Funguje vám SMPT na seznamu

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MMKS 19. 6. 2009 09:14

Zničeho nic mi už druhý den nefunguje odchozí server na seznam.cz. Včera už nešlo odeslat zprávy (užívám Thunderbird) ale bral jsem to jako výpadek. Dneska ale zase to samé.Objeví se chybová hláška, že se nejde připojit na server 77.75.72.43(77.75.72.43:25). Chyba č.10060 . neměnil jsem žádné nastavení ani program (firewall atd.).
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod šarik 19. 6. 2009 09:33

Na Thunderbirdu funguje. :tleskani
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 6. 2009 09:38

Mně funguje smtp.seznam.cz (77.75.72.43) zcela normálně.

Buď tvůj provider internetového spojení začal blokovat jiné než jeho SMTP servery (občas je možné se s tím setkat),
nebo ti vypadlo uložené heslo
nebo se ti zbláznil antivirový program (skenuje ti odchozí poštu? asi ne)
nebo tě seznam začal blokovat, protože máš zavirovaný počítač a přes tvoje konto je rozesílán spam (netuším, zda Seznam blokuje spamery - je to jenom dohad)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 19. 6. 2009 09:44

dík, jdu zjišťovat problém
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 6. 2009 11:10

Ano, seznam spammery blokuje.

Zkus použít jakýkoliv jiný smtp server, jestli není náhodou tvoje IP adresa blokovaná pro smtp. V poslední době je to dost častý problém u sdílených IP adres, že od někoho chodí spam a oni pak tu IP adresu hodí na blacklist a už z ní nikdo nic neodešle. Pokud by byla ale adresa blokovaná, mělo by ti při pokus o odeslání pošty vyskočit chybové okno a u toho by měl být i odkaz na blacklist, který to blokuje. Řešením je buď změnit IP adresu (požádat poskytovatele o přiřazení unikátní IP adresy) nebo použít zabezpečené SSL spojení pro SMTP na portu 465. Pak to chodí i pokud máš IP adresu v blacklistu. Nevím ale, jestli to seznam umožňuje.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šarik 19. 6. 2009 11:37

Mě SSL nejde na Seznamu.
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 6. 2009 13:39

Bari007 píše:Řešením je buď změnit IP adresu
Poznámka: u některých ADSL linek stačí pro změnu IP-adresy restartovat modem/router. Samozřejmě netuším, jak je MMKS připojený a jak často se mu mění IP-adresa.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 6. 2009 14:24

Díky za doplnění, na to jsem úplně zapomněl :) U tohoto je ale zase riziko, že další restart = opět blacklist nebo že zase z té sdílené bude někdo spamovat = opět blacklist :) Pokud to není nějaký extra problém, tak přidělení vlastní statické IP je řešením. Případně SSL řeší všechny problémy s blacklistem, ale pokud to seznam nepodporuje, tak je to pech a musí se použít jiné řešení. U toho SSL pro SMTP je ale důležité nastavit port na 465, Thunderbird si to myslím při zapnutí SSL nepřenastaví sám.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MMKS 19. 6. 2009 16:35

připojení přes Wifi se stálou IP adresou.
A přímo ze serveru (tedy přes stránky - Firefpx) poštu pošlu v pořádku.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 6. 2009 16:46

To je jasné, že přes webové rozhraní to jde. Zkus v Thunderbirdu použít jakejkoliv jinej SMTP server (třeba tvýho ISP, pokud nějakej má). Nebo zkus jinej mail (ne u seznamu) přes Thunderbirda. A udělej screen té chybové hlášky a dej to sem na fórum ;) Třeba z toho půjde něco vyčíst.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MMKS 19. 6. 2009 16:58

hláška je tady Obrázek .
Ještě musím zjistit, nějaký jiný smtp server.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod mirha 19. 6. 2009 17:36

Můžeš uvést alespoň jeden rozumný důvod, proč nepoužíváš SMTP svého poskytovatele
připojení, a trváš na SMTP Seznamu?
mirha
mirha
Junior

Odeslat příspěvekod MMKS 19. 6. 2009 17:44

protože nevím o tom, že by můj poskytovatel nějaký server měl. Doteď jsem neměl důvod to řešit. Na stránkách nic uvedené nemá. Takže jsem už mu zaslal dotaz.
Na SMTP seznamu netrvám, je mě to úplně šumafuk přes co to odešlu.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod šarik 19. 6. 2009 19:22

Mám pocit, že SMTP server Seznam.cz funguje jen pro schránky založené u tohoto poskytovatele, kvůli zamezení spamu. Také ke každému účtu, pokud jich máš víc, musíš každému nastavit SMTP připojení extra. Nelze mít pro všechny účtuy nastavený jeden výchozí SMTP jak tomu bylo dřív. Takže pokud nemáš schránku na Seznamu, tak je zcela bezpředmětné použít jejich SMTP server pro jiného poskytovatele.
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 19. 6. 2009 19:33

tak znovu. Mám 2 schránky a obě u seznamu (x@seznam.cz a X@email.cz). S těmito jsem snad už několik let fungoval bez problému. Včera nešlo odeslat s výše uvedenou chybou, bral jsem to jako chybu serveru, ale problém pokračuje.
Co jsem googloval, tak je to asi universální chyba, když se prostě nejde připojit na server. Není to spojené s nějakým virem (nic jsem na pc nenašel ).
MMKS
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků