi, že tohle zašlo trochu daleko.
ynhoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chupacabras 8. 11. 2008 17:11

No a?
To je známa vec, že údaje sa v ICQ sieti posielajú nekryptovane. Takže každý, kto je v sieti medzi tebou a tou druhou osobou, tak dokáže bez problémov odsledovať celú komunikáciu.

Prekvapuje ma, že sú ešte ľudia, čo o tom nevedia a sú prekvapení....
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lacomme 8. 11. 2008 17:36

Nejedna se o zadny unik dat, nekdo si dal pouze tu praci ze vsechny ty fotky, videa a dokumenty co kolovaly po netu sesbiral dohromady, zararoval a uploadnul na net. A ze to zaslo daleko? Kdyz jsou lidi blbi a takove fotky posilaji na pozadani, je to jejich chyba ;) :--
Delta 2.0 MultiJet 121 kW
500X Cross 2.0 MultiJet 103 kW 4x4 AT9

Petr Cibulka vyšetřil kočičku Siderickým kyvadélkem a odhalil, že kočička je Ruský fízl.
Lacomme
Junior

Odeslat příspěvekod ynhoj 8. 11. 2008 17:51

Nj jenže jsou tam kopie maturitních vysvědčení a tak blbej aby to posílal po ICQ snad opravdu nikdo neni. To není o tom že bych o tom nevěděl spíš mě nenapadlo že by to někdo takovýmhle způsobem sbíral...nj co nadělám vím toho sice o počítačích víc než většina lidí kolem mě, ale pořád jsem ještě zelenáč. :-)
ynhoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chupacabras 8. 11. 2008 18:05

ynhoj píše:...jenže jsou tam kopie maturitních vysvědčení a tak blbej aby to posílal po ICQ snad opravdu nikdo neni...

A prečo by nebol?...
Sú dokonca ľudia, čo cez icq posielajú prihlasovacie heslá na servery. Nejaké maturitné vysvedčenia sú v podstate nezneužiteľné...
Chupacabras
Pokročilý