Názor na Facebook

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod marrac 10. 6. 2009 08:38

Fac(k)ebook a podobné nezmysly sú pre zakomplexovaných jednotlivcov s prevládajúcim komplexom menejcennosti, ktorí sa nedokážu v spoločnosti prezentovať bežnými spôsobmi.
Naposledy upravil DevAstor dne 11. 6. 2009 20:19, celkově upraveno 2
Důvod: smazány urážky, odděleno z tématu Facebook povolí uživatelská jména
marrac
Junior

Odeslat příspěvekod g.sus 10. 6. 2009 08:53

No esteze ta tu mame a vysvetlil si nam to. :oboze
- you bleed just to know you're alive -
g.sus
Junior

Odeslat příspěvekod 4s 10. 6. 2009 09:08

Tvůj projev a vyjadřování hodně napovídá.
Nikdo nikomu službu FS nenutí...zvláště lidem jako ty.
4s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marrac 10. 6. 2009 09:15

Pracujem ako psychológ s 25 ročnou praxou, takže myslím že o danej problematike mám aký-taký prehľad...
Môj prejav a vyjadrovanie zodpovedá profesionálnej praxi.

;-)
marrac
Junior

Odeslat příspěvekod g.sus 10. 6. 2009 10:00

No ano... psycholog s 25 rocnou praxou... bla bla bla
- you bleed just to know you're alive -
g.sus
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 6. 2009 10:15

marrac píše:Fac(k)ebook a podobné nezmysly sú pre zakomplexovaných jednotlivcov s prevládajúcim komplexom menejcennosti, ktorí sa nedokážu v spoločnosti prezentovať bežnými spôsobmi.

:shock: :lol: :D

Hustej týpdek :D To že ho nemáš ty, ještě neznamená, že je to hloupost :) Evidentně jsi nepoznal možnosti využití Facebooku ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jajar 10. 6. 2009 10:17

marrac píše:Môj prejav a vyjadrovanie zodpovedá profesionálnej praxi.

Já bych řekl spíš profesionální deformaci. A dokonce si já osobně i bez 25 leté praxe v psychologii myslím, že komplexem trpíš ty. Neznám tvoje praktiky k vysledování takového závěru, ale já se dokážu na Facebooku, a vůbec na internetu jako celku, pobavit stejně dobře jako s kámarádama u piva, na bowlingu, na minigolfu, ve fitku, nebo prostě jen tak venku. Tvůj postoj a tvoje myšlení/logika ovšem tuto možnost odmítá a jen házíš kolem sebe špínu. Vidíš jen jednu stránku věci a soustředíš se na ni tak silně, že to já jako laik, bez praxe v psychologii, považuju za komplex, nebo řekněme raději onu profesionální deformaci. Zkus se občas od práce trochu oprostit a taky někam vyrazit, uvidíš, že ti to udělá dobře.

A pokud jsi vůbec zkoušel registraci na Facebooku, můžeš si zkusit vyhledat takové přátele, kteří odpovídají tvým znalostem a jsou rovni tvému IQ..ikdyž pravda, to asi nepůjde, protože tam vlastně nikdo tak dokonalý jako ty nechodí ;).
Sony Xperia Z1 Compact
Dell Latitude E6540
Jajar
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 11. 6. 2009 20:23

Já Facebook používám hlavně na sdílení fotek mezi přáteli.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tomcop 11. 6. 2009 20:39

marrac píše:Fac(k)ebook a podobné nezmysly sú pre zakomplexovaných jednotlivcov s prevládajúcim komplexom menejcennosti, ktorí sa nedokážu v spoločnosti prezentovať bežnými spôsobmi.

A to psycholog s 25 rocnou praxou pouziva v styku s ludmi, ktorych ani nepozna nadavky??? Facebook nie je o prezentacii ale o zdielani foto, video, nazorov... Podla mna je tu zakomplexovany niekto iny ;-) Sam pouzivam FB a necitim, ze by som trpel komplexom menejcennosti.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod zuzkys 11. 6. 2009 20:45

Já plně souhlasím s prvním názorem. Neříkám, že je Facebook špatný, ale podle mě je to vše trochu nesmyslné. Já nevím jak zdejší ostatní, ale já opravdu nemám tu potřebu vykřikovat na Facebook, tak jako to 95% lidí na FB dělá, že se jdu osprchovat a jaký to bylo atd. Mě tohle přijde naprosto strašné. Proč mých 20kamarádů má každý den vědět vše co dělám a já o nich to samé? To si pak asi lidé z očí do očí nemají pak co v reálu říct, jen se odkážou na FB. Podle mě je FB naprostá kravinka. Já osobně jsem se zaregistrovala jen kvůli tomu, že jsem chtěla od kamarádky vidět fotky, které ona bohužel plně FB pohlcená nebyla schopná dát někam také jinam pro normální lidi. Tím pro mě FB skončil a dále nepokračuje.

Jinak jsem naprosto normální mladý člověk, ale FB je podle mě jen něco, kdo někdo prohlásil jak je to super a najednou se tam všichni jak ovečky musí taky registrovat.... Nepříjde mi prostě normální na netu vyhlašovat co právě teď dělám atd - tím je FB naprosto přehlcen.
Osobně si také nemyslím, že FB je pro sdílení fotek to nej - nutnost se registrovat a potvrzovat s daným člověkem přátelství - je to hloupost. Na sdílení fotek jsou mnohem lepší servery.
Klidně mi tu nadávejte, že nejsem normální, ale je to čistě názor člověka, co má rád své soukromí a kecání s přáteli v reálu, ne přes FB. Ne každý nutně musí dupat s davem jak ovce.
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 11. 6. 2009 21:01

Zuzkys já s tebou souhlasím, také sem do kolonky "Co se vám honí hlavou?" ještě vůbec nikdy nic nenapsal. Ale pomáhá mi to být v kontaktu s lidmi, kteří jsou daleko a hlavně to teda používam na fotky, i když jsem si sem tam udělal i pár nějakých těch testů, kterých je tam milióny. :)

BTW kamarádka ti mohla na fotky poslat přímý odkaz a ty ses registrovat vůbec nemusela.

A tohle roztrubování "co zrovna dělám" také nesnáším, proto se raději vyhýbám těmto diskuzím na fórech a celkově Twitteru. :)

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vlashek 11. 6. 2009 21:05

Osobně mám k FB víceméně kladný postoj. Pochopitelně ho každý chápe a používá trošku jiným způsobem.
Já oceňuju, že se můžu spojit a komunikovat se svými kamarády z reálného světa a i ve světě virtuálním. Souhlasím, že komunikace v reálném světě je pochopitelně lepší a daleko bohatší, ale ne vždycky je to možné. Pokud má člověk řekněme 50 poměrně blízkých kamarádů roztroušených po celé republice (světě), těžko s nimi může každý týden vyrazit někam ven. FB umožňuje zůstat s nimi v kontaktu a sledovat, co je u nich nového. To, že si někteří jedinci do statusu píšou i to, že právě byli na záchodě, je druhá věc. Taky se dají pomocí FB velmi efektivně sdílet fotky jenom s určitými lidmi, pořádat různé akce a spoustu dalšího.
Další výhoda je, že zde lidé vystupují (většinou) pod svými reálnými jmény, což je motivuje k větší slušnosti v diskuzích i skupinách.
Pochopitelně stejně jako všechno ostatní, ani FB se nesmí přehánět. Souhlasím s tím, že poslední dobou jsou FB plná média a musím přiznat, že se docela bojím jeho bulvarizace - toho, že se sem přesunou i ehm...méně kulturní lidé, jenom proto, že je to přece strašně cool.
L.

P.S. Aktivně FB používám a přesto se nepovažuju za jednoho z těch "zakomplexovaných jednotlivcov s prevládajúcim komplexom menejcennosti, ktorí sa nedokážu v spoločnosti prezentovať bežnými spôsobmi". Mám celou řadu reálných přátel, se kterými se denně potkávám a mnoho z nic mám přidaných i na FB :-)
vlashek
Junior

Odeslat příspěvekod zuzkys 11. 6. 2009 21:07

Že mi mohla poslat přímý odkaz? :) To mi raději ani neříkej... sem se tedy registrovala zbytečně.. ale už je to delší dobu a mě tvrdila, že to bez registrace nejde... nevím - vlastně mě to ani nezajímá, od té doby jsem tam nebyla a to už rok je určitě. :)

Opravdu rotrubování "co zrovna teď dělám" mě naprosto odrazuje od jakýchkoliv "sociálních sítí" - děs a hrůza.

Na druhou stranu je pravda, že tak můžeš třeba znovu potkat lidi z bývalých škol atd - to je fakt, ale pro mě opravdu zbytečnost. S tím s kým se chci bavit mám kontakt. Jiné hledat na FB nepotřebuji.
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 11. 6. 2009 21:18

Co mě na FB štve jsou ty různé otravné žádosti typu "Honza ti olízal lízátko, chceš olízat jeho?" :roll: naštěstí to jde blokovat.

Ještě bych měl připomenout, že SuperFórum má na FB také svou skupinu: http://www.facebook.com/group.php?gid=86533950168 :)

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mickee 11. 6. 2009 21:44

FB (respektive vsechny socialni site) ma rozhodne svoje pro i proti. Je potreba uvedomit si, ze nikdo nikoho nenuti FB pouzivat. Zaroven funkce "Co se vam prave honi hlavou" NENI jedina funkce Facebooku, i kdyz nejcasteji vzpominana.

Nerikam, ze by to neslo zaridit jinak, ale diky FB jsem se znovu zacal bavit s byvalimi spoluzaky, videl jak ted vypadaji a zjistil i par zajimavosti o soucasnych pratelich. NErikam, ze by to neslo zaridit jinak, rikam, ze me to nezajima natolik, abych tyhle informace aktivne vyhledaval. FB mi je krasne naserviroval.
mickee
Junior

Další stránka