facebook .. skrytí kvízů

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aldik7 28. 7. 2009 00:06

neexistuje nějaký kvalitní způsob skrytí kvízů a aplikací ze Zdi? .. už mě to silně štve, během pár minut zaspamovaná celá zeď ***** :-\ .. předem upozorňuju že sem googloval, dokonce sem něco vygoogloval, ale nějak to nefunguje (teda fungovalo to jenom chvilku) :-! .. přece když jdou u výsledku z dané aplikace skrýt všechny výsledky aplikace na zdi od kohokoli, tak by mělo jít na Facebooku skrýt kompletně všechny výsledky kvízů bez toho aniž bych musel u každého jak debil klikat na "skrýt" :-/ .. je to i v zájmu Facebooku aby uživatelé byli spokojeni, tedy měli zavést(pokud to tam není nějak velice skryté) možnost úplného odstranění všech kvízů ze zdi ... :-l

.. raďte, diskutujte na téma FB ..

P.S. podle mě by se kvízy, různé aplikace a podobné ***** měli přestěhovat např.na Libimseti.cz, Myspace.com a podobné služby tohoto typu.. Facebook by měla být inteligentnější služba, takže nechápu kterého vola to napadlo to tam cpát, hlavně ty kvízy teda :-!

(sry že sem nedal hvězdičky do určitých slov ;-] )
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod vlashek 28. 7. 2009 01:35

Souhlasím s tím, že jsou kvízy otřesně otravné. Osobně naprosto nechápu, proč když už někdo má to neodolatelné nutkání dělat 20 kvízů denně, všechny svoje výsledky zveřejňuje, takže pak jeho přátelé nemají na zdi nic jiného.
Bohužel každý kvíz je chápán jako samostatná aplikace a proto je standardně nelze zakázat globálně. Naštěstí existuje řešení, které se jmenuje Facebook Purity. Není to nic jiného než skript, který se dá využít v prohlížeči. Lze ho zprovoznit ve všech obvyklejších prohlížečích kromě IE. Více tady:

http://bit.ly/fbpure
vlashek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 28. 7. 2009 09:01

vlashek píše:Souhlasím s tím, že jsou kvízy otřesně otravné. Osobně naprosto nechápu, proč když už někdo má to neodolatelné nutkání dělat 20 kvízů denně, všechny svoje výsledky zveřejňuje, takže pak jeho přátelé nemají na zdi nic jiného.
Bohužel každý kvíz je chápán jako samostatná aplikace a proto je standardně nelze zakázat globálně. Naštěstí existuje řešení, které se jmenuje Facebook Purity. Není to nic jiného než skript, který se dá využít v prohlížeči. Lze ho zprovoznit ve všech obvyklejších prohlížečích kromě IE. Více tady:

http://bit.ly/fbpure


hmm tak to zkusím znova, už sem ten doplněk v FF jednou zkoušel, ale nějak to přestalo fungovat po chvilce .. :-\
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod sevao 28. 7. 2009 15:01

podle mě by facebook, měl udělat něco jako white list mých aplikací. Tam bych si zvolil, které aplikace mě mohou otravovat (fotky, obrázky, video, poker atd.) všechny ostatní aplikace by se ke mě nedostaly.
sevao

Odeslat příspěvekod aldik7 28. 7. 2009 15:06

sevao píše:podle mě by facebook, měl udělat něco jako white list mých aplikací. Tam bych si zvolil, které aplikace mě mohou otravovat (fotky, obrázky, video, poker atd.) všechny ostatní aplikace by se ke mě nedostaly.


dobrý nápad, +1 ;-]
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod vlashek 28. 7. 2009 15:14

To je sice z pohledu uživatele pěkná myšlenka, ale je třeba si uvědomit, že FB chce především vydělávat. A aplikace jsou jedním z dobrých způsobů monetarizace celé platformy. Pokud by FB takhle omezil jejich snadné šíření mezi uživateli, snížil by si tím i svůj zisk.
vlashek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 28. 7. 2009 15:17

vlashek píše:To je sice z pohledu uživatele pěkná myšlenka, ale je třeba si uvědomit, že FB chce především vydělávat. A aplikace jsou jedním z dobrých způsobů monetarizace celé platformy. Pokud by FB takhle omezil jejich snadné šíření mezi uživateli, snížil by si tím i svůj zisk.


no si myslím že většině uživatelů vadí hlavně kvízy, a z těch FB nemá ani korunu xD .. a navíc i kdyby FB zavedl možnost tzv.White listu pro každého uživatele, tak pořád bude dost těch co ho používat nebudou, málokdo si zablokuje všechno.. ;-)
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod sevao 28. 7. 2009 15:21

Jenom je taky možnost že pokud s tím facebook něco neudělá, tak mu uživatele začnou "stávkovat". Přece jenom každý není v IT vzdělaný natolik aby si byl schopen najít skript na blokování kvízů.
sevao

Odeslat příspěvekod vlashek 28. 7. 2009 15:24

Já bych řekl, že je to především o výběru přátel :-) Počáteční boom opadl a teď se mi zobrazí tak jeden kvíz týdně.
vlashek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 28. 7. 2009 15:27

mno jo o výběru přátel to taky je no :-)) :-\
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod Thrax 28. 7. 2009 18:25

Díky moc vlashek za ten doplněk do GreaseMonkey ;-)
Thrax
Junior

Odeslat příspěvekod aldik7 29. 7. 2009 12:32

hmm tak už to zase nefuguje, respektive mi ten doplněk FB Purity dneska jak sem se zalogoval začal schovávat komplet celou zeď a nejenom kvízy :/ .. nepomohla ani nová instalace toho skriptu..
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod g.sus 29. 7. 2009 12:39

vydrz, coskoro ho aktualizuju
- you bleed just to know you're alive -
g.sus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 29. 7. 2009 12:46

g.sus píše:vydrz, coskoro ho aktualizuju


no snad ;-) .. zmetci z facebooku asi zas něco měnili :-!
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 30. 7. 2009 10:38

Script je už aktualizovaný, před instalací odinstalujte ten starý.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků